hakan-sukurun-esinin-nasil-kapandigini-anlatti

Hakan Şükür'ün eşinin nasıl kapandığını anlattı

Hakan Şükür, eşi Beyda Şükür’ün başını örtmesi süreciyle ilgili olarak, ”15 senelik evliyiz. Benim böyle bir hakkım (baskı) yok. Biz öyle yaşadık, öyle tanıştık, öyle birbirimizi sevdik ve evlendik. Bana ’ben böyle bir şey yapmak istiyorum’ dedi. Ben de ’eğer böyle bir niyetin varsa Hacca gideceğiz, Allah’ın huzurunda, Allah’ın rızası bu netice itibariyle de, onu taçlandıracağız. Ondan sonra bunu yapabilirsin’ dedim. O da çok mutlu oldu. Hac farizasını yerine getirdikten sonra kapandı” diye konuştu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • CHP’li Sertel, Cumhurbaşkanı’na sordu: Hangi gazeteciyi ne ile suçluyorsun?

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da verdiği sahur yemeğinde gazetecilik öğrencisi bir gencin basın özgürlüğü istemesi üzerine verdiği yanıtın gerçeklerle örtüşmediğini, yalan, iftira ve çarpıtma olduğunu söyledi.

 • Kocaoğlu: Kente Negatif Enerji Salmaya Kimsenin Hakkı Yok

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, isim vermeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün İzmir Enternasyonal Fuarı'nın panayır havasından kurtulamadığı yönündeki eleştirisine yanıt verdi.

 • CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel adaylık başvurusunu yaptı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 27. Dönem için adaylık başvurusunu yaptı. Ön seçimde üçüncü olarak 1 Kasım 2015 seçimlerinde İzmir ikinci bölgeden aday gösterilen ve Meclis’e giren Atila Sertel, yeni dönemde de üretmeye, sokak sokak dolaşmaya, haksızlık ve hukuksuzlukların karşısında durmaya, mücadele etmeye devam edeceğini söyledi. Diğer milletvekili arkadaşlarıyla birlikte olağanüstü bir dönem yaşadıklarını anımsatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin normalleşme sürecine gireceğini, 25 Haziran sabahı tüm Türkiye’nin çok daha mutlu, çok daha huzurlu, geleceğe güvenle bakan bir güne uyanacağını vurguladı. “Hak, Hukuk, Adalet” anlayışı içerisinde geçmişin kötü izlerini silerek Türkiye’nin geleceğine yön veren ekip de yer almak amacıyla adaylık başvurusu yaptığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

 • Davutoğlu'ndan Suriye açıklaması

  Bakan Davutoğlu, Rusya, Çin ve İran'ın, Esed'in iktidarı bırakması yönündeki yöntem hususunda farklı düşünceleri olduğunu açıkladı...

 • 24 Haziran Genel Seçimleri İzmir sonuçları

  24 Haziran Türkiye Genel Seçimleri'nde sonuçlar alınmaya başladı. 26 vekil çıkaran İzmir'de Ankara'ya gidecek isimler netleşti. Kesin olmayan sonuçlara göre İzmir'de CHP 41.5 ile 14 vekil, AK Parti % 28.5 ile 8 vekil, İYİ Parti % 10.9 ile 2 vekil, MHP % 6.3 ile 2 vekil, HDP % 11.4 oy oranı ile 2 milletvekili kazandı.

Son Güncelleme: 08 Aralık 2012, Cumartesi
Haber 133 kez görüntülendi.

Şükür, bir aile saadeti, huzur olduktan sonra insanın mutlu olduğunu, yediğinden de keyif aldığını ifade ederek, şöyle konuştu: ”Şu ortamımız, eşimiz, dostumuz... Eşimin arkadaşları kapalı değil. Onların da ona böyle baktıklarını hiç görmedik. Bu toplumsal kaynaşma bence çok önemli. Böyle bir kararı var. Bizim inancımız bu, inancımızın karşılığında da böyle bir karar aldı, ben de saygı duydum. Bize başka bir şey düşmez. Nasıl evlenirken, bu şekilde evlendik, 15 yıldır böyleyiz. 3 tane çocuğumuz var.

Böyle bir talepte bulununca açıkçası ben de mutlu oldum. Hiçbir gün olsun, Allah da şahidimdir, böyle bir talebim (kapan diye) olmadı. Bu bir Hac farizası, farz olsa da ben böyle bir şey söyleme hakkını kendimde görmem. Kendi kararıdır, farklı düşünenler mutlaka olabilir ama bizim düşündüğümüz... Eğer inanıyorsak Allah’ın emrini yerine getirdiği için rahat ve huzurluyuz.”

-”(Kız istemeye gidelim) diyenler de geliyor”-

Hakan Şükür, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün, kendisine gelen ve Meclis bahçesinde ağaca çıkan bir vatandaşa 700 TL vermesi konusuna da değindi.

O gün Meclis’e geldiğinde, Öğüt’ün yanına gelerek olayı anlattığını, ”700 lira borçlusun” diye espri yaptığını belirten Şükür, ”Ben (parayı) vermek istedim ama o da ’bana nasip oldu’ diyerek kabul etmedi” dedi.

Şükür, Meclis’teki odasının her zaman tıklım tıklım dolu olduğunu vurgulayarak, ”Yüzlerce, binlerce vatandaş maddi talepte bulunuyor, iş talebinde bulunuyor. KPSS’den yeterli puan almasa da ’sen bunu halledersin’ deyip gelen insan bile var. Hakikaten ihtiyacı olanlar oluyor, onları araştırıp yerine getirmeye çalışıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de, olması gereken her hayırda madden ve manen olmaya çalışıyorum. Bu benim insanlık görevim diye düşünüyorum. O arkadaşımız benim bölgemde çöplerden bir şeyler toplayan bir arkadaştı. Ona çöp toplama arabası almıştım ve o zaman da milletvekili değildim” diye konuştu.

Haberin yansıtılış biçimini eleştiren Şükür, ”Haberi yapanlar olayın özüne bakmayıp, sadece ’Hakan Şükür’ü burada bulamadı’ dediler. Bu doğru değil. Ben talep gören, her yerde olması istenen biriyim. Haliyle her yere giriyorum. Her zaman Meclis’te olmak zorundaymışım gibi bir algı var. Benim de ailem var, çocuklarım var, beni görmek istiyorlar. Onlara da zaman ayırmak zorunda olduğum zamanlar oluyor. Tabii ki millet için milletvekili olduk, görevimizi yapacağız ama haberleri yaparken biraz daha hassas olmak lazım” dedi.

-İlginç talepler-

Kendisine gelen ilginç taleplerden birisinin, ”kız istemek” olduğunu belirten Şükür, ”Kendisinin mali durumu kötü ama birbirlerini seviyorlar. Aile kızlarını o çocuğa vermek istemiyor. Belki biz gidersek verecekler ama derinindeki şeyi bilmediğimiz için, bunları çok kibar bir dille reddediyoruz. Bu çok oluyor” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri