emeklilik-gundemde-degil

'Emeklilik gündemde değil'

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, bütçede önemli bir açık kalemi olan sosyal güvenlik açığını azaltmak amacıyla emeklilik yaşının yükseltilmesi yönünde adım atılabileceği tartışmalara noktayı koydu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Deniz Baykal Kongre Çağrısı Yapacak

  Seçimlerden hezimetle çıkan CHP'de, eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın partinin nabzını yokladığı öğrenildi.

 • Erdoğan 12.12.12'de 112 tesis açacak

  Başbakan Erdoğan, bugün 112 tesisin toplu açılışını yapacak. Başbakan Erdoğan'ın açılışını yapacağı tesisler arasında baraj, içme suyu, sulama, taşkın koruma tesisleri , ormanlar, meteorolojik gözlem istasyonları bulunuyor.

 • Yargıtay'ın kararı CHP'yi karıştırdı

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi, içinde ölenlerin de olduğu sanıklara ceza yağdırdı. Hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen Gürsel Erol, CHP'nin son dönemde yıldızı parlayan isimlerinden biri olarak dikkati çekiyordu. Erol, son CHP kongresinde de listelerin hazırlanmasında aktif rol alarak ön plana çıkan isimlerden biri olmuştu...

 • AKP'de dokunulmazlık çatlağı: 'Grup kararı alınsa bile 'ret' oyu vereceğim'

  BDP'li vekillerin dokunulmazlık fezlekesi, AKP'de gerilim yarattı. 20'ye yakın vekil dokunulmazlığın düşürülmesine karşı çıktığı iddia edilirken, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu "Grup kararı alınsa bile 'ret' oyu vereceğim" dedi.

 • gündemi sarsan iddia!

  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, SGK'nın, vatandaşların kişisel sağlık verilerini sektördeki firmalara sattığını iddia etti.

Son Güncelleme: 24 Ekim 2012, Çarşamba
Haber 135 kez görüntülendi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, bütçede önemli bir açık kalemi olan sosyal güvenlik açığını azaltmak amacıyla emeklilik yaşının yükseltilmesi yönünde adım atılabileceği tartışmalara noktayı koydu: Bakan Çelik, "Türkiye'de genç emeklilik devam ediyor" diyen Çelik, Biz 1999'da çıkan yasa çerçevesinde 2000'den sonra çalışmaya başlayanlarda emekliliğin 60 yaş, daha önce emekli olanlarda kademeli olarak 45-49 yaş olduğunu görüyoruz. Çalışma Bakanlığı'nın bünyesinde, hükümetin önünde bu kademelendirmeyi değiştirecek bir düzenlemenin olmadığını ifade ediyorum. 2023'e kadar üç çalışana bir emekli oranını getirmek istiyoruz" dedi.

Etiketler :  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri