akkiraz-twittera-yazdi-10-bin-lira-ceza-aldi

Akkiraz twitter'a yazdı 10 bin lira ceza aldı!!

Akkiraz’a ‘Yezid’ cezası CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Sivas Katliamı davasının bazı sanıklarının dosyasının zamanaşımına girmesini talep eden Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel’e sosyal paylaşım ağı twitter hesabından, “Savcı sanki Yezid’in torunu, ifadesiz” diyerek, kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle 10 bin lira tazminata mahkûm edildi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Üç lideri buluşturdu

  AK Parti, CHP ve BDP liderlerini buluşturan olay...

 • İŞTE ÖCALAN'LA GÖRÜŞÜLEN 7 MADDE!

  Öcalan'la görüşülen pakette neler var? Yeni Şafak gazetesi yazarı Murat Aksoy, köşesinde, PKK'nın silahsızlanması ve Kürt sorununu çözümü için Öcalan ile görüşülen paketin içeriğini yazdı.

 • Yusuf Kenan Çakar siyasi etiğe uygun davransın

  AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kenan Çakar’ın görevinden de istifa etmesini beklediklerini söyledi

 • Kocaoğlu: Kente Negatif Enerji Salmaya Kimsenin Hakkı Yok

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, isim vermeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün İzmir Enternasyonal Fuarı'nın panayır havasından kurtulamadığı yönündeki eleştirisine yanıt verdi.

 • Baykal’a ‘davet’ tartışma çıkardı

  Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılan ‘yazılı davet’ komisyonun CHP’li üyelerini kızdırdı. Üyeler bizzat aranıp davet edilmesi gerektiğini söylerken, Erdoğan, Gül ve Büyükanıt’ın da çağırılmasını istedi. Baykal da “Neye göre çağırıyorlar?” diye tepki gösterdi

Son Güncelleme: 14 Aralık 2012, Cuma
Haber 138 kez görüntülendi.

Savcı Yüksel’ın Akkiraz aleyhine açtığı 25 bin liralık tazminat davası Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Hâkim Mustafa Satış, taraflar vekillerini dinledikten sonra Akkiraz’ın, Yüksel’e, 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.
Akkiraz, savunma dilekçesinde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını gerekçe göstererek, yapılan eylemin ve üslubun ifade özgürlüğü ve eleştiri hakkı kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söylemişti. Akkiraz, ifadelerinin Yüksel’in şahsiyet haklarına yönelik olmadığını, hukuki düzenleme ve yargı kararının eleştirmesi amacını taşıdığını savunmuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri