erdogan-ve-topbas-isbirligi

Erdoğan ve Topbaş işbirliği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş okçuluk sporunun geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmak üzere bir vakıf kurdu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Apo'ya Diz Çökenler Atatürk'çü Kesildi

  Partisinin milletvekilleriyle basına kapalı bir toplantı düzenleyen CHP lideri, Aydınlık'a sert çıktı.

 • Gül'den Kılıçdaroğlu açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulundu.

 • AK Partili Tayyar'dan şaşırtan sözler

  AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili dosyanın kapatılmaya çalışıldığını öne sürerek, 'aynı miktarda zehiri Süleyman Demirel'e verelim Özal'ın zehirlenip zehirlenmediği anlaşılır' dedi.

 • "Muharrem İnce sel oldu, akıyor"

  Gece geç saatlere kadar Bayındır'daki kahve toplantılarına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçim sonrasına ilişkin önemli mesajlar verdi: "Türkiye artık nefes alamıyor. O yüzden en çok değişime ihtiyacımız var. Ama düşmanlık yok! Kin yok, nefret yok! Aynı memleketin insanlarıyız. Birlikte çok çalışıp huzur içinde yaşarız. Hiç bir sıkıntımız da olmaz" diye konuştu.

 • Bektaş Gül’ü devirmek için yola çıkan delegeler zirvede bir araya geldi.

  Yerel seçimlerin ardından CHP’de hareketliliğin yaşandığı Buca’da İlçe Başkanı Bektaş Gül’ü devirmek için yola çıkan delegeler zirvede bir araya geldi. Toplam 60 delegenin katıldığı bölge toplantısında Belediye başkan aday adayı Oktay Gökdemir ve İsmail Öznur hareketin öncülerinden Erkut Tamay lehine çekildi.

Son Güncelleme: 19 Aralık 2012, Çarşamba
Haber 160 kez görüntülendi.

Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı kurucuları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız da yer aldı.

Vakıf ikametgâhı İstanbul olurken vakıf tescili İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından yapıldı. Beyoğlu 2. Noterliğince düzenlenen vakıf kuruluş senedine göre Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı’nın amacı başta okçuluk sporunun canlandırılması üzerine faaliyetlerde bulunacak.

Vakfın amacı, “Başta okçuluk olmak üzere ata sporlarının milli, tarihi, sportif, sanatsal, kültürel ve eğitim nitelikleriyle kavranması ve kültürel bir bilinç olarak benimsenmesi için çalışmalarda bulunmak, başta okçuluk olmak üzere, ata sporları ile bütün spor dallarını, bugünün ve geleceğin nesillerine sevdirmek, sporcuları eğitmek, maddi ve manevi olarak desteklemek, eğitim ve spor tesisleri kurmak, ata yadigârı tesis ve alanları aslına uygun ihya etmek, öncelikle Okmeydanı’nda bir vakıf kültürüyle yüz yıllar boyunca hizmet veren ama her müessese gibi zamanla hususiyetini yitiren Okçular mektebini yeniden ihya etmek, medeniyetimizin bütün unsurlarından miras aldığımız değerleri yaşatmak, bu değerleri kuşanmış, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesine, sporcularımızın ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlanmasına, ülkenin tanıtımına, doğal hayatın korunmasına katkı sağlamaktır” olarak tanımlandı.

Vakfın 70 bin TL nakit malvarlığı bulunuyor.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri