haftada-5-saat-sosyal-ortam

Haftada 5 saat sosyal ortam!

Ergin, İmralı’da Öcalan’la birlikte 6 hükümlünün kaldığını, hükümlülerin haftada 5 saat bir araya geldiklerini ve Öcalan’ın odasında televizyon olmadığını söyledi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Erdoğan'dan "İmralı'ya kim gidecek" açıklaması!

  Başbakan, Adalet Bakanlığı'na hala başvuru olmadığını açıkladı...

 • BALBAY’DAN AKP’Yİ SUSTURAN SORULAR

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, FETÖ soruşturmaları kapsamında örgüte finansal destek sağlamak suçundan 21 aydır İzmir'de tutuklu yargılanan Orkide Yağları’ nın sahibi İzmirli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olduğunu hatırlatarak Küçükbay’ın savcılığa verdiği ifadeleri Meclis gündemine taşıdı.

 • Arınç, Saraybosna'da

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı temas ve ziyaretler için Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitti.

 • CHP KONAK, KORDON’DA SANDIK GÜVENLİĞİ TATBİKATI YAPTI

  CHP Konak İlçe Başkanlığı, Alsancak Vapur İskelesi önünde ses getirecek bir eyleme imza attı. Eylemde seçim günü, seçmenlere neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak canlandırdı. Açıklamayı yapan Başkan Çağrı Gruşçu’ya ilçe örgütü eşlik etti.

 • Chp'li Günaydın: Masada Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Öcalan Oturuyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Bursa'da yaptığı açıklamada İmralı sürecinin Türkiye'yi nereye götüreceğini kaygıyla izlediklerini belirterek, “Masanın bir tarafından Abdullah Öcalan var.

Son Güncelleme: 25 Aralık 2012, Salı
Haber 152 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, PKK hükümlüsü Abdullah Öcalan’ın da tutulduğu İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlülerin haftada 1 saat basketbol, 1 saat voleybol, 3 saat de sohbet etkinliği kapsamında toplam 5 saat bir araya getirildiğini, kuruma hakkında yasaklama kararı bulunmayan her gazetenin geldiğini ve kurum kütüphanesinde 2 bin 236 kitap ile dergi bulunduğunu açıkladı. Ergin, Öcalan’ın televizyon izlemesinin ise yasaklandığını, bu nedenle odasında televizyon bulunmadığını kaydetti.
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın soru önergesini yanıtlayan Ergin, şunları kaydetti:

Kapasite 9, 6 hükümlü barınıyor

“İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun kapasitesi 9’dur. Kurumda, haklarında koşullu salıverilme hükümleri uygulanmayacak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum toplam 6 hükümlü barındırılmaktadır.

Haftada 3 saat sohbet

Kurumda bulunan hükümlüler, pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde 1’er saat olmak üzere 3 saat sohbet toplantısı etkinliği, salı günü 1 saat basketbol ve cuma günü 1 saat voleybol etkinliği olmak üzere hafta içinde toplam 5 saat bir araya getirilmektedir.

39 personel bulunuyor

Kurumda; 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 34 infaz ve koruma memuru görev yapmakta; Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nce görevlendirilen 1 pratisyen hekim bulunmakta ve bu hekimin talepleri doğrultusunda uzman hekimler adaya götürülmektedir.

Yemek tek mutfaktan çıkıyor
Askeri ve sivil personel ile hükümlüler, İmralı Adası’nda bulunan ve tek mutfaktan çıkan aynı yemeği yemektedir.
Parasını verirse her gazeteyi okur
Kuruma, hakkında yasaklama kararı bulunmayan her türlü gazete gelmektedir. Hükümlüler bedelini ödemek kaydıyla bu yayınlardan faydalanmaktadır. Kurum kütüphanesinde 2 bin 236 kitap ve dergi bulunmaktadır.

Televizyon yasak

Kurum, İdare ve Gözlem Kurulu’nun kararıyla soru önergesinde adı geçen hükümlünün, mevzuattaki ilgili hükümler gereğince televizyon yayınlarını izlemesi yasaklanmıştır. Bu nedenle hükümlünün odasında televizyon bulunmaktadır.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri