haftada-5-saat-sosyal-ortam

Haftada 5 saat sosyal ortam!

Ergin, İmralı’da Öcalan’la birlikte 6 hükümlünün kaldığını, hükümlülerin haftada 5 saat bir araya geldiklerini ve Öcalan’ın odasında televizyon olmadığını söyledi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • O günler geçti...

  "İçerideki kibir abidelerine boyun eğmeyeceğimiz gibi dışarıdaki kibir abidelerine de boyun eğmeyiz"

 • Bahçeli'den Erdoğan'a "Öcalan" sorusu!

  "Erdoğan, İmralı canisinin serbest bırakılacağını mı vaat etti?"

 • Baykal: Ezan hakimiyetimizin simgesi

  Deniz Baykal'dan ezber bozan din açıklaması...Baykal: Hakimiyetimizin simgesi ezan, ortak değerimiz Müslümanlıktır.

 • Net tavır bekliyoruz

  Erdoğan, “Lider zirvesinden dışlandık, fasıl açılıyor ama kapanmıyor. 50 yıl oldu artık neticeye kavuşturalım” dedi. Merkel’in yanıtı ise, “AB kesinlikle dürüst bir ortaktır. Müzakereler samimi ve dürüst şekilde ilerliyor” oldu

 • Hint Kumaşı olmaya niyetimiz yok

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, "bulunmaz Hint Kumaşı mısın" sözlerine karşılık, "Biz Hint Kumaşı değiliz, olmaya da niyetimiz yoktur" dedi.

Son Güncelleme: 25 Aralık 2012, Salı
Haber 133 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, PKK hükümlüsü Abdullah Öcalan’ın da tutulduğu İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlülerin haftada 1 saat basketbol, 1 saat voleybol, 3 saat de sohbet etkinliği kapsamında toplam 5 saat bir araya getirildiğini, kuruma hakkında yasaklama kararı bulunmayan her gazetenin geldiğini ve kurum kütüphanesinde 2 bin 236 kitap ile dergi bulunduğunu açıkladı. Ergin, Öcalan’ın televizyon izlemesinin ise yasaklandığını, bu nedenle odasında televizyon bulunmadığını kaydetti.
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın soru önergesini yanıtlayan Ergin, şunları kaydetti:

Kapasite 9, 6 hükümlü barınıyor

“İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun kapasitesi 9’dur. Kurumda, haklarında koşullu salıverilme hükümleri uygulanmayacak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum toplam 6 hükümlü barındırılmaktadır.

Haftada 3 saat sohbet

Kurumda bulunan hükümlüler, pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde 1’er saat olmak üzere 3 saat sohbet toplantısı etkinliği, salı günü 1 saat basketbol ve cuma günü 1 saat voleybol etkinliği olmak üzere hafta içinde toplam 5 saat bir araya getirilmektedir.

39 personel bulunuyor

Kurumda; 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 34 infaz ve koruma memuru görev yapmakta; Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nce görevlendirilen 1 pratisyen hekim bulunmakta ve bu hekimin talepleri doğrultusunda uzman hekimler adaya götürülmektedir.

Yemek tek mutfaktan çıkıyor
Askeri ve sivil personel ile hükümlüler, İmralı Adası’nda bulunan ve tek mutfaktan çıkan aynı yemeği yemektedir.
Parasını verirse her gazeteyi okur
Kuruma, hakkında yasaklama kararı bulunmayan her türlü gazete gelmektedir. Hükümlüler bedelini ödemek kaydıyla bu yayınlardan faydalanmaktadır. Kurum kütüphanesinde 2 bin 236 kitap ve dergi bulunmaktadır.

Televizyon yasak

Kurum, İdare ve Gözlem Kurulu’nun kararıyla soru önergesinde adı geçen hükümlünün, mevzuattaki ilgili hükümler gereğince televizyon yayınlarını izlemesi yasaklanmıştır. Bu nedenle hükümlünün odasında televizyon bulunmaktadır.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri