erdogankabine-degisikligi-ile-ilgili-her-an-hersey-olabilir

Erdoğan:Kabine değişikliği ile ilgili her an herşey olabilir...

Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere çok önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşünde kabinede değişiklik olacağı yönündeki söylentileri, “Her an her şey olabilir” şeklinde değerlendirdi. Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere konuşan Erdoğan, söylentilerin sorulması üzerine, “İsimleri bana da verin, bana yardımcı olun” dedi. Erdoğan, Sağlık, Maliye, İçişleri gibi bazı bakanların isminin zikredilmesi üzerine, “Arkadaşlar her an her şey olabilir” diye ekledi. İşte o açıklamalardan ilk satır başları...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Anadilde savunma Meclis'te tamam!

  TBMM Genel Kurulu'nda dün görüşülen anadilde savunma ve hükümlülerin cezaevinde eşleriyle görüşmesine imkan tanıyan kanun tasarısının, anadilde savunma imkanı tanıyan ilk maddesi kabul edildi.

 • Adaleti aramak bu kadar zor mu?

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • 'Kaset olayının arkasında AKP var!'

  MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, MHP'yi sarsan kaset skandallarının arkasında AK Parti'nin olduğunu ifade ederek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin olayın üstüne gitmeyerek unutturmaya terk ettiğini savundu. Görüntülerin yayınlandığı internet sitesinin ücretini kredi kartıyla ödeyen kişinin AKP’nin bir belediye meclis üyesi olduğunun ortaya çıkarıldığını belirten Aydın, "İsmi de belli. Kişiyi incelettim çok da karanlık enteresan bir kişilik. Bana göre bunun arkasında bir organizasyon var" diye konuştu. MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın dün gece CNNTÜRK televizyonunda gazeteci Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı.

 • "Genelevler kapatılsın"

  AK Parti'li vekilden 56 genelev için yasa teklifi

 • Kılıçdaroğlu: Çık, konuş ne düşünüyorsun

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sızdırılan İmralı tutanakları hakkında ''Bir tarafı dinledik, şimdi diğer ortağı da dinlememiz lazım'' dedi

Son Güncelleme: 11 Ocak 2013, Cuma
Haber 84 kez görüntülendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Kabine değişikliği ile ilgili her an herşey olabilir.

Başbakan Erdoğan: İmralı ile ilgili adımlarımız belli farklı birşey beklemeyin.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, (Fransa’da 3 PKK’lı kadının öldürülmesi): Kendi içinde hesaplaşma olabilir. Kapıdaki kilitler şifreli kilitler. Bu kapılar şifreyi bilmeyenlerin açabileceği kilitler değil.

ÖNEMLİ BİR TEKNİK AYRINTI

Erdoğan gazetecilerin soruları üzerine üç PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan öncelikle PKK'ya yakın bir haber ajansının geçtiği örgüt içinde barış istemeyen grupların varlığına işaret eden habere dikkat çekti.

Erdoğan 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili şunları söyledi:
 Bazı teknik bilgiler de geldi onlar ilginç. Burası aslında içeriden kilitlenen ve bu kilit de öyle tek kilit falan değil, şifreli kilitler. Bu şifreyi bilmeyenlerin açabileceği bir şey değil. Üçü bunu açıyor. Bunlar da her halde tanımadıkları insanlara bunu açmaz. Tanıdıkları bildikleri insanlara açıyorlar.

İYİ NİYETLİ ADIMLARI KESMEYE YÖNELİK OLABİLİR

Başbakan, "Burada da yine kendi içinde hesaplaşmanın neticesi olabilir veyahut da şu anda bizim atmakta olduğumuz bu iyi niyetli adımları kesmeye yönelik adımlar olabilir. Onun için de sonucunu tabi beklememiz gerekir" şeklinde konuştu

ÖCALAN'IN KOŞULLARI

Erdoğan, BDP yetkililerinin İmralı'daki görüşmeler konusunda ''Öcalan'ın koşulları görüşmeye müsait hale getirilmeli'' sözleriyle ilgili ise ''İmralı'nın koşulları dünyada hiçbir ülkede olmayandan çok daha iyi koşullardır ve burada adeta özel bakım söz konusudur'' ifadelerini kullandı. 

Uçakta Başbakan Erdoğan’a ayrıca İmralı’yla görüşmeler konusunda BDP'nin talepleri ve Selahattin Demirtaş’ın, Öcalan'ın koşullarını görüşmeye müsait hale getirilmesi yönündeki talebi hatırlatıldı. Erdoğan, “Bir defa İmralı’nın koşulları dünyada hiçbir ülkede olmayandan çok daha iyi koşullardır. Burada adeta özel bakım söz konusudur. Ve ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olmuş kişilere kendi yakınları rahatlıkla gidebiliyor. Kendileriyle görüşebiliyor, hiçbir manisi yok."

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri