kilicdaroglundan-huseyin-aygune-sert-tepki

Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Aygün'e sert tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Paris’te öldürülen PKK’lıların ailelerini ziyaret eden Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’e tepki gösterdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • CHP’li Sertel izinsiz çalışan Suriyeli sayısını sordu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Türkiye’de çalışan ve çalışma izni olan Suriyeli sayısını sordu. Bakan Sarıeroğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP’li Sertel, “İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli yaşıyor. Bu Suriyeliler’in kaçı çalışıyor, kaçının çalışma izni var? Kaç Suriyeli çalışma izni olmadığı halde çalışıyor? Çalışma izni olmayan Suriyeliler’i çalıştıran esnaf veya iş adamına kesilen ceza tutarı ne kadardır” diye sordu.

 • Buca CHP’de grup başkan vekili değişti.

  CHP grup başkan vekili seçimi Erhan Kılıç ve Mahir Akbaş arasında geçti.

 • 1 yılda evleri yaptık

  Başbakan Erdoğan, “Marmara depreminden bir yıl sonra insanlar hâlâ çadırlarda yaşam mücadelesi veriyordu. Biz depremin birinci yılında konutları teslim ediyoruz. Toplamda 17 bin 489 kalıcı konut inşa ediyoruz” diye konuştu

 • Başkan Kocaoğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a “hodri meydan!”

  Başbakan Binali Yıldırım’ın kendisine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine yanıt veren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yine en garantili yerde, 1. sırada seçime giriyorsun. Gelip benimle yarışsana.. Tek dereceli, bir adamın seçildiği seçimde… 8 ay sonra yerel seçim var. 31 mart 2019’da.. Buyur kardeşim!” şeklinde konuştu.

 • 5 Egeli büyükşehir oldu

  Aralarında 5 Ege ilinin de bulunduğu 13 il büyükşehir oluyor. Tasarı, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Tasarının görüşmeleri sırasında gergin anlar da yaşandı. Dün gece görüşmeler sürerken MHP ve AK Partili vekiller arasında yumruklaşmaya varan kavgalar yaşandı.

Son Güncelleme: 15 Ocak 2013, Salı
Haber 166 kez görüntülendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin partinin kurallarına uymasını istedi. Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak Pekin’ de bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Paris’te öldürülen PKK’lıların ailesine taziye ziyaretinde bulunmasını sert sözlerle eleştirdi.

“Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım” diyen Kılıçdaroğlu “Olayla ilgili bilgi geldi. Aradım sordum, nedir, ne olmuştur diye. Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk denen kavram boş bir kavram değil. Bir siyasi parti üyesinin partinin kurallarına, ilkelerine uyması lazım” dedi. Aygün’le ilgili herhangi bir disiplin işlemi uygulanıp uygulanmayacağı yönündeki bir soruya ise “Kendisiyle görüşmedim. Ankara’ya dönünce bakacağız” dedi.

KANIN DURMASI ÖNEMLİ

Pekin’deki temasları hakkında bilgi veren Kılıçdaroğlu Çin yetkililerine partisinin Suriye politikasını da anlattı. “Bizim için önemli olan Esed’in olup olmaması değil. Aslolan orada akan kanın durması” diyen Kılıçdaroğlu Çin yönetimi ile paralel düşünceleri olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Biz Suriye’nin iç işlerine müdahale edilmemesi gerektiğini anlattık. Çin ve Rusya’nın süreçteki önemini hatırlattık. Onlar da bizim politikalarımıza aynen katıldıklarını ifade ettiler. Çin medyası, ‘Esed kalmalı mı?’ diye sordu. Bizim için önemli olan barışın tesisi. Dış müdahaleden arındırılmış bir Suriye’ye, toprak bütünlüğü korunmuş bir Suriye’ye taraftar olduğumuzu anlattık.”

ÇİNLİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜ

Bu arada Kılıçdaroğlu, Ulusal Halk Kongresi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Nan Cıngcong makamında bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Büyük Halk Sarayı’nın Sincan Salonu’nda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Büro İyesi Li Yuencao ile görüştü.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri