kilicdaroglundan-huseyin-aygune-sert-tepki

Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Aygün'e sert tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Paris’te öldürülen PKK’lıların ailelerini ziyaret eden Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’e tepki gösterdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • '326 Vekiliniz Var Yine mi Bahane'

  Başbakan Erdoğan, millete hizmet etmelerinin önündeki en büyük engelin bürokratik oligarşi ve yargı olduğunu söyledi.

 • bahçeli:"9 Işık’tan o faslı çıkarırdı”

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ak Parti’nin başkanlık sistemine itiraz eden MHP’ye karşı Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ kitabında bu sistemi öven sözleriyle broşür çıkarma girişimi için “Rahmetli Başbuğu’muz Türkeş, bugün yaşasa ve Başbakan’ın başkanlık sistemi hırsını farketmiş olsaydı 9 Işık’tan o faslı çıkarırdı” dedi.

 • Başbakan'dan PKK'ya Çağrı

  Başbakan Erdoğan, "Operasyonlar konusunda terör örgütüyle mücadelemiz sürecek" dedi.

 • Kocaoğlu: Kente Negatif Enerji Salmaya Kimsenin Hakkı Yok

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, isim vermeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün İzmir Enternasyonal Fuarı'nın panayır havasından kurtulamadığı yönündeki eleştirisine yanıt verdi.

 • Arınç: Öcalan'ı Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyorsunuz!

  Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar yapan Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap vererek, "Hükümeti, Öcalan'ı zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyorsunuz" dedi.

Son Güncelleme: 15 Ocak 2013, Salı
Haber 73 kez görüntülendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin partinin kurallarına uymasını istedi. Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak Pekin’ de bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Paris’te öldürülen PKK’lıların ailesine taziye ziyaretinde bulunmasını sert sözlerle eleştirdi.

“Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım” diyen Kılıçdaroğlu “Olayla ilgili bilgi geldi. Aradım sordum, nedir, ne olmuştur diye. Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk denen kavram boş bir kavram değil. Bir siyasi parti üyesinin partinin kurallarına, ilkelerine uyması lazım” dedi. Aygün’le ilgili herhangi bir disiplin işlemi uygulanıp uygulanmayacağı yönündeki bir soruya ise “Kendisiyle görüşmedim. Ankara’ya dönünce bakacağız” dedi.

KANIN DURMASI ÖNEMLİ

Pekin’deki temasları hakkında bilgi veren Kılıçdaroğlu Çin yetkililerine partisinin Suriye politikasını da anlattı. “Bizim için önemli olan Esed’in olup olmaması değil. Aslolan orada akan kanın durması” diyen Kılıçdaroğlu Çin yönetimi ile paralel düşünceleri olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Biz Suriye’nin iç işlerine müdahale edilmemesi gerektiğini anlattık. Çin ve Rusya’nın süreçteki önemini hatırlattık. Onlar da bizim politikalarımıza aynen katıldıklarını ifade ettiler. Çin medyası, ‘Esed kalmalı mı?’ diye sordu. Bizim için önemli olan barışın tesisi. Dış müdahaleden arındırılmış bir Suriye’ye, toprak bütünlüğü korunmuş bir Suriye’ye taraftar olduğumuzu anlattık.”

ÇİNLİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜ

Bu arada Kılıçdaroğlu, Ulusal Halk Kongresi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Nan Cıngcong makamında bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Büyük Halk Sarayı’nın Sincan Salonu’nda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Büro İyesi Li Yuencao ile görüştü.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri