kongremiz-turkiyenin-gelecegine-damga-vuracak

Kongremiz Türkiye'nin geleceğine damga vuracak

Partisinin İzmir'deki bayramlaşma töreninde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "10'uncu olağan kongremiz Türkiye'nin geleceğine damga vuracaktır" dedi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bakan bu cevaba çok şaşırdı

  Adana’da öğrencilere “Okullardaki yeni kılık kıyafet uygulaması iyi oldu mu sizce” diye soran Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Hayır” cevabını alınca şaşırdı.

 • YARSAV'ın Başbakan'a açtığı dava reddedildi

  Başbakan Erdoğan'ın bu sözleri dava nedeni olmuştu

 • Anadilde savunma Meclis'te tamam!

  TBMM Genel Kurulu'nda dün görüşülen anadilde savunma ve hükümlülerin cezaevinde eşleriyle görüşmesine imkan tanıyan kanun tasarısının, anadilde savunma imkanı tanıyan ilk maddesi kabul edildi.

 • BALBAY’DAN AKP’Yİ SUSTURAN SORULAR

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, FETÖ soruşturmaları kapsamında örgüte finansal destek sağlamak suçundan 21 aydır İzmir'de tutuklu yargılanan Orkide Yağları’ nın sahibi İzmirli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olduğunu hatırlatarak Küçükbay’ın savcılığa verdiği ifadeleri Meclis gündemine taşıdı.

 • Güler'den MİT'e CHP'yi karıştıracak mektup!

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler Aydınlık Gazetesi’ndeki köşesinde MİT’e sorular sordu.

Son Güncelleme: 29 Ekim 2012, Pazartesi
Haber 128 kez görüntülendi.

MHP İzmir İl Teşklatı'nın, dün Fuar 1 No'lu Hol'de düzenlediği bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gördüğü yoğun ilgi karşısında memnuniyetini dile getirdi.
4 Kasım'da 10'uncu olağan kongrelerini yapacaklarını hatırlatan Devlet Bahçeli, tüm partilileri ve vatandaşları kurultaya davet etti. Bahçeli, "10. Olağan Büyük Kurultayımız, karışıklığa karşı sadeliğin, dağınıklığa karşı disiplinin, kirliliğe karşı temizliğin, fitneye karşı rahmetin ve teslimiyete karşı milliyetçiliğin kati tavrı olacaktır. Aynı zamanda Türkiye'nin geleceğinde 10. olağan büyük kurultayımız büyük bir yer tutacaktır. Bu kurultay, bizi başka görmeye, bizi değişik kalıplara sokmaya, bizi kılıktan kılığa itmeye niyetlenenlere tereddütsüz duruş sergileyecektir. Bu kurultay, bölücü yıldırımlara karşı paratoner, küresel tezgahlara karşı siper, alçılaşmış kalplere karşı güvenli liman, kireçleşmiş zihniyetlere karşı çare adası olma özelliğiyle tebarüz edecektir. Bunun için taşıdığı dava bilincinden, milliyetçi-ülkücü kimliğin yol göstericiliğinden asla ayrılmaz, bunu asla pazarlık konusu yapmaz. Biliyorum ki, çıkar ittifakında buluşanlar bu yüksek erdemi fark edemeyeceklerdir. Hayal satıcılığının toplama kampında değişim kazısı yapanlar bunu göremeyeceklerdir" dedi.

CEPHELEŞME DOĞRU DEĞİL

Düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Bahçeli, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile ilgili söz düeollosuna giren AK Parti ve CHP'yi de eleştirdi. "Türkiye sevdalıları İzmir'de hilal gibi parlamaktadır" diyen Bahçeli, "Ülkücü hareket asaleti ile varlık mücadelesini İzmir'de de sürdürmektedir. Sizlerin desteği ile üç hilal, yolunda büyük bir heyecanla yürümektedir. Bayramın bu son gününde İzmir'den yükselen coşku seline ve dalga dalga yayılan sıcaklığa şahit olmak benim için ayrıcalığı olan bir güzelliktir. Ege'den ayağa kalkan üç hilal Anadolu'ya umut vermektedir" dedi.
Bahçeli, Cumhuriyet'in gerilim ve cepheleşme konusu olmasının AK Parti ve CHP'nin sorumsuz yaklaşımlarından kaynaklandığını belirterek, "Cumhuriyet'i yalnızca kendisinin koruduğu vehmine kapılan CHP'nin, yangına körükle gitmesi hiç meşru ve masum değildir. Keşke aynı CHP, bölücülüğe de, teröre de benzer hassasiyetle karşı durabilseydi" diye eleştiride bulundu.

Etiketler :  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri