basbakandan-referandum-resti

Başbakan'dan referandum resti

Başbakan Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının martta bitmesini istediklerini belirtti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 31 Ocak 2013, Perşembe
Haber 102 kez görüntülendi.

Aksi halde konuyu Meclis'e götüreceklerini söyleyen Erdoğan, "Uzlaşma olmazsa referanduma gideriz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Uzlaşma Komisyonu'nun yürüttüğü Anayasa çalışmasının mart ayına kadar bitirilmesi temennisinde bulundu. Erdoğan, çalışmanın mart sonuna kadar bitmemesi durumunda AK Parti'nin teklifini millete götüreceklerini söyledi.

MİLLETE GİDERİZ


Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, kabinede yapılan değişikliği değerlendirirken, "'Bakanlar Kurulu'nda zaman zaman yapılan değişiklikler asla bir ödüllendirme ya da bir cezalandırma anlayışıyla yapılmıyor. Görevlerini devreden arkadaşlarımızın başarısız olduğu sonucunu çıkarmak, son derece yanlış ve isabetsizdir'' dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İçişleri Bakanı'nın değiştirilmesine ilişkin sözlerini eleştiren Erdoğan, ''Hayırdır, ne zamandan beri bizim ekibimize övgüler gelmeye başladı. Sayın Bahçeli önce nerede durduğunu tespit etsin. Niyet okuyuculuğunu bıraksın. AK Parti'nin birlik ve beraberliğini bozmaya senin gücün yetmez. Sen kendine bak" diye seslendi.

Başbakan Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının mart sonuna kadar bitmesi noktasında Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in açıklamasının bulunduğunu hatırlatarak, ''Temennimiz odur ki mart sonuna kadar bu iş biter. Bitmemesi halinde AK Parti, bu konuda yaptığı çalışma Meclis gündemine taşınacaktır. Eğer biz Parlamento'da beklediğimiz desteği aldığımız anda bunu gündeme getiririz, referandum gücünü yakaladığımız anda da biz millete gideriz'' dedi.

'GÖBEĞİMİZİ KESERİZ'


Erdoğan, basına yönelik bazı uluslararası kuruluşların değerlendirmelerine değinerek, ''Haber kaynakları sakat ve bozuk. Haber kaynakları sakat ve bozuk olunca bu tür noktalara varıyorlar. Biz kendi kararlarımızı kendimiz veririz, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, birilerine bırakmayız'' diye konuştu.

'Nerede bu DHKP-C üye olacağım der'

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Nerede şu Ergenekon, gidip üye olacağım'' sözlerini hatırlatarak, ''Şimdi çıkar kısa bir süre sonra nerede bu DHKP-C, gidip üye olacağım der mi der'' diye konuştu. Erdoğan, "CHP sosyal demokrat görünüp ırkçılığı içinde barındırırken, BDP de solcu görünüp etnik kökenler üzerinden siyaset üretme gayretine giriyor. Bu topraklar faşizme, ırkçılığa hiçbir zaman geçit vermedi'' dedi. Erdoğan, geçmişte bazı gazete sayfalarını gösterdiğini hatırlatarak, ''Bizi Hitler'e benzetme densizliğinde bulunanlar, dün de bunu tekrarlayanlara, kimin Hitler ile muhabbet içinde olduğunu tarihten sayfalarla, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde ortaya koydum. Kendi milletvekilinin hezeyanlarını, bize, medyaya saldırarak örtmeye çalışan, üstelik bir kez daha bize Hitler benzetmesi yapan Sayın Kılıçdaroğlu'na bu manşetleri tekrar ithaf ediyorum'' dedi.

Öğretmenlere atama müjdesi

Başbakan Erdoğan, konuşmasında öğretmenlere mazeret atamalarıyla ilgili müjde verdi. Öğretmenlerle ilgili mazeret atamalarının yaz aylarında yapıldığını hatırlatan Erdoğan, öğretmenlerin eş durumuyla ilgili atamaların sürekli önlerinde soru işareti, pürüz olarak durduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Milli Eğitim Bakanımıza verdiğimiz talimatla, 'Süratle bu işi çözelim, gündemimizden düşsün' dedik. Öğretmenlerimizi yakından ilgilendiren bu müjdeyi açıklamak istiyorum. Öğretmenlerin mazeret atamaları yaz aylarında yapılıyordu. Sağlık ve eş durumu başta olmak üzere şubat ayında öğretmenlerin mazeret atamalarını gerçekleştireceğiz.''
Erdoğan, 65 yaş üstü, engelliler ve şehit yakınlarının toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanabilmelerini içeren yasa tasarısının, önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Meclise gönderileceğini açıkladı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri