arinc-saraybosnada

Arınç, Saraybosna'da

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı temas ve ziyaretler için Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gitti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Henüz heyet başvurusu yapılmadı

  BDP Genel Başkanı Demirtaş, İmralı'ya gidecek heyet başvurusu ile ilgili olarak, "Henüz yapılmadı, arkadaşlarımız bizim talimatımızla başvuru yapacaklar" dedi.

 • Adli Tıp Kurumu'nun cevabını veremediği soru!

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Adli Tıp Kurumu'nun Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu Özal'la ilgili rapora ilişkin açıklamada bulundu.

 • Hotar, Başkan Görmez’i Ziyaret Etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olan AK Parti adayı Adnan Yaşar Görmez’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • bahçeli:"9 Işık’tan o faslı çıkarırdı”

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ak Parti’nin başkanlık sistemine itiraz eden MHP’ye karşı Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ kitabında bu sistemi öven sözleriyle broşür çıkarma girişimi için “Rahmetli Başbuğu’muz Türkeş, bugün yaşasa ve Başbakan’ın başkanlık sistemi hırsını farketmiş olsaydı 9 Işık’tan o faslı çıkarırdı” dedi.

 • CHP KONAK, KORDON’DA SANDIK GÜVENLİĞİ TATBİKATI YAPTI

  CHP Konak İlçe Başkanlığı, Alsancak Vapur İskelesi önünde ses getirecek bir eyleme imza attı. Eylemde seçim günü, seçmenlere neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak canlandırdı. Açıklamayı yapan Başkan Çağrı Gruşçu’ya ilçe örgütü eşlik etti.

Son Güncelleme: 20 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 100 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı, Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Mehmet Nail Yiğit ile diğer yetkililer karşıladı.

Bülent Arınç, iki günlük Bosna-Hersek ziyareti kapsamında ilk olarak Visoko kentine giderek Belediye Başkanı Amra Babiç'le görüşecek. Daha sonra Zenica kentine geçecek olan Arınç, Zenica Üniversitesi'nde öğrencilere hitap edecek, üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile kentte Avrupa Birliği Barış Gücü (EUFOR) bünyesinde görev yapan Türk askerlerinin bulunduğu irtibat ve izleme evini ziyaret edecek.

Başbakan Yardımcısı Arınç, ziyaretinin ikinci gününde, başkent Saraybosna'da, Bosna-Hersek'in merhum devlet başkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret edecek, ardından da Bosna-Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi'nin Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç ve Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumciya ile ayrı ayrı görüşecek.

AA Balkanlar Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret edecek olan Arınç, yeni hayata geçirilen Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden Boşnakça-Hırvatça-Sırpça (BHS) servisinin ilk haberini yayına verecek, BHS servisinin ücretli yayına geçişi kapsamında gazete, televizyon, radyo ve kurum temsilcileriyle abonelik sözleşmesi imza töreninde bulunacak.
AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri