ak-partili-celik-kim-ne-yaptiysa-yanina-kar-kalmamali

AK Parti'li Çelik: Kim ne yaptıysa yanına kar kalmamalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 28 Şubat soruşturması kapsamında bugün adliyeye getirilen generallerle ilgili, bunun yargının bir tasarrufu olduğunu belirtti. Çelik, "Kim ne yaptıysa yanına kar kalmamalıdır. Gelecek nesiller için bu son derece önemlidir." dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “MİLLETİ KEKLEYEMEZSİNİZ”

  İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray İYİ Parti Bornova ilçe teşkilatının organize ettiği tanıtım yemeğine katıldı.

 • 'Sayın Öcalan' deyince...

  MHP'li Özcan Yeniçeri basın toplantısı sırasında Öcalan'a sayın deyince önce dondu kaldı, sonra da güldü...

 • Şeb-i Arus törenlerinde bir ilk

  MEVLANA Celaleddin-i Rumi’nin ölüm yıldönümünde düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinde bu yıl ilkler yaşandı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla düzenlenen Hazreti Mevlana’nın vuslatının 739. yıl dönümü töreninde dün ilk kez protokol konuşmaları yapılmadı. Başbakan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu törende birbirleriin yüzüne bakmadı, selamlaşmadan yerlerine oturdular.

 • TBMM Başkanı Çiçek'ten yeni anayasa uyarısı

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasanın bu dönem yapılması gerektiği uyarısında bulundu.

 • CHP'Lİ BAYIR: YEREL SEÇİMLERDEN SONRA KURULTAY TOPLANIR

  CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, olağanüstü kurultay isteyen ve 12 Ağustos'ta Ankara'da toplanan muhalifler için 'İmza işi bitti artık' değerlendirmesinde bulundu.

Son Güncelleme: 27 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 137 kez görüntülendi.

Hüseyin Çelik, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde katıldığı 'Özgürlüğe Post-modern Müdahale: 28 Şubat' konulu sempozyumun ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Çelik, 28 Şubat'ta Sincan'da tankları yürüten ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu'nun soruşturma kapsamında gözaltına alınması sorusunu, "Sayın Ceylanoğlu malumunuz 28 Şubat dolayısıyla ifadeye çağırılmış durumda. Bu yargının bir tasarrufudur. Soruşturma devam ederken kim nasıl çağrılır buna yargı karar verecektir. Buna ilgili hukukçular karar verecektir. Dolayısıyla benim bunun üzerine bir yorum yapmam doğru olmaz." diye cevapladı.

"ORDUMUZ VİRÜSLERDEN TEMİZLENMELİDİR"

E-muhtıra, post-modern darbe ve fiili darbelerin artık Türkiye'nin gündeminden çıkması gerektiğini vurgulayan Çelik, şöyle devam etti: "Ordumuzda artık bu virüslerden temizlenmelidir. En ufak ayrıntısına kadar temizlenmelidir. Türkiye bu safralardan kurtulmalıdır. Bizim bu coğrafyada güçlü olan bir orduya her zaman ihtiyacımız oldu. Bugün de ihtiyacımız vardır ama milletinin iradesinin emrinde olan, sadece kendi görev ve sorumluluk alanı içerisinde bulunan, yüksek hareket kabiliyetine sahip olan bir ordu, bizim özlemimiz olan bir ordudur. Ordu bugün kendi sorumluluk alanına çekilmiştir. Bu da Türkiye'nin geleceği açısından son derece hayırlıdır. Geçmişte olup bitenleri yok saymanın mümkün değil. Kim ne yaptıysa yanına kar kalmamalıdır. Gelecek nesiller için bu son derece önemlidir."

"TÜRKİYE'NİN ZİHNİYET OLARAK BİR MANTALİTE DEVRİMİNE İHTİYACI VAR"

Hüseyin Çelik, Kenan Evren'in mahkemeye çıkartılmamasının, Türkiye'nin hala sivil bürokrasiyle mi yönetildiğini gösterdiğine dair bir soru üzerine Hüseyin Çelik, kendilerinin ileri demokrasi vaat ettiklerini söyledi. İleri demokrasi olabilmesi için bürokratik cumhuriyetin bütün arızalarının giderilmesi gerektiğini ifade eden Çelik, Türkiye bugün bürokratik cumhuriyetten demokratik cumhuriyete geçmeye çalıştığını, sabahtan akşama bir değişimin olamayacağını belirtti.

Çelik, Türkiye'nin zihniyet olarak bir mantalite devrimine ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri