yusuf-kenan-cakar-siyasi-etige-uygun-davransin

Yusuf Kenan Çakar siyasi etiğe uygun davransın

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kenan Çakar’ın görevinden de istifa etmesini beklediklerini söyledi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 25 Nisan 2014, Cuma
Haber 135 kez görüntülendi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kenan Çakar’ın görevinden de istifa etmesini beklediklerini söyledi. Yusuf Kenan Çakar’ı uzun yıllardır tanıdığını, partide kendisiyle birlikte çalıştıklarını, yol arkadaşlığı yaptıklarını hatırlatan Akay, “Kendisiyle geçmişe dönük bir hukukumuz var. Yol arkadaşlığımız var. Benim kendisinden beklediğim ve şahsına yakıştırdığım, sadece partiden istifa etmekle yetinmeyip görevinden de istifa etmesidir. Yıllardır tanıdığım Yusuf Kenan Çakar, siyasi etik kavramını dilinden düşürmeyen bir arkadaşımızdır. Siyasi etik neyi gerektiriyorsa onu yapmalıdır. Bu işi daha fazla uzatmasının, yıllardır birlikte çalıştığı dava ve yol arkadaşlarını daha çok üzmesinin bir anlamı yok. Kendisini bulunduğu makamlara getiren ve uzun yıllar Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliği, İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerle onurlandıran partisinden istifa ettiği gibi görevinden de istifa etsin. Unutulmamalıdır ki siyaset, her şeyden önce insani bir eylem olması nedeniyle, ahlaki tutumlarla donanmış bireylerin yürüttüğü bir faaliyettir. Siyasette ahlaklı olmak en büyük erdemlerden birisidir. Siyasi ahlakın da bir gereği vardır. O da şudur, bir partinin seçmenlerinin oylarıyla seçildikten sonra o partiden istifa etmekle kalmamak, o partinin kendisini getirdiği makamdan da istifa etmektir. Arzu ettiği görevlere gelemediği için partisinden istifa eden Sayın Yusuf Kenan Çakar’ın bir an önce siyasi ahlaka uygun bir şekilde hareket etmesini bekliyor ve umuyoruz. ” dedi.

Brütüs konumuna düşmesi hoş olmadı

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Çakar’ın partiden istifa ettikten sonra yaptığı açıklamaları da değerlendirdi. Çakar’ın yaptığı açıklamaları oldukça yakışıksız bulduğunu ifade eden Akay, “Sayın Çakar’ın istifa ettikten sonra partimiz ve parti mensuplarımız aleyhinde yaptığı açıklamaları oldukça manidar buluyorum. Kendisini ‘Brütüs’ konumuna düşürmesi hiç hoş olmadı, ben kendisi adına çok üzüldüm. Dün söylediklerinin tersini söylemesi, beraber çalıştığı, yol arkadaşlığında, dava arkadaşlığında bulunduğu kişiler hakkında menfi açıklamalar yapması çok yakışıksız olmuştur. Bütün bu olanlardan ve söylenen sözlerden sonra aklıma bir söz geliyor. Eskhylos, ‘Önemli olan iyi yaşamak değil, yaşamayı iyi bitirmektir’ der. Sayın Çakar’ın siyasi finali hiç hoş olmadı, kendisini dava ve yol arkadaşlarına, partisine ihanet eden bir kişi durumuna düşürdü. Şimdi yapması gereken tek şey, onurluca görevinden istifa etmek ve kabuğuna çekilip nerede hata yaptığını düşünmektir. Benim kendisine tavsiyem budur.” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri