chp-konakta-amir-memur-krizi

CHP KONAK’TA “AMİR-MEMUR” KRİZİ

Seçim sürecinde İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu’nun görevden alınması ve meclis üyesi listelerinin hazırlanması sırasından sürekli kriz yaşanan CHP Konak İlçe Örgütü’nde bir kriz daha patladı. İlçe yönetiminde görev alan bazı belediye çalışanlarının durumu tartışma yarattı. İlçe Başkanı Nilüfer Akyüz’ün de katıldığı parti grubu toplantısında Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a konuyu açan bazı meclis üyeleri duruma tepki göstererek, “Bu isimler partide bizim üstümüz ama belediye de bizim çalışanımız konumundalar. Birinden birini tercih etsinler” dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • AK Partili Kuzu'dan şaşırtan sözler

  TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, başbakan Erdoğan'ın sözlerini desteklemek isterken öyle sözler söyledi ki...

 • Kocaoğlu: Kente Negatif Enerji Salmaya Kimsenin Hakkı Yok

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, isim vermeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün İzmir Enternasyonal Fuarı'nın panayır havasından kurtulamadığı yönündeki eleştirisine yanıt verdi.

 • Bakan Günay öğrencilerden şikayetçi oldu!

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hacettepe Üniversitesi'nde katıldığı bir etkinlikte, öğrencilerin yumurtalı protestosuyla karşılaştı. Bakan Günay'ın olay sonrası gözaltına alınan öğrencilerden şikayet olduğu iddia edildi.

 • CHP’li eski Başkan Güven: Muhalefet İzmir’de yüzde 70 sonuç alacak!

  İl eski Başkanı Güven, 24 Haziran’da gerçekleşecek erken seçimler için iddialı konuştu. Güven, “İzmirli kardeşlerime, seçmene inanıyorum. İzmir’de yüzde 70’in üzerinde bir sonuçla muhalefet üzerine düşeni yapmış olacak. Güneş İzmir’den doğacak AKP’nin güneşi de İzmir’de batacak” dedi.

 • ÇANKIRI GÖREVİNE BAŞLADI

  Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, yemin törenin ardından görevine başladı. 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinin ardından mazbatasını alan Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı gazi mecliste yapılan yemin töreninde yemin ederek 27. Dönem Ak Parti İzmir Milletvekilliğine başladı.

Son Güncelleme: 29 Nisan 2014, Salı
Haber 135 kez görüntülendi.

GERÇEK HABERCİ/ CHP Konak ilçe Örgütü’nde sular durulmuyor. Seçim sürecinde ardı ardına kriz yaşanan ilçe örgütünde son tartışma konusu ilçe de yöneticilik yapan belediye çalışanları oldu. Abacıoğlu Han’da CHP Konak Belediye Grubu’nu bir araya getiren Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a tek tek düşünceleri ve sıkıntılarını anlatan meclis üyeleri özellikle ilçe de yöneticilik yapan belediye çalışanları konusuna değindi. İlçe Başkanı Nilüfer Akyüz’ün de katıldığı kahvaltı da Basından Sorumlu ilçe Başkan yardımcısı Duygu Oskal Afacan, Eğitimden Sorumlu İlçe Başkan yardımcısı Meltem Koç ve İlçe Yöneticisi Özlem Sevilen’in durumlarına değinen meclis üyeleri, “Bu isimler partide bizim üstümüz ama belediye de bizim çalışanımız konumundalar. Amirimiz mi yoksa bizim için çalışanlar mı net belli değil. Nasıl, ‘belediye çalışanları meclis üyesi olamaz. Bu durumları etik değildir’ denilerek bazı arkadaşlarımız işten çıkarıldı, bazıları ise istifa yada emeklilik yönünde tercih yapmak zorunda bırakıldı. Bu arkadaşlarımızın durumu da bu çerçevede yer alıyor. Meclis üyeleri için etik olmayan bu durum onlar içinde söz konusudur. Birinden birini tercih etsinler. Ya yönetici kalsınlar ya da belediye çalışanı” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Sema Pekdaş kendisine iletilen durum için araştırma yapacağını ifade ederken, gözler Duygu Oskal Afacan, Meltem Koç ve Özlem Sevilen’e çevrildi.

4 MECLİS ÜYESİ İŞTEN ÇIKARILDI YADA İSTİFA ETTİ

Hatırlanacağı üzere Konak Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilen Nurettin Cem Aksan Karabağlar Belediye şirketi olan KARBEL’deki Satın Alma Müdürlüğü görevinden, aynı zamanda Konak İlçe Gençlik Kolu Başkanı olan Kemal Özdönmez Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ndeki görevinde devam eden iş akitleri fesh edilmişti. Konak Belediyesi taşeron firmasında çalışan Eda Çakmakçı görevinden istifa etmiş, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır’ın sekreteri olan Zeynep Cücen Tulgar ise emekliliğini istemek zorunda kaldığı için ciddi maddi kayba uğramıştı.

Etiketler : konak amir  memur 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri