kilicdaroglu-chpnin-a-takiminda-degisiklik-yapti

Kılıçdaroğlu, CHP'nin A Takımında Değişiklik Yaptı

CHP MYK'da yapılan değişiklikle, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Tekin Bingöl getirildi. Genel Sekreter ise Gürsel Tekin oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • CHP’li Sındır, “24 Haziran’da sandıkta hesap sorun!”

  24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’dan seçmenlere sandık çağrısı geldi. Seçim çalışmalarına Karşıyaka ve Bayraklı’da devam eden Sındır, “en önemli yurttaşlık hakkı ve görevlerinin başında oy kullanmak geliyor. Toplumsal barışımızı bozanlardan, bizi yoksul bırakanlardan 24 Haziran’da sandıkta hesap sorun” dedi.

 • AK Parti'den kıskandıran rekor!

  Rakiplerine fark attı

 • Hakan Şükür'ün eşinin nasıl kapandığını anlattı

  Hakan Şükür, eşi Beyda Şükür’ün başını örtmesi süreciyle ilgili olarak, ”15 senelik evliyiz. Benim böyle bir hakkım (baskı) yok. Biz öyle yaşadık, öyle tanıştık, öyle birbirimizi sevdik ve evlendik. Bana ’ben böyle bir şey yapmak istiyorum’ dedi. Ben de ’eğer böyle bir niyetin varsa Hacca gideceğiz, Allah’ın huzurunda, Allah’ın rızası bu netice itibariyle de, onu taçlandıracağız. Ondan sonra bunu yapabilirsin’ dedim. O da çok mutlu oldu. Hac farizasını yerine getirdikten sonra kapandı” diye konuştu.

 • Bakan Günay öğrencilerden şikayetçi oldu!

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hacettepe Üniversitesi'nde katıldığı bir etkinlikte, öğrencilerin yumurtalı protestosuyla karşılaştı. Bakan Günay'ın olay sonrası gözaltına alınan öğrencilerden şikayet olduğu iddia edildi.

 • '326 Vekiliniz Var Yine mi Bahane'

  Başbakan Erdoğan, millete hizmet etmelerinin önündeki en büyük engelin bürokratik oligarşi ve yargı olduğunu söyledi.

Son Güncelleme: 08 Mayıs 2014, Perşembe
Haber 87 kez görüntülendi.

CHP'de yerel seçimlerde alınan hezimetin ardından, faturayı yönetime kesen Kılıçdaroğlu partide büyük revizyon için düğmeye bastı. CHPyönetiminden birçok isim koltuğu değişti. 

GÜRSEL TEKİN 2. ADAM OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün 4 saat süren Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından CHP'de taşlar yerinden oynadı. CHP'nin A takımında yapılan değişiklikle Gürsel Tekin, Genel Sekreterliğe getirildi. Tekin, bu değişiklikle partinin 2. adamı haline geldi. 

YENİ MYK 17 ÜYEDEN OLUŞUYOR

Buna göre, CHP'nin yeni MYK'sında Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı eski Ankara Milletvekili Tekin Bingöloldu. Yeni MYK, Genel Başkan ile Genel Sekreter ve 16 Genel Başkan Yardımcısı olmak üzere 17 üyeden oluştu.

Kılıçdaroğlu, son olarak 17-18 Temmuz 2012 tarihinde yapılan kurultayın ardından, PM üyeleri arasından şuan ki MYK üyelerini atamıştı. Kılıçdaroğlu'nun iki yıl olmak üzere en uzun çalıştığı MYK bu olmuştu.

Kılıçdaroğlu, 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultay'da CHPGenel Başkanlığına seçilmesinden bu yana, 6. kez MYK'da değişiklik yapmış oldu.

ÖRGÜTTEN SORUMLU TEKİN BİNGÖL OLDU, ADNAN KESKİN YENİMYK'DA YOK

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Bir öncekiMYK'da bu görevde bulunan Adnan Keskin ise, liste dışında kaldı.

Bir önceki MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tekin, yeni MYK'da Genel Sekreterliğe atandı.

Eski Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil de yeni MYK'da yer almadı.

UMUT ORAN GİTTİ, YERİNE HALUK KOÇ GELDİ

Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini yürüten Haluk Koç ise, İdari ve Mali işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevde bulunan Umut Oran da, yeni MYK'da görevlendirilmedi. Parti Sözcülüğü görevini kimin yapacağı ise ilk MYK toplantısının ardından belli olacak.

5'Lİ KOMİSYONDAN SADECE BÜLENT TEZCAN KALDI

Bir önceki MYK'da Genel Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulunan; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Gökhan Günaydın, Umut Oran, Adnan Keskin ile Bihlun Tamaylıgil yeni MYK'da liste dışında kalan isimler oldu. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yerini korudu.

Böylelikle, Ağbaba erel seçim sürecinde oluşturulan CHP'nin 5 kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda yer alan 4 isim MYK dışında kaldı.

Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Nihad Matkap ile Parti İçi Eğitimden Sorumlu Perihan Sarı da yeni yönetim kadrosunda yer almadı. Bir önceki MYK'dan toplamda 6 isim yeni MYK'da liste dışı kaldı.

VELİ AĞBABA YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU OLDU

Kılıçdaroğlu, PM üyelerinden 6 isimi de yeni yönetim kadrosuna taşıdı.

Buna göre, Tekin Bingöl Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Seyhan Erdoğdu Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Emel Yıldırım İletişim Tanıtım Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Veli Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Aytun Çıray Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Burhan Şenatalar da Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

KAMU POLTİKALARI SOSYAL POLTİKALAR OLDU, HALKLA İLŞİKİLER İLETİŞİME EKLENDİ

Bir önceki MYK'da yer alan ve Haluk Koç'un yürüttüğü Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, yeni listede "Sosyal Politikalar" olarak yer aldı. Kılıçdaroğlu, bu göreve de Burhan Şenatalar'ı atadı.

Gülseren Onanç'ın istifasıyla boşalan, Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, yeni MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı ile birleştirilerek, "İletişim, Tanıtım, Basın Ve Halkla İlişkiler" Genel Başkan Yardımcılığı olarak tanımlandı.

Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Sencer Ayata ve Emrehan Halıcı iseMYK'daki görevlerini sürdürecek.

CHP'NİN YENİ MYK LİSTESİ

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU başkanlığında oluşan yeni MYKşöyle;

Tekin Bingöl - Parti örgütü ve örgüt yönetimleri

HALUK KOÇ - İdari ve MALİ işler

BÜLENT TEZCAN - Hukuk ve seçim işleri

SEYHAN ERDOĞDU - Parti içi eğitim

SEZGİN TANRIKULU - İnsan hakları

EMEL YILDIRIM - İletişim, tanıtım, basın ve halkla ilişkiler

VELİ AĞBABA - Yerel yönetimler

YAKUP AKKAYA - İşçi ve memur sendikaları, emekliler ve emek büroları

ERDOĞAN TOPRAK - İşveren sendikaları ve kuruluşları

AYTUN ÇIRAY - Sivil toplum örgütleri ve diğer meslek kuruluşları

FARUK LOĞOĞLU - Dış ilişkiler ve yurtdışı örgütlenmeler

FAİK ÖZTRAK - Ekonomi politikaları

BURHAN ŞENATALAR - Sosyal politikalar

ŞAFAK PAVEY - Doğa hakları

SENCER AYATA - AR-GE; Bilim, yönetim ve kültür platformu

EMREHAN HALICI - Bilgi ve iletişim teknolojileri

GÜRSEL TEKİN - Genel Sekreter

Etiketler : chp  kılıçtaroğlu  a takımı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri