kilicdaroglu-chpnin-a-takiminda-degisiklik-yapti

Kılıçdaroğlu, CHP'nin A Takımında Değişiklik Yaptı

CHP MYK'da yapılan değişiklikle, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Tekin Bingöl getirildi. Genel Sekreter ise Gürsel Tekin oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Öcalan'ı Meclis'e getirsin"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan'ın video konferans yöntemiyle yapacağı konuşmanın 21 Mart'ta Diyarbakır'da yayınlanacağına ilişkin iddialar için "Bunu düşünmek bile büyük bir hatadır. O zaman İmralı'da kalmasının bir anlamı kalmamıştır. Sayın Başbakan bu fırsatları bu caniye tanıyorsa, Meclis'e getirsin, kürsüde konuştursun. Obama gibi o da konuşsun" değerlendirmesinde bulundu.

 • Apo'ya Diz Çökenler Atatürk'çü Kesildi

  Partisinin milletvekilleriyle basına kapalı bir toplantı düzenleyen CHP lideri, Aydınlık'a sert çıktı.

 • Kışanak: 'Dokunulmazlıkların kaldırılması büyük bir siyasi kriz yaratacaktır

  BDP Eş Genel Başkanı Kışanak BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kalkması durumunda büyük bir siyasi kriz yaşanacağını belirtti.

 • CHP'nin Köşk adayı o mu? Sürpriz isim

  Ankara yarışını kaybeden CHP adayı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yeşil ışık yaktı.

 • Erdoğan endişeli: "Eğer üç çocuk yapmazsak..."

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyaretinin ilk gününde, Nicolas Berrgruen Enstitüsü’nün 'Avrupa Krizin Ötesinde' temalı toplantısında konuşma yaptı. Ardından Deutsche Welle’de çalışan Türk asıllı gazeteci Ali Aslan ile ikili açık oturuma katılan Erdoğan, kendisinin sorularını cevapladı.Burada Türkiye’nin genç nüfusuna dikkat çeken Erdoğan, “Ben ülkemde şunu söylüyorum en az 3 çocuk doğurun diyorum. Çünkü 3 çocuk doğurmadığımız takdirde 2037’de Almanya’nın bugün geldiği duruma geleceğiz. Ben bu duruma gelmek istemiyorum. Nüfusumuzun genç kalmasını istiyorum. Eğitimli genç dinamik bir nüfus olursa başarılı oluruz” dedi.

Son Güncelleme: 08 Mayıs 2014, Perşembe
Haber 34 kez görüntülendi.

CHP'de yerel seçimlerde alınan hezimetin ardından, faturayı yönetime kesen Kılıçdaroğlu partide büyük revizyon için düğmeye bastı. CHPyönetiminden birçok isim koltuğu değişti. 

GÜRSEL TEKİN 2. ADAM OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün 4 saat süren Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından CHP'de taşlar yerinden oynadı. CHP'nin A takımında yapılan değişiklikle Gürsel Tekin, Genel Sekreterliğe getirildi. Tekin, bu değişiklikle partinin 2. adamı haline geldi. 

YENİ MYK 17 ÜYEDEN OLUŞUYOR

Buna göre, CHP'nin yeni MYK'sında Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı eski Ankara Milletvekili Tekin Bingöloldu. Yeni MYK, Genel Başkan ile Genel Sekreter ve 16 Genel Başkan Yardımcısı olmak üzere 17 üyeden oluştu.

Kılıçdaroğlu, son olarak 17-18 Temmuz 2012 tarihinde yapılan kurultayın ardından, PM üyeleri arasından şuan ki MYK üyelerini atamıştı. Kılıçdaroğlu'nun iki yıl olmak üzere en uzun çalıştığı MYK bu olmuştu.

Kılıçdaroğlu, 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultay'da CHPGenel Başkanlığına seçilmesinden bu yana, 6. kez MYK'da değişiklik yapmış oldu.

ÖRGÜTTEN SORUMLU TEKİN BİNGÖL OLDU, ADNAN KESKİN YENİMYK'DA YOK

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Bir öncekiMYK'da bu görevde bulunan Adnan Keskin ise, liste dışında kaldı.

Bir önceki MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tekin, yeni MYK'da Genel Sekreterliğe atandı.

Eski Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil de yeni MYK'da yer almadı.

UMUT ORAN GİTTİ, YERİNE HALUK KOÇ GELDİ

Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini yürüten Haluk Koç ise, İdari ve Mali işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevde bulunan Umut Oran da, yeni MYK'da görevlendirilmedi. Parti Sözcülüğü görevini kimin yapacağı ise ilk MYK toplantısının ardından belli olacak.

5'Lİ KOMİSYONDAN SADECE BÜLENT TEZCAN KALDI

Bir önceki MYK'da Genel Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulunan; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Gökhan Günaydın, Umut Oran, Adnan Keskin ile Bihlun Tamaylıgil yeni MYK'da liste dışında kalan isimler oldu. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yerini korudu.

Böylelikle, Ağbaba erel seçim sürecinde oluşturulan CHP'nin 5 kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda yer alan 4 isim MYK dışında kaldı.

Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Nihad Matkap ile Parti İçi Eğitimden Sorumlu Perihan Sarı da yeni yönetim kadrosunda yer almadı. Bir önceki MYK'dan toplamda 6 isim yeni MYK'da liste dışı kaldı.

VELİ AĞBABA YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU OLDU

Kılıçdaroğlu, PM üyelerinden 6 isimi de yeni yönetim kadrosuna taşıdı.

Buna göre, Tekin Bingöl Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Seyhan Erdoğdu Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Emel Yıldırım İletişim Tanıtım Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Veli Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Aytun Çıray Sivil Toplum Örgütleri ve Diğer Meslek Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Burhan Şenatalar da Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

KAMU POLTİKALARI SOSYAL POLTİKALAR OLDU, HALKLA İLŞİKİLER İLETİŞİME EKLENDİ

Bir önceki MYK'da yer alan ve Haluk Koç'un yürüttüğü Kamu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, yeni listede "Sosyal Politikalar" olarak yer aldı. Kılıçdaroğlu, bu göreve de Burhan Şenatalar'ı atadı.

Gülseren Onanç'ın istifasıyla boşalan, Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, yeni MYK'da İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı ile birleştirilerek, "İletişim, Tanıtım, Basın Ve Halkla İlişkiler" Genel Başkan Yardımcılığı olarak tanımlandı.

Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Sencer Ayata ve Emrehan Halıcı iseMYK'daki görevlerini sürdürecek.

CHP'NİN YENİ MYK LİSTESİ

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU başkanlığında oluşan yeni MYKşöyle;

Tekin Bingöl - Parti örgütü ve örgüt yönetimleri

HALUK KOÇ - İdari ve MALİ işler

BÜLENT TEZCAN - Hukuk ve seçim işleri

SEYHAN ERDOĞDU - Parti içi eğitim

SEZGİN TANRIKULU - İnsan hakları

EMEL YILDIRIM - İletişim, tanıtım, basın ve halkla ilişkiler

VELİ AĞBABA - Yerel yönetimler

YAKUP AKKAYA - İşçi ve memur sendikaları, emekliler ve emek büroları

ERDOĞAN TOPRAK - İşveren sendikaları ve kuruluşları

AYTUN ÇIRAY - Sivil toplum örgütleri ve diğer meslek kuruluşları

FARUK LOĞOĞLU - Dış ilişkiler ve yurtdışı örgütlenmeler

FAİK ÖZTRAK - Ekonomi politikaları

BURHAN ŞENATALAR - Sosyal politikalar

ŞAFAK PAVEY - Doğa hakları

SENCER AYATA - AR-GE; Bilim, yönetim ve kültür platformu

EMREHAN HALICI - Bilgi ve iletişim teknolojileri

GÜRSEL TEKİN - Genel Sekreter

Etiketler : chp  kılıçtaroğlu  a takımı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri