chp-bucada-imza-hareket-stop-etti

CHP Buca’da imza hareket stop etti!

Yerel seçimlerden sonra CHP’nin en hareketli olduğu ilçelerin başında gelen Buca’da başlayan imza hareketi geri çekildi. Partililer, İlçe Başkanı Bektaş Gül’ü devirmek için başlattıkları süreci Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle askıya aldı. Son toplantıdan, 30 kişilik seçim ekibi kurulması önerisi de geldi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2014, Salı
Haber 94 kez görüntülendi.

Fatih YAPAR/EGEDESONSÖZ - CHP Buca’da başlayan imza hareketi tıpkı olağanüstü İl Kongresi için başlatılan süreçte olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçimine takıldı. Partinin en hareketli olduğu yerlerin başında gelen Buca’da İlçe Başkanı Bektaş Gül’e karşı başlatılan olağanüstü kongre çalışması askıya alındı.
 
İmza hareketinin önde gelen isimlerinden olan Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Üyesi Erkut Tamay “Yola çıktığımız süreçte şimdiye kadar 220 imza topladık. Yaklaşan seçimler konuyu tekrar gözden geçirmemizi gerektirdi. Bizim kongre için imza sorunumuz yok. Bu sayı yeterli ama partimizin önceliği halkın önceliğinden önemli değildir. Biz de Soma’da yaşanan maden faciasına odaklandığımız için süreci ertelemiştik. Partimizi genel seçimlerde iktidar, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da başbakan yapmak için çıktığımız yolda parti içi kişisel hesaplar yapanlar olarak algılanmak istemiyoruz. Olağanüstü imza hareketini şimdilik askıya aldık” dedi.
 
Partinin önde gelen isimleri son toplantıda durumu bir bildiri haline getirip açıklarken Cumhurbaşkanlığı süreci için de öneride bulundu. Parti ilçe yönetimine seçimde aktif çalışmalar yapacak 30 kişilik yönetim oluşturulması fikri sunuldu. Partinin seçimde daha fazla başarı getirecek yönteme sahip çıkması gerektiği ifade edildi.

Etiketler : chp  buc  aimza 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri