erdogan-esnaf-gerektiginde-askerdir-polistir

Erdoğan: Esnaf gerektiğinde askerdir, polistir

Haziran Direnişi'nde Eskişehir'de polisler ve esnaf tarafından dövülerek hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın katillerinin yargılandığı gün konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnaf gerektiğinde askerdir, alperendir, kahramandır, polistir, hakimdir" dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Kapatınca, eşitsizliği de bitiriyor musun?”

  CHP’li Moroğlu’ndan Milli Eğitim Bakanı Dinçer’e dershane sorusu CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yanıtlanması için TBMM Başkanlığı’na “dershaneler” ile ilgili bir soru önergesi verdi.

 • Şeb-i Arus törenlerinde bir ilk

  MEVLANA Celaleddin-i Rumi’nin ölüm yıldönümünde düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinde bu yıl ilkler yaşandı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla düzenlenen Hazreti Mevlana’nın vuslatının 739. yıl dönümü töreninde dün ilk kez protokol konuşmaları yapılmadı. Başbakan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu törende birbirleriin yüzüne bakmadı, selamlaşmadan yerlerine oturdular.

 • Musa Çam "At sahibine göre kişner"

  TBMM Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi üzerinde konuşan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, biber gazına değinerek, “Bizim gazımız organiktir, hiçbir zararı yoktur diyen İçişleri Bakanı da burada oturmaktadır.

 • Gül'den Kılıçdaroğlu açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulundu.

 • Erdoğan: Terör örgütü avucunu yalayacak!

  Başbakan Erdoğan Ankara Sanayi Odası'nın 49. yılı vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde işadamlarına seslendi. Erdoğan 'milli birlik ve beraberlik projesine' yeterince destek alamamaktan dert yakındı! 2012'yi final yılı ilan eden terör örgütüne 'sizi ininizde de bulacağız' dedi

Son Güncelleme: 26 Kasım 2014, Çarşamba
Haber 127 kez görüntülendi.

Eskişehir'de, Haziran Direnişi sırasında esnaf ve polislerce dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın davasının görüldüğü gün, Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Esnaf gerektiğinde askerdir, alperendir, kahramandır, polistir, hakimdir" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle:

"Bizde esnaf ve sanatkar demek, ticaret yapan, alan – satan sırf ekonomik faaliyette bulunan insan demek değildir.

Bizim medeniyetimizde, milli ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkar gerektiğinde askerdir, alperendir, gerektiğinde vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır.

Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hakimdir hakemdir, gerektiğinde de şefkatli kardeştir.

Taksici deyip şoför deyip geçemezsiniz. O mahallenin eminidir, ağabeyidir, mahallenin bekçisidir.

Bakkal deyip kasap deyip manav terzi deyip geçemezsiniz. O mahallenin adeta ruhudur. Sokağımızın semtimizin vicdanıdır. Esnafı çıkartıp aldığınızda Türkiye tarihinden geriye hiçbir şey kalmaz."

Etiketler : erdoğan esnaf  ali ismail korkmaz   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri