iyi-partide-aksener-yeniden-genel-baskan

İYİ Parti'de Akşener Yeniden Genel Başkan

İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı, Genel Başkan Akşener'in de gelmesiyle başladı. Ankara Spor Salonu'nda "İYİ'ler kazanır" temasıyla düzenlenen kurultayı izlemek için gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Kurultayın gerçekleştirileceği salona, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk bayrağı asıldı. Akşener'in tek aday olacağı kurultayda, partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak kadrolar şekillenecek.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Arınç: Öcalan'ı Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyorsunuz!

  Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar yapan Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap vererek, "Hükümeti, Öcalan'ı zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyorsunuz" dedi.

 • Başbakan'dan PKK'ya Çağrı

  Başbakan Erdoğan, "Operasyonlar konusunda terör örgütüyle mücadelemiz sürecek" dedi.

 • Gül TRT'yi ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Radyo dönemlerinden siyah beyaz televizyon dönemlerine ve bugün geldiğimiz 15 kanalıyla, en son teknolojileriyle, üç boyutlu televizyon yayıncılığıyla TRT'nin geldiği durum, Türkiye'nin modernleşme tarihidir" dedi.

 • CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel adaylık başvurusunu yaptı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 27. Dönem için adaylık başvurusunu yaptı. Ön seçimde üçüncü olarak 1 Kasım 2015 seçimlerinde İzmir ikinci bölgeden aday gösterilen ve Meclis’e giren Atila Sertel, yeni dönemde de üretmeye, sokak sokak dolaşmaya, haksızlık ve hukuksuzlukların karşısında durmaya, mücadele etmeye devam edeceğini söyledi. Diğer milletvekili arkadaşlarıyla birlikte olağanüstü bir dönem yaşadıklarını anımsatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin normalleşme sürecine gireceğini, 25 Haziran sabahı tüm Türkiye’nin çok daha mutlu, çok daha huzurlu, geleceğe güvenle bakan bir güne uyanacağını vurguladı. “Hak, Hukuk, Adalet” anlayışı içerisinde geçmişin kötü izlerini silerek Türkiye’nin geleceğine yön veren ekip de yer almak amacıyla adaylık başvurusu yaptığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

 • Polisten Kürkçü'ye ders gibi yanıt!

  Ertuğrul Kürkçü, grubun dağılması için anons yapan polise çıkışınca polisten ders gibi bir cevap geldi

Son Güncelleme: 02 Nisan 2018, Pazartesi
Haber 104 kez görüntülendi.

İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı tamamlandı.

Ankara Spor Salonu'ndaki kurultayda genel başkanlık seçiminin ardından 80 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin seçimi yapıldı.

Genel başkanlığa bin 60 delegenin oyuyla yeniden seçilen Meral Akşener de GİK ve MDK üyelerinin seçimi için oy kullandı.

GİK üyeliğine seçilenler arasında daha önce de bu görevlerde bulunan Balyoz davasında hapis yatan eski SAT Komandosu emekli Albay Ali Türkşen, eski MHP'li, Milletvekilleri Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ ile eski Milletvekili Koray Aydın'ın yanı sıra Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevinden istifa eden İsmail Koncuk, eski Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ve eski MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı da yer aldı.

 

Kurultayda parti tüzüğü ve programında da bir kısım değişikliğe gidildi.

Kurultayın tamamlanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Meral Akşener, bugün Türk siyasi hayatında çok önemli bir ilki gerçekleştirdiklerini, 5 ay içinde teşkilatlanarak kurultaylarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

"En çok ben çalışacağım"

Emeği geçen herkese teşekkür eden Akşener, "Bu gece bazılarının uykusu kaçtı. Sabaha kadar uyuyamayacaklarına eminim. Uzuncu bir zamandır bu kadar görkemli, kalabalık, canlı bir kurultay gerçekleşmedi. Böyle bir kurultay uzun zamandır görülmedi. Allah sizden razı olsun." dedi. 

Akşener, bundan sonraki süreçte kapı kapı gezip, insanlara partilerini anlatacaklarını belirterek, "En çok ben çalışacağım. Bugüne kadar çalıştığımı gördünüz. 51 ile 5 ayda gittik. Aynı çalışmayı devam ettireceğim." ifadelerini kullandı.

Etiketler : İyi Parti 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri