chp-izmir-milletvekili-atila-sertel-adaylik-basvurusunu-yapti

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel adaylık başvurusunu yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 27. Dönem için adaylık başvurusunu yaptı. Ön seçimde üçüncü olarak 1 Kasım 2015 seçimlerinde İzmir ikinci bölgeden aday gösterilen ve Meclis’e giren Atila Sertel, yeni dönemde de üretmeye, sokak sokak dolaşmaya, haksızlık ve hukuksuzlukların karşısında durmaya, mücadele etmeye devam edeceğini söyledi. Diğer milletvekili arkadaşlarıyla birlikte olağanüstü bir dönem yaşadıklarını anımsatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin normalleşme sürecine gireceğini, 25 Haziran sabahı tüm Türkiye’nin çok daha mutlu, çok daha huzurlu, geleceğe güvenle bakan bir güne uyanacağını vurguladı. “Hak, Hukuk, Adalet” anlayışı içerisinde geçmişin kötü izlerini silerek Türkiye’nin geleceğine yön veren ekip de yer almak amacıyla adaylık başvurusu yaptığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Deniz Baykal'dan çok sert yerel seçim çıkışı!

  CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin yerel seçimlerde 'çılgınca hatalar' yaptığını belirterek "Boş lafa doyduk, ciddi bir tabloyu boş lafla izah etmesin kimse. Tazelenmeye ihtiyaç var" dedi.

 • Ak Parti Kurucusunu Disipline verdi

  AK Parti, İzmir'de seçim kazandığı Menderes'te, kurucu İlçe Başkanı olan Mustafa Bahar ile İl Genel Meclisi eski üyesi Ercan Erol'u "disiplinsiz davranışları" nedeniyle ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk etti.

 • Sakık'tan 'yaramı deştiniz'

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın annesi Harbiye Vural dün hayatını kaybetti. AK Parti ve CHP grubu TBMM Genel Kurulu’nda başsağlığı mesajlarını iletirken, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın gösterdiği tepki dikkat çekti. Sakık yerinden söz alarak “Yaramı deştiniz. Biz yakınlarımızı kaybettiğimizde aynı hassasiyeti niye göstermiyorsunuz, Kürtlere niye göstermiyorsunuz. İnsanlıktan pay almamışsınız” diyerek sıraya yumruğunu vurdu.

 • ŞENGÜL: BÜTÜN ŞER GÜÇLERE İNAT REİSİ BAŞKAN SEÇECEĞİZ!

  Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, seçim çalışmalarını Menemen’de sürdürdü. Burada hem yeni ilçe binasının açılışını gerçekleştiren hem de Gönül Sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şengül, “Aldıkları dış talimatla ‘seni başkan yaptırmayacağız’ diyenlere ve tüm şer güçlere inat o uzun adamı 24 Haziran’da başkan yapacağız” dedi.

 • Arınç'tan Muharrem İnce'ye dava!

  Arınç, TBMM'de, hakkındaki gensoru önergesinin görüşmeleri sırasında Muharrem İnce'nin kendisine yönelik sözleriyle kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 25 bin liralık tazminat davası açtı.

Son Güncelleme: 07 Mayıs 2018, Pazartesi
Haber 161 kez görüntülendi.

 

HALKIN YARARINA ÇALIŞMAYA DEVAM

“3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde partimizin genel merkezine adaylık başvurumu yaptım. Cemiyet Başkanı ve Federasyon Genel Başkanı olarak basın ve ifade özgürlüğüne yönelik yürüttüğüm mücadeleyi diğer gazeteci kökenli milletvekili arkadaşlarımla birlikte Meclis’te de devam ettirdik. Meclis kürsüsünden her türlü haksızlığa karşı lafımızı esirgemeden sesimizi yükselttik.

26. Dönem’de 2.5 yıl görev yapabildik ancak bu 2.5 yıla çok şey sığdırdık. Milletçe 15 Temmuz Darbe girişimine maruz kaldık. Başkanlık sistemine geçilmemesi için Anayasa değişikliği görüşmelerinde Meclis’te sabah saat 5’lere kadar mücadele ettik. Referandum sürecinde mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak ‘Hayır’ dedik. Meclis İçtüzüğü değişikliğine karşı durduk ancak ‘otomatik olarak kalkan parmaklara’ karşı değişikliğe engel olamadık.

Vatandaşlarımızın bizlere ilettiği taleplerin, yaşadığımız kentin ve güzel ülkemizin sorunlarının çözümü noktasında 105 yazılı soru önergesi, 17 sözlü soru önergesi, 7 kanun teklifi, 7 araştırma önergesi verdim. Meclis kürsüsünden 50 konuşma yaptım.

Atanamayan öğretmenlerin, intibak yasası ile açlık sınırında yaşayan emeklilerin, meslek olarak kabul edilmeyen itfaiyecilerin, günlük 11 liraya çalışmak zorunda bırakılan mahkumların, denetimli serbestlik bekleyen mahkum ailelerinin, 3600 ek gösterge isteyen polislerin, zorla evlendirilen çocuk gelinlerin, doğayı katleden termik santrallere karşı mücadele yürüten yurttaşların, belediye dersanelerinde eğitim gören çocuklarımızın, günde 40-50 hastaya bakmak zorunda kalan doktorlarımızın, kapatılan gazete ve televizyonların, işsiz bırakılan, hapse atılan, basın kartlarına el konulan gazetecilerin, kamu kurumlarına giriş sınavlarında yapılan usulsüzlüklerle mağdur olan gençlerimizin, ürünü tarlada kalan çiftçimizin, taşeron işçilerinin, çocuklarını zararlı alışkanlıklardan kurtarmak isteyen ebeveynlerin, ayrımcılığa maruz bırakılan şehit ve gazilerimizin, omuz omuza çalıştığımız danışman arkadaşlarımızın, onlarca cana mal olan Tire-Belevi yolunun yapılmasını isteyen vatandaşlarımızın, jeotermal kuyusu istemeyen Uzundere halkının, Gediz Nehri’nin kirliliğine maruz kalan üreticilerin, şehit ailelerinin, tutuklu öğrencilerin, Kirazlı Hatice ninenin, minik Alperen’in anne ve babasının ve daha onlarcasının Meclis’teki gözü, kulağı, sesi olduk.

 

 

TBMM KİT Komisyonu’nda etkin ve etkili bir görev üstlendik. Halkın parasını yandaşlara peşkeş çeken TRT yönetiminin, TRT’den beslenen yağma ‘düzen’inin, temsil ve ağırlama gideri adı altında milyonluk usulsüz harcama yapan bürokratların, kadavra hırsızlığı yaparak, hastalardan bıçak parası alarak doktorluk mesleğini lekeleyen çıkarcıların, İzmir’in bağrına, Çeşme’nin cennet koylarına hançer saplamak isteyen rantçıların, gazeteleri, üniversiteleri kapatanların, halka verdiği sözleri tutmayan AKP hükümetinin karşısında dimdik durduk. Hangi dünya görüşünden olursa olsun yazdıklarından dolayı cezaevine atılan gazetecileri, eylem yaptıkları için tutuklanan öğrencileri tutuklu bulundukları cezaevlerinde sık sık ziyaret ettim. Onların dışarıdaki sesi olmaya gayret ettim. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında aynı anlayışla, aynı kararlılık ve heyecanla mücadele edeceğim. 27. Dönemin ülkemiz ve bu dönemde Meclis çatısı altında yer almak isteyen tüm siyasi akrabalarım için hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri