balbaydan-akpyi-susturan-sorular

BALBAY’DAN AKP’Yİ SUSTURAN SORULAR

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, FETÖ soruşturmaları kapsamında örgüte finansal destek sağlamak suçundan 21 aydır İzmir'de tutuklu yargılanan Orkide Yağları’ nın sahibi İzmirli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olduğunu hatırlatarak Küçükbay’ın savcılığa verdiği ifadeleri Meclis gündemine taşıdı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Buca CHP'de Kılıçlar Çekildi

  Buca’da yerel seçimlerin ardından CHP’de kılıçlar çekildi. İki defa ard arda kongre kazanan CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’e karşı örgüt bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle imza kampanyası başlatıldı.

 • "İktidardan gitsem de bunu yapacağım!"

  Başbakan Erdoğan, Kayseri’de yaptığı konuşmada terör sorunu ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu...

 • Muharrem İnce İzmir’de konuştu

  İzmir Gündoğdu’da konuşan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye’de ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacağını, cumhurbaşkanlığında 81 milyonun kazanacağını söyledi.

 • Devlet Öcalan'ı ikna edecek

  Gazeteci Ruşen Çakır Öcalan ve MİT'in görüşmeleri hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Çakır BDP'nin karar merci olmadığını ve Öcalan'ı devletin ikna edeceğini söyledi.

 • Kılıçdaroğlu susarak sürece destek mi oluyor?

  Öcalan'ın tarihi çağrısına CHP'den hiçbir yorum gelmedi

Son Güncelleme: 08 Mayıs 2018, Salı
Haber 120 kez görüntülendi.

 

Balbay, İzmirli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın FETÖ ile irtibatlı olduğunu iddia ettiği 84 kişinin adını savcılığa verdiğini,  bunlardan 3’nün AKP Milletvekili olduğu için savcılık tarafından haklarında hiç işlem yapılmadığını belirterek şöyle dedi:

“Buradan AKP’ye soruyorum: AKP’li diye hiçbir işlem yapmıyorsunuz, sonra da FETÖ’nün siyasi ayağını Nasreddin Hoca’nın samanlıkta kaybettiği iğneyi aydınlık diye sokakta araması gibi öteki partilerde arıyorsunuz. Bu konuda ne yapacaksınız bu kişileri yargılayabilecek misiniz?  İkincisi, öteki 81 kişi kim? O davada Ahmet Küçükbay’ın adını verdiği 81 kişinin arasında AKP’li var mı?”

Balbay, İzmirli işadamı Ahmet Küçükbay’ın itiraflarının FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili ipuçları verdiğini belirterek şöyle dedi:

“AKP’ye soruyoruz: Ahmet Küçükbay’ın iş merkezi AKP’nin İzmir İl Başkanlığıydı. O dönem sordum, yeniliyorum: AKP o dönem ne kadar kira verdi? Kira kontratı var mı? Kaç yıl orada bedavaya kaldı? Yıllarca binasını il başkanlığınız olarak kullandığınız Küçükbay’ın itiraflarına ne kadar kayıtsız kalacaksınız?”

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri