hukumetten-izmir-tarih-projesine-anlamli-destek

Hükümetten İzmir Tarih Projesi'ne anlamlı destek

İzmirlilerin tarihle ilişkisinin korunması ve güçlendirilmesini ana hedef alan İzmir Tarih Projesi'ne hükümetten önemli bir destek geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Agora ve yakın çevresi ile ilgili çalışmalarda kullanılmak üzere 20 Milyon TL tutarındaki ödeneğin 2018 yılı yatırım planına alınarak Kalkınma Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı'na gönderildiğinin bilgisini verdi. Söz konusu ödenek, bakanlık tarafından İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na aktarılacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • demokrasinin özüne yönelik bir saldırı.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ‘Kuvvetler ayrılığı engel oluyor’ çıkışına çok sert yanıt verdi: Bu demokrasinin özüne yönelik bir saldırı. Demokrasiye sahip çıkılmalı

 • "Başbakan'a komplo içinde olmayız"

  BDP Genel Başkanı Demirtaş, görüşme notlarının sızdırılmasına dair açıklama yaptı...

 • Bakan Çağlayan'a 'geçmiş olsun' kuyruğu

  Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, iki kalp damarına stent takılmasının ardından Meclis Genel Kurulu’na gelerek bakanlığının bütçe görüşmelerine katıldı. Çağlayan'ın oturduğu hükümet sırasına giden milletvekilleri de Bakan'a geçmiş olsun dileğinde bulundular.Çağlayan'ın elini sıkan ve iyi dileklerini sunan vekiller ''Gençleşmişsiniz sayın bakan'' diye takıldılar. Bakan Çağlayan da çok iyi olduğunu söyledi.

 • erdoğan:"umulmadık yerde, umulmadık şekilde bürokrasi karşımıza dikiliyor."

  'Kuvvetler ayrılığı önümüze engel' Başbakan Erdoğan: Sistem düzenli kurulmamış. Düzgün kurulmadığı içindir ki umulmadık yerde, umulmadık şekilde bürokrasi karşımıza dikiliyor

 • Vekiler Alkışlarla Karşılandı

  CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Hülya Güven, Mustafa Balbay ve Rıza Mahmut Türmen, 25 Nisan 2014 Cuma günü akşamüzeri saatlerinde, Foça ilçesini ziyaret etti.

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2018, Cuma
Haber 62 kez görüntülendi.

 

DESTEKLER DEVAM EDECEK

Agora ve çevresinin yenilenmesi, iyileştirilmesi ile ilgili Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım ve Ticaret Anonim Şirketi (TARKEM) ve diğer tüm paydaşlar tarafından Kalkınma Bakanlığı'na iletilen önerilerin titizlikle incelendiğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, yapılan incelemelerin destekle sonuçlandığını müjdeledi. Bakanlık tarafından çıkartılan ödeneğin Agora ve Kemeraltı'nın yenilenmesinde kullanılacağını hatırlatan Kaya, söz konusu bölgelerin İzmir'in hafızası olduğunu vurguladı. İzmir Tarih Projesi kapsamındaki çalışmalara desteklerinin devam edeceğini de vurgulayan Kaya, "İzmir'in hafızası olan hangi semtimiz, hangi çarşımız, hangi lokasyonumuz varsa bizim için oldukça değerlidir. Bu anlamda Agora ve Kemeraltı, İzmir için değer sıralamasında birinciliğini korumaktadır. 8 bin 500 yıllık kente sahip İzmir'in geçmişten günümüze uzanan ve ayakta kalan en önemli değerlerinden bir tanesi olan Agora'daki çalışmalara desteğimiz devam edecek" dedi.

YILDIRIM TALİMAT

Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'in tüm meselelerinde olduğu gibi bu konuda da devreye girdiğini ve gerekli talimatları vererek kent için oldukça önem taşıyan bu desteğin verilmesini sağladığını belirten Kaya, "Sayın Başbakanımız söz konusu İzmir olunca tüm kapıların ardına kadar açılmasını sağlıyor. Bu noktada da gerekli talimatları vererek İzmir'imiz için büyük önem taşıyan bu desteğin verilmesini sağladı. Kendisine İzmirli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri