ilk-defa-bir-umut-var

“İlk Defa Bir Umut Var”

İYİ Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Avukat Ülkü Doğan, partilerinin 8 aylık süreçte halkın güvenini ve inancını kazandığını söyledi. Türkiye’de öncelikle huzurun sağlanması gerektiğini anlatan Doğan, “Liderlerin televizyona çıkıp demokratik olgunluk içerisinde tartıştığı o günleri çok özledik” dedi. 2.5 yıl Balçova MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüttükten sonra İYİ Parti’ye geçen Doğan, Türk insanının AKP, MHP ve CHP’de arasında yaşanan kısır döngüden sıkıldığını belirterek, “İlk defa bir umut var” dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kaybedecek vaktimiz yok

  Pazar günü düzenlenen AK Parti Buca İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresinde yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Arslan ve yönetimi mazbatalarını aldı. kongre süreci boyunca ilçedeki çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirten Arslan, “ Tempomuzu arttırarak 2019 seçimlerinde AK Partimizi Buca’da 1. parti yapacağız” dedi.

 • İlk cumhurbaşkanı adayı belli oldu!

  Şimdiden adaylığını açıkladı! 2014 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk aday ortaya çıktı.

 • CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel adaylık başvurusunu yaptı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 27. Dönem için adaylık başvurusunu yaptı. Ön seçimde üçüncü olarak 1 Kasım 2015 seçimlerinde İzmir ikinci bölgeden aday gösterilen ve Meclis’e giren Atila Sertel, yeni dönemde de üretmeye, sokak sokak dolaşmaya, haksızlık ve hukuksuzlukların karşısında durmaya, mücadele etmeye devam edeceğini söyledi. Diğer milletvekili arkadaşlarıyla birlikte olağanüstü bir dönem yaşadıklarını anımsatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin normalleşme sürecine gireceğini, 25 Haziran sabahı tüm Türkiye’nin çok daha mutlu, çok daha huzurlu, geleceğe güvenle bakan bir güne uyanacağını vurguladı. “Hak, Hukuk, Adalet” anlayışı içerisinde geçmişin kötü izlerini silerek Türkiye’nin geleceğine yön veren ekip de yer almak amacıyla adaylık başvurusu yaptığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

 • CHP'Lİ TAMAY: "SORUNLARI TESPİT ETTİK,ÇÖZÜMÜ İÇİN ADAYIM"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan aday adayı mimar Erkut Tamay Can Radyo ‘Özgür Yorum’ programında Doğan Beyazgül’ün konuğu oldu.

 • AK PARTİ’DE BAŞVURULAR BAŞLADI

  Ak Parti’de belediye başkan ve meclis üyesi olmak isteyen isimler için resmi başvuru süresi bugün başlarken; gönlünden başkanlık geçen ilçe başkanları ise AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün ve genel merkezin onayını beklediklerini açıkladı. İsmi başkanlık için geçen ilçe başkanları kararlarını paylaştılar

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2018, Pazartesi
Haber 279 kez görüntülendi.

 

ÇOCUKLARIM ‘ÜLKE BU HALE GELİRKEN SİZ NE YAPTINIZ DİYE SORDUNDUĞUNDA…’

İzmir’in şirin ilçesi Balçova’da 28 Aralık 2014 tarihinde MHP İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan İzmirli Avukat Ülkü Doğan, 2.5 yıl boyunca başarılı çalışmalara imza attı. Siyasete giriş süreci hakkında bilgi veren Doğan, “Eşimle akşamları evde oturduğumuz yerden televizyondaki yorumcularla kavga ediyorduk. Ancak herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşündük. Çocuklar yarın, ‘Ülke bu hale gelirken siz ne yapıyordunuz’ diye sorsa, ‘Biz oturup televizyon karşısında tartışmacılarla kavga ediyorduk’ diyemeyeceğimiz için ‘Bir şeyler yapalım’ kararını verdik. Bu şekilde siyasete girdim” dedi.

MHP’DEN NEDEN AYRILDIM ?

İlçe başkanı olduktan sonra art arda seçimler (7 Haziran, 1 Mayıs, Referandum) yaşadıklarını ifade eden Doğan, “7 Haziran seçimlerinde muhalif vatandaşlar için umut verici sonuç alındı. İlk defa AKP’nin oy oranlarının düştüğünü gördük. Ancak o dönem o fırsat gerektiği gibi değerlendirilemedi. Bunda tüm partilerin hatası vardı. 7 Haziran seçimlerinden sonra ciddi bir terör atağı yaşandı. Parti içerisinde de parti içi huzursuzluklar başladı. 1 Kasım seçimleri geleceği için kimse bunları dillendirmedi. 1 Kasım seçimleri bizim için ciddi bir kayıptır. Oy oranımız ve milletvekili sayımız düştü. HDP’nin vekil sayısının altında kaldık. Bu durum bize gönül veren insanlar için kalp kırıklığına neden oldu. 1 Kasım’dan sonra kurultay yapılabilmesi için imza toplanmaya başlandı. Bir süre bekledim. Ama genel merkezin  ‘Burada bir sıkıntı var, bu seçim sonuçlarından kimin sorumlu olduğunu bulacağız ve gerekli değişiklikleri yapacağız’ tavrını görmedik. Onun yerine daha çok baskı görmeye başladık. Böyle olunca kurultay için Meral Akşener ve diğer adaylara imza verdim. Parti içi demokrasiye de sonuna kadar inanıyorum. Ülkemizde demokrasi olmalı. Parti içerisinde demokrasi ile başlar her şey. Kendi partinizde demokrasi yoksa ülkeye nasıl getireceksiniz” dedi.

 

 

 

 

LİDERLERİN TV EKRANLARINDA TARTIŞTIĞI GÜNLERİ ÖZLEDİK

 “Türkiye’nin çok sorunu var ancak en başlıca sorunu huzur. İnsanlar uzun yıllardır gergin” diyen Doğan, “90’lı yıllarda siyaset çok farklıydı. TV programlarında liderler (Tansu Çiller, Alparslan Türkeş)  biraraya gelip, vatandaşların gözü önünde projelerini anlatır, tartışırlardı. Şimdi ise liderleri bir araya getirmek mümkün değil. O dönemi çok özledik. Zamanın gençlerine gerçekten üzülüyorum. İnsanların birbirlerini dinledikleri, fikirlerine saygı duydukları bir siyasi atmosferimiz vardı. AKP safları sıklaştırmayı hedefliyor. Bir kendi seçmen grubu var bir de karşı taraf var. Ötekisinden oy alma çabası yoksa karşı tarafı kötülüyor. Benim üst kat komşumun, her gün merhaba dediğim bakkalımın hangi partiden olduğu önemli değil.  Şimdi siyaset yüzünden insanlar birbirine düşmeye başladı. Siyaset yüzünden birbirini kıran insanlara “Bunu hiç konuşmasanız olur mu” diyorum. Siyaset bizi bölmek için geliştirilmiş bir alan değil. Ülkeyi daha iyi yönetecek insanların, kadroların bulunması amacıyla oluşturulmuş bir kurumdur. Dolayısıyla insanların AKP zihniyetinden insanların uzaklaşması gerekiyor. Sürekli gerginlik, sürekli seçim, sürekli yeni gündem” diye konuştu.

MERAL AKŞENER

Türkiye’nin huzura ihtiyacı olduğunun altını çizen Doğan, şöyle devam etti:

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in çok değişik bir siyasi profili var. Cesur ama bir yandan da ana şefkatiyle yaklaşan bir yönü var. Sayın Akşener’in samimiyeti halkımızda da karşılığını buluyor. Sekiz aylık bir partinin bu kadar çok ilgi görmesi, il ve ilçe yönetiminde adayların yarışması, partinin bu kadar çok sevilmesinin nedeni inanın çok büyük bir oranla Meral Akşener’in başarısıdır. Şahsen de tanıdığım Meral Akşener, çok samimi bir insan, sizin bizim gibi. Sayın Genel Başkanımızın televizyonda ya da mitingde konuşurken korkusuzluğunu, cesurluğunu da görebiliyor, keşfedebiliyorsunuz”

 KISA SÜREDE CİDDİ ÜYE SAYILARINA ULAŞTIK

Türk insanının AKP, MHP, CHP’nin politikalarından, aralarındaki kısır döngü siyasetinden sıkıldığını anlatan Doğan, şunları söyledi:

“İlk defa bir umut var. Bunu bana CHP’liler da söylüyor. ‘İlk defa bir seçim sonucundan ümitliyiz’ diyorlar. Çünkü Meral Akşener bize ümit veriyor. Genel Başkanlık divanımızdaki her isim çok kıymetli ve başarılı. Koray Bey çok iyi bir teşkilatçıdır çok uzun yıllardır siyasette. Şuan çok iyi bildiği işi yürütüyor. Ümit hoca zaten alanında çok uzun yıllardır araştırma yapıyor. Çok ve ciddi bir bilgi birikimine sahip. Bizim vitrinimiz Akşener, ekibimiz de çok iyi. Hem il hem de ilçe teşkilatlarımızda başarılı, vizyon sahibi kişilerden oluşan kadrolarımız var. Genel Başkanımızın İzmir mitingleri çok kalabalık geçti. İzmirli seçmen siyasi fikrini önemsemeksizin Meral Akşener için mitinge geldi. Çünkü onlar da ilk defa Türkiye’de bir şeyin değişebileceğini görüyorlar. Akşener’in bir şeyleri yapabileceğini gördükleri için artık korkmuyorlar. Kısa sürede çok ciddi sayıda üye sayılarına ulaştık. Hepimiz gönüllüyüz. Tamamen gönüllülük esasıyla geliyoruz. Eşimizi, işimizi çocuğumuzu bıraktık”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri