atilacak-her-oy-bir-vicdan-yansimasi

Atılacak her oy bir vicdan yansıması

İYİ Parti İzmir 2. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu İzmir'den milletvekili adayı olmanın her partiden adaylar için büyük şeref olduğunu söylerken, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Görevden alınan başkan konuştu

  Görevden alınan Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu, "Evraklar önlerinde buyursunlar, beni mahkemeye versinler. Veremezler, veremeyecekler" diye konuştu.

 • BAŞKAN KOCAOĞLU'NDAN AK PARTİ'YE GEÇECEĞİ İDDİALARINA ÇARPICI YANIT

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yerel seçimlerde aday olmayacağına ilişkin açıklamalarının ardından gündeme bomba gibi düşen “Kocaoğlu AK Parti’ye geçebilir” iddialarına ilişkin ilk defa bir açıklama yapan Kocaoğlu, “Sadece Adalet ve Kalkınma Partisi değil hiçbir partiye geçme düşüncem yok; ama böyle bir şeyin yakıştırılması bir siyasetçiye, ne anlam ifade eder onu da bilmiyorum” dedi.

 • AK Parti'nin teklifi, gündemi sarsacak

  Yeni Anayasa çalışmalarında Danıştay ve Yargıtay'ın kaldırılması teklif edildi...

 • Cumhurbaşkanı Gül noktayı koydu

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ileride başbakan olmak isteyip istemediği sorusuna 'Daha çok erken' diye cevap verdi...

 • Kocaoğlu Suskunluğunu Bozdu

  Siyasi açıdan oldukça hareketli günlerin yaşandığı İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege TV’nin gündem belirleyen programı Söz Meclis’ten İçeri’de konuştu. Başta çöp transfer istasyonuna karşı başlatılan isyan olmak üzere, tramvay projesine onay vermeyen DPT’yi, kendisini ‘mağdur edebiyatı yapmakla’ suçlayan milletvekillerini topa tuttu.

Son Güncelleme: 02 Haziran 2018, Cumartesi
Haber 214 kez görüntülendi.

 

Programda İzmir'den milletvekili adayı olmanın her partiden adaylar için büyük şeref olduğunu söylerken, akademisyen kimliğine de yönelik olarak sosyal yardım politikalarına değinen Hablemitoğlu, "İktidar sosyal yardım ağını kurdu ama sonra ipin ucu kaçtı. Milyonlarca yardıma muhtaç insan var. 11 milyon insan sosyal yardımlarla yaşamını sürdürüyor. İnsanlara yanlış bir algı aksettirilmiş. 'Biz gidersek bu yardımlar yapılmaz' denmiş. Bu algının kırılması lazım. Bununla birlikte bu yardımların çıkış noktası bireyin kendi maddi durumunu düzeltene kadar düzenlenmiş olması gerekse de topluma istihdam fırsatı verilmediği için devamlı hale gelmiş. Bunların elbette düzeltilmesi lazım. Bizim sistemimizde vatandaşlık geliri olacak." dedi.

KADIN SIĞINMA EVİ YERİNE ERKEĞE REHABİLİTASYON

Hablemitoğlu ayrıca kadın sığınma evlerinin de İYİ Parti ile birlikte tarihe karışacağını söylerken, "Şiddete maruz kalmış kadınlarımız bugün kadın sığınma evlerine sığınıyorlar. Yani bir bakıma tecrit altına alınıyorlar. Biz şiddet uygulayan erkeğe rehabilitasyon uygulanmasına çalışacağız." dedi.


"ERDOĞAN VE İNCE'Yİ EKRANDA GÖREBİLİYORSAM..."

Cilasun'un sorusu üzerine İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in medyada yeterince yer alamadığını belirten Hablemitoğlu, "Ekranlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görüyorsam, ana akım medyada Muharrem İnce'yi görüyorsam, Genel Başkanımız Meral Akşener'i de elbette görebilmeyi isterim. Medya, siyasi baskıyla çok zor durumda." dedi.

"İZMİR'E YERLEŞME NİYETİYLE GELDİM"

İzmir'den adaylığına yönelik açıklamalarda bulunan ve 24 Haziran mesajı veren Hablemitoğlu, "İzmir'i çok seviyorum ve kentin bir ruhu var. İnsanlar kendilerini iyi hissediyorlar. Cumhuriyete inanan insanlar yaşıyor İzmir'de. Siyasette ne kadar siyasi görünebileceğimi bilmiyorum ama İzmir'e yerleşme niyetiyle geldiğimi söyleyebilirim. Türkiye tarihinin en kritik seçimine gidiyor. Herkes olup biteni çok iyi görüyor. 24 Haziran'da atılacak her oy bir bakıma vicdanın yansıması olacak." dedi.

24 Haziran'a kadar süreci sokakta geçireceğini dile getiren Hablemitoğlu ayrıca İYİ Parti'de kadın kolları olmadığını vurgulayarak, kadınların partinin her kademesinde yer aldığını dile getirdi. 

 

Etiketler : İZMİR  İYİ PARTİ  hABLEMİTOĞLU 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri