chpli-sertel-cumhurbaskanina-sordu-hangi-gazeteciyi-ne-ile-sucluyorsun

CHP’li Sertel, Cumhurbaşkanı’na sordu: Hangi gazeteciyi ne ile suçluyorsun?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da verdiği sahur yemeğinde gazetecilik öğrencisi bir gencin basın özgürlüğü istemesi üzerine verdiği yanıtın gerçeklerle örtüşmediğini, yalan, iftira ve çarpıtma olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • '326 Vekiliniz Var Yine mi Bahane'

  Başbakan Erdoğan, millete hizmet etmelerinin önündeki en büyük engelin bürokratik oligarşi ve yargı olduğunu söyledi.

 • O mektup adresine ulaştı!

  BDP yönetimi olağanüstü toplandı

 • Demirtaş'tan Hasip Kaplan'a sert tepki

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını İmralı'da çeken Abdullah Öcalan ile e görüşmelerin yapılmadığını belirterek Hasip Kaplan'ın sözlerine sert tepki gösterdi. Demirtaş, "Arkadaşımız kişisel tahminini kendine saklasa iyi olur"dedi. Demirtaş, "Şu anda ne İmralı'da ne Oslo'da görüşme olduğuna dair en küçük bilgi kırıntısı dahi yoktur. Bunun da bilinmesi lazım" dedi.

 • Genelkurmay ahlak bekçisi mi?

  Geçtiğimiz ay Kayseri’de intihar eden üsteğmen rütbesindeki NazlıgülDaştanoğlu’nu durumunu bir soru önergesiyle meclise taşıyan CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger “Hava Kuvvetleri Komutanlığı, kendi yaşam tarzlarına uymayanları ordudan temizlemek amacıyla özel bir ekibin kurulduğu, yaklaşık 200 subay ve astsubayın da bu kapsamda sorgulandığı iddia ediliyor” dedi.

 • Budapeşte'de vize mutabakatı

  Başbakan Erdoğan, Macaristan'a vize kolaylığı için çalışma yapılacağını söyledi.

Son Güncelleme: 07 Haziran 2018, Perşembe
Haber 93 kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğrenciye hitaben “Şu anda medya mensubu olup silah taşımaktan dolayı içeride olanları biliyor musun? Ama ne var elinde, sarı basın kartı var. Bankamatikleri soyanları biliyor musun, insan öldürenleri biliyor musun? Bunların hepsinin dosyası Adalet Bakanlığında var” dediğini söyleyen Sertel, Cumhurbaşkanı’nın alenen yalan söylediğini ifade etti. 

Türkiye cezaevlerinde çok sayıda gazetecinin haksız, hukuksuz tutuklu olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gazeteciler hakkında atıp tutuyor ancak bahsettiği gazetecilerin kim olduğunu bir türlü açıklamıyor. Hangi gazeteci bankamatik soydu? Silah taşımaktan içeride olan gazeteci kim? Hangi gazeteci insan öldürdü? Bu soruları daha önce soru önergesi olarak Adalet Bakanı’na sormuştuk, Bakanlık dahi açıklayamamıştı. Adalet Bakanı’nın açıklayamadığı bu iftiralarla gazeteciler üzerinden toplumu yanıltmamalıdır. Çıksın, o dile getirdiği gazetecileri isim isim açıklasın. Aksi takdirde kendisini müfteri ilan ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri