chpli-sertel-cumhurbaskanina-sordu-hangi-gazeteciyi-ne-ile-sucluyorsun

CHP’li Sertel, Cumhurbaşkanı’na sordu: Hangi gazeteciyi ne ile suçluyorsun?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da verdiği sahur yemeğinde gazetecilik öğrencisi bir gencin basın özgürlüğü istemesi üzerine verdiği yanıtın gerçeklerle örtüşmediğini, yalan, iftira ve çarpıtma olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 'Bunu yapan CHP'li olamaz!'

  Kılıçdaroğlu, Salıcı'yı isim vermeden uyardı

 • Net tavır bekliyoruz

  Erdoğan, “Lider zirvesinden dışlandık, fasıl açılıyor ama kapanmıyor. 50 yıl oldu artık neticeye kavuşturalım” dedi. Merkel’in yanıtı ise, “AB kesinlikle dürüst bir ortaktır. Müzakereler samimi ve dürüst şekilde ilerliyor” oldu

 • BUCA’DA MUHALİFLER İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

  30 Mart sonrası en hareketli ilçeler arasında yer alan Buca’da kongre sesleri her geçen gün artıyor. Başkan adaylığı için önceki dönem Meclis üyelerinden Erkut Tamay’ın ismi üzerinde uzlaşan muhalifler, şu an için 216 imzayı toplamış durumda

 • Hotar, Başkan Görmez’i Ziyaret Etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olan AK Parti adayı Adnan Yaşar Görmez’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • Kışanak: 'Dokunulmazlıkların kaldırılması büyük bir siyasi kriz yaratacaktır

  BDP Eş Genel Başkanı Kışanak BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kalkması durumunda büyük bir siyasi kriz yaşanacağını belirtti.

Son Güncelleme: 07 Haziran 2018, Perşembe
Haber 116 kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğrenciye hitaben “Şu anda medya mensubu olup silah taşımaktan dolayı içeride olanları biliyor musun? Ama ne var elinde, sarı basın kartı var. Bankamatikleri soyanları biliyor musun, insan öldürenleri biliyor musun? Bunların hepsinin dosyası Adalet Bakanlığında var” dediğini söyleyen Sertel, Cumhurbaşkanı’nın alenen yalan söylediğini ifade etti. 

Türkiye cezaevlerinde çok sayıda gazetecinin haksız, hukuksuz tutuklu olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gazeteciler hakkında atıp tutuyor ancak bahsettiği gazetecilerin kim olduğunu bir türlü açıklamıyor. Hangi gazeteci bankamatik soydu? Silah taşımaktan içeride olan gazeteci kim? Hangi gazeteci insan öldürdü? Bu soruları daha önce soru önergesi olarak Adalet Bakanı’na sormuştuk, Bakanlık dahi açıklayamamıştı. Adalet Bakanı’nın açıklayamadığı bu iftiralarla gazeteciler üzerinden toplumu yanıltmamalıdır. Çıksın, o dile getirdiği gazetecileri isim isim açıklasın. Aksi takdirde kendisini müfteri ilan ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri