chpli-sertel-cumhurbaskanina-sordu-hangi-gazeteciyi-ne-ile-sucluyorsun

CHP’li Sertel, Cumhurbaşkanı’na sordu: Hangi gazeteciyi ne ile suçluyorsun?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da verdiği sahur yemeğinde gazetecilik öğrencisi bir gencin basın özgürlüğü istemesi üzerine verdiği yanıtın gerçeklerle örtüşmediğini, yalan, iftira ve çarpıtma olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Başbakan'dan referandum resti

  Başbakan Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının martta bitmesini istediklerini belirtti.

 • Gül: Herkes aklını başına alsın!!

  Cumhurbaşkanı Gül, "Herkesin aklını başına alması ve eğer 'Acılar dinsin, kan dursun' deniyorsa üstüne düşeni yapması gerekir" dedi...

 • Başbakan Yıldırım: “MUHALEFET TERÖR DEMEZ, EL ALTINDAN İŞBİRLİĞİ YAPIYORLAR”

  Başbakan Binali Yıldırım, muhalefetin terörle mücadele ile ilgili tek bir söz bile söylemediklerini belirterek, “Muhalefet adayları hiç terörle mücadeleden bahsediyor mu? Duyamazsınız çünkü el altından işbirliği yapıyorlar.

 • Buca CHP'de Kılıçlar Çekildi

  Buca’da yerel seçimlerin ardından CHP’de kılıçlar çekildi. İki defa ard arda kongre kazanan CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’e karşı örgüt bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle imza kampanyası başlatıldı.

 • Şartlı cümleler doğru değil

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, BDP'li Demirtaş'ın, İmralı'ya gidecek heyette yer alacaklar isimler konusundaki açıklaması ile ilgili, "Şartlı cümleler kurmak doğru bir yaklaşım değil" dedi.

Son Güncelleme: 07 Haziran 2018, Perşembe
Haber 158 kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğrenciye hitaben “Şu anda medya mensubu olup silah taşımaktan dolayı içeride olanları biliyor musun? Ama ne var elinde, sarı basın kartı var. Bankamatikleri soyanları biliyor musun, insan öldürenleri biliyor musun? Bunların hepsinin dosyası Adalet Bakanlığında var” dediğini söyleyen Sertel, Cumhurbaşkanı’nın alenen yalan söylediğini ifade etti. 

Türkiye cezaevlerinde çok sayıda gazetecinin haksız, hukuksuz tutuklu olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gazeteciler hakkında atıp tutuyor ancak bahsettiği gazetecilerin kim olduğunu bir türlü açıklamıyor. Hangi gazeteci bankamatik soydu? Silah taşımaktan içeride olan gazeteci kim? Hangi gazeteci insan öldürdü? Bu soruları daha önce soru önergesi olarak Adalet Bakanı’na sormuştuk, Bakanlık dahi açıklayamamıştı. Adalet Bakanı’nın açıklayamadığı bu iftiralarla gazeteciler üzerinden toplumu yanıltmamalıdır. Çıksın, o dile getirdiği gazetecileri isim isim açıklasın. Aksi takdirde kendisini müfteri ilan ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri