milleti-kekleyemezsiniz

“MİLLETİ KEKLEYEMEZSİNİZ”

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray İYİ Parti Bornova ilçe teşkilatının organize ettiği tanıtım yemeğine katıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Amacımız bir kadın kardeşimizin daha koluna girebilmek”

  Ak Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, “Bizim amacımız kadın kolları olarak bir kadın kardeşimizin daha koluna girebilmek” diye vurgulayarak, haftasonu yapılacak olan AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Kongremize tüm kadınları bekliyoruz” diye konuştu.

 • Polisten Kürkçü'ye ders gibi yanıt!

  Ertuğrul Kürkçü, grubun dağılması için anons yapan polise çıkışınca polisten ders gibi bir cevap geldi

 • Hotar, Başkan Görmez’i Ziyaret Etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olan AK Parti adayı Adnan Yaşar Görmez’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • Keramet siyaset yapma tarzımızda

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Keramet bizlerde değil; keramet, yerimizin, fikrimizin, itikadımızın, inancımızın, siyasi anlayışımızın, siyaset yapma tarzımızın doğruluğundadır'' dedi.

 • Melih Gökçek dönüşümden pay istedi

  Melih Gökçek, kentsel dönüşümle ilgili olarak TBMM'de parti grubuna sunduğu önerileri hatırlattı rantlardan belediyelere pay istedi.

Son Güncelleme: 19 Haziran 2018, Salı
Haber 119 kez görüntülendi.

 

İYİ Parti Bornova İlçe teşkilatı tarafından organize edilen Bornova'da bulunan sivil toplum kuruluşları,hemşehri dernekleri,spor kulüpleri,sanayi esnafı, esnaf odası başkanı ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Öncelikle gördüğü kalabalıktan memnuniyetini ifade eden Çıray "Başta Bornova ilçe başkanımız Galip Çukurlu olmak üzere ilçe teşkilatımıza ve siz değerli vatandaşlarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Sözleri sürekli olarak alkışlarla kesilen Çıray  konuşmalarına şu şekilde devam etti:  “Sayın Erdoğan'ın acayip bir seçim vaadi var.On altı yıldır ülkeyi tek başına yöneten bu iktidarın geldiği son noktaya bakar mısınız değerli dostlarım "Millet kıraathaneleri kuracağız.Hem kitabını okuyacak,hem kekini,çayını kahvesini alacak ücretsiz hem de 24 saat açık"

Milleti keklemeye çalışıyorlar da millet bu oyuna gelmeyecek. İYİ Parti neden kuruldu?Çünkü siyasi yelpazenin muhalefet kanadında boşluk oluştu. Burayı doldurmak gerekiyordu. Aksi halde 15 yıldır tekrarlanan yenilgi mukadder olurdu. Türkiye siyasetinde iki ana damar vardır. Bu damarlardan birisi Cumhuriyet Halk Partisidir diğeride bu damardan içinden neşet etmiş olan Demokrat parti damarıdır. Bu iki damar birbirine rakiptir. Ama mutabık oldukları bir konu vardır.Atatürk ve rejim konusunda aralarında bir kavga yoktur ve hiç olmamıştır. Ana damarın Demokrat kanadı olarak bizim de hedefimiz Atatürk ilkelerini muhafaza ve müdafaa etmektir. Biz oldukça bayrak inmeyecek ezan susmayacak.

SEÇİMLERİN KADERİNİ İYİ PARTİ DEĞİŞTİRDİ

Eğer bugün İYİ Parti kurulmamış olsaydı Sayın Akşener lider olarak ortaya çıkmamış olsaydı biz seçimleri konuşuyor olmayacaktık;çünkü seçimin sonucu belli olacaktı.Pazar günü geleceğimiz için bir karar vereceğiz.Bu seçim partiler üstüdür.Bu seçimin kazanması gereken partisi kurucu değerlerimiz,kurucu ruhumuz ve kurucularımızdır,demokrasidir.

Amerikan özgürlük heykelinin altında "EKMEK İÇİN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN VAZGEÇENLER İKİSİNİDE KAYBEDER” diye yazar.Biz ne ekmeğimizden vazgeçeriz,ne de özgürlüğümüzden vazgeçeriz.

TELEFONLARIMIZDA ŞİFRELİ KONUŞMAK İSTEMİYORUZ

Biz basit şeyler istiyoruz telefonda şifreli konuşmamak, acaba bizi kim dinliyor diye düşünmek istemiyoruz.Sabah uyanınca kapıyı çalan kim diye düşünmek istemiyoruz.Bizim hayallerimiz büyük hayaller değil.Dünyada saygın bir Türkiye gerekirse dünyaya kafa tutan bir Türkiye istiyoruz.Komşularıyla barış içinde yaşayan bir Türkiye istiyoruz.Irakla,Suriyeyle barış içinde yaşamak istiyoruz.Bu ülkelerle barışarak Türkiye’de varlıkları beş milyonu aşmış sığınmacıları burnu kanamadan evlerine dönmesini istiyoruz.

“DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR”

Türkiye’de değişim zamanı gelmiştir. Bunun işaretini Fenerbahçe kongresinde aldık.

Biz karışan bir devlet olmayacağız. Bizim için insanların nerde doğduğu,neye inandığı,neye inanmadığının bir önemi yok.Herkesin kimliğine saygı duyan bir devlet istiyoruz.

Bir Selânikli ailenin evlâdı olarak Batı Trakyalı hemşerilerimizi "ezik insanlar" diye niteleyen AKP mv. adayı Meliha Akyol'u şiddetle kınıyorum. Atalarımızın yaşadığımız göçlerdeki acılar bile bizi bu kadar üzmemişti.Yazıklar olsun. Sayın Erdoğan Balkanlılara, Batı Trakyalılara saygının gereği bu şahsı adaylıktan çekmelidir.

“ÜLKEYE DEMOKRASİ’Yİ GETİRECEĞİZ”

Anketlerin sağlıklı olmadığını söyleyen Çıray,İzmir’de bir çalışma yaptıklarını ancak kimsenin oyunu korkudan söyleyemediğini belirtti.  İkinci Tura Meral Akşener’in kalacağını söyleyen Aytun Çıray “ Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turda bitecek. Sayın Akşener’i Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Tarihi değişimin virajındayız. Aklımızla mantığımızla hareket etmemiz gerekiyor. 21.YY uygun Demokrasi’yi  bu seçimle birlikte getireceğiz. Buna kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Size son bir cümle olarak şunu söylemek istiyorum. Pazar günü oy vermeye gittiğiniz zaman lütfen şunu düşünün “Sayın Erdoğan 2.turda karşında kimi rakip olarak görmek istemiyor. Sayın Erdoğan kime medya ambargosu uyguluyor. Sayın Erdoğan  kimin adından hiç söz etmiyor ve Sayın Erdoğan kimin karşısında kaybedeceğinden korkuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri