cagri-gruscu

Çağrı Gruşçu

Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında partimizin üst yönetimine ve Sayın Genel Başkanımıza yönelik varolan tartışmaların partimizdeki iç meseleleri arttırmak amacıyla dışardan; kendi siyasal ikbalini var etmeye çalışan ve bireysel siyaseti ön planda tutan birtakım kişiler tarafından ise içeriden bilinçli olarak ve algı yaratmaya yönelik yapıldığının bilinmesini isterim. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve parti üst yönetimini hedef alan bu tür söylemlere itibar edilmemesi ve çanak tutulmaması gerekiyor. Partimizi içeriden ve dışardan çökertmeye çalışan bu tür işbirlikçilere CHP Konak İlçe Örgütü olarak asla müsaade etmeyeceğimizin ise bilinmesini isterim.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Buca CHP'de Kılıçlar Çekildi

  Buca’da yerel seçimlerin ardından CHP’de kılıçlar çekildi. İki defa ard arda kongre kazanan CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’e karşı örgüt bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle imza kampanyası başlatıldı.

 • Kocaoğlu Suskunluğunu Bozdu

  Siyasi açıdan oldukça hareketli günlerin yaşandığı İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege TV’nin gündem belirleyen programı Söz Meclis’ten İçeri’de konuştu. Başta çöp transfer istasyonuna karşı başlatılan isyan olmak üzere, tramvay projesine onay vermeyen DPT’yi, kendisini ‘mağdur edebiyatı yapmakla’ suçlayan milletvekillerini topa tuttu.

 • Chp'li Günaydın: Masada Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Öcalan Oturuyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Bursa'da yaptığı açıklamada İmralı sürecinin Türkiye'yi nereye götüreceğini kaygıyla izlediklerini belirterek, “Masanın bir tarafından Abdullah Öcalan var.

 • Devlet Bahçeli 28 Kasım'da Tunceli'ye gidiyor

  Bir süredir Başbakan Davutoğlu ile 'Dersim katliamı' tartışması yürüten MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 28 Kasım'da Tunceli'ye ziyarette bulunacağı duyuruldu.

 • demokrasinin özüne yönelik bir saldırı.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ‘Kuvvetler ayrılığı engel oluyor’ çıkışına çok sert yanıt verdi: Bu demokrasinin özüne yönelik bir saldırı. Demokrasiye sahip çıkılmalı

Son Güncelleme: 26 Haziran 2018, Salı
Haber 90 kez görüntülendi.

 

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu seçimin öncesi ve seçim sırasında partimiz ve demokrasi adına tüm gereklilikleri yerine getirmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorgulayan ve istifa etmesine yönelik ortaya atılan görüşlerin özellikle yerel seçimler öncesinde partiyi kendi siyasal ikbali için dizayn etmeye çalışan, partimizin ileriye gitmesini engelleyecek bireysel siyaset anlayışı güdenler tarafından çanak tutulduğunu ifade etmek isterim. Böylesi bir süreçte kimse selden kütük kapmaya çalışmasın.

 

Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi, Türk ve dünya demokrasisin mihenk taşıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türk demokrasisinin aklı ve vicdanıdır. Türk siyasal hayatının her daim demokrasi teminatı olmuş ve kurumsal hafızasında nice siyasal ve toplumsal hadiseyi barındıran, güçlü köklere sahip partimizin bu tür maksatlı tartışmalarla yıpratılması mümkün olmayacağı gibi, hiç kimse kendi siyasi emelleri nedeniyle bu kurumsal çatıyı kullanamaz; bizler ise buna asla müsade etmeyeceğiz.

 

CHP içinde yaşanan sorun ve tartışmalar yine kendi içinde medeni kurallar çerçevesinde ve demokratik anlayışa uygun şekilde çözülebilir. Bu sebeple Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin de dünkü basın açıklamasında gösterdiği sağduyulu tavırda olduğu gibi partimiz ile ilgili sorunların dış kaynaklarca tartışılması ve bu tartışmalara çanak tutulması asla doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

 

CHP Konak İlçe Örgütü olarak Sayın Genel Başkanımızın ve parti üst yönetiminin yanında olduğumuzu bildirir, buna karşın kendi siyasi ikbalini ve parti içindeki bireysel anlayışı yüceltmek isteyenlerin karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

 

Etiketler : CHP  İZMİR  KONAK  ÇAĞRI GRUŞÇU 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri