cankiri-gorevine-basladi

ÇANKIRI GÖREVİNE BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, yemin törenin ardından görevine başladı. 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinin ardından mazbatasını alan Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı gazi mecliste yapılan yemin töreninde yemin ederek 27. Dönem Ak Parti İzmir Milletvekilliğine başladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Evren ve Şahinka ATM'ye başvurdu

  12 Eylül davasında flaş gelişme...

 • Kılıçdaroğlu: Çık, konuş ne düşünüyorsun

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sızdırılan İmralı tutanakları hakkında ''Bir tarafı dinledik, şimdi diğer ortağı da dinlememiz lazım'' dedi

 • Flaş! CHP yönetiminde ‘Serter’ krizi: Veto mu gelecek?

  CHP Genel Merkezi’nin yeni il başkanı olarak yönetime Bedri Serter’i önermesi ortalığı karıştırdı. Olağanüstü yönetim kurulu toplantısına girecek birçok isim şimdiden “hayır” dedi. Serter’i isteyen genel merkez kararlılık vurgusu yaparken il yönetiminden bazı isimler kararın dayatma olduğunu ifade etti. İzmir ile Ankara arasında yoğun trafik başladı.

 • Aydın Şengül Ankara'da

  AKP İzmir İl Kongresini, 28 Nisan Cumartesi günü yapacak. Kongre öncesi yönetim kurulu listesini oluşturmayı sürdüren İl Başkanı Aydın Şengül, yapılan 500 başvuruyu değerlendirdiklerini ve bu sayıyı 150 kişiye indirdiklerini söyledi. Belirlenen isimlerin çeşitli soruşturmalardan geçtikten sonra görüşmeleri büyük ölçüde tamamlayacaklarını kaydeden Şengül, önümüzdeki hafta salı günü Ankara’ya giderek listeyi genel merkeze sunacaklarını açıkladı.

 • Başbakan Erdoğan'dan bedel resti

  Başbakan Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda İmralı süreciyle ilgili konuştu...

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2018, Pazartesi
Haber 72 kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan grup toplantısına katılan Çankırı, sonrasında gerçekleştirilen yemin törenin ardından parlamento muhabirlerine açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda ÇANKIRI ‘Gazi Meclisimizde gönül coğrafyamızın Başkenti Mardin’imizi gururla temsil ettikten sonra, Ege’mizin incisi İzmir’imizi Cumhurbaşkanı’mızın Başkanlığında temsil etmenin heyecanını yaşıyoruz. İzmir’in konumu bizim için çok başka, çok özeldir. İzmir halkının ne kadar derdi, sorunu var ise özveri ve kararlılıkla ilgilenmekten geri durmayacağımızın bilinmesini isterim. İşimiz, derdimiz ve azmimiz her zamankinden çok. Durmak Yok, Yola Devam!’ dedi.

Sözlerine Cumhurbaşkanımızın İl başkanları toplantısında ifade ettiği gönül belediyeciliği sürecine değinen Çankırı, ‘İzmir Gönül belediyeciliğini ve üst düzey belediyeciliğini hak eden bir şehrimiz. Tarihi, turistik ve kültürel değerleri ön plana çıkarmak için üst düzey bir belediyecilik faaliyetine ihtiyacı var. Bu üst düzey belediyecilik Ak Parti’nin en büyük tecrübelerinden biri. İzmir’in artık Ak Parti Belediyeciliğinin, onun tecrübe ve birikimi ile fazlasıyla tanışmasına ihtiyacı var. Bu süreçte güzel İzmir’imizi gönül belediyeciliği parolasıyla kuşatıp Ak Parti belediyeciliği ile tanıştırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.  Özellikle İzmirli kadınlarımızla daha fazla çalışarak Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi kaleyi içten fethedeceğiz.’ dedi. Bir süre daha muhabirlerle sohbet eden Çankırı, muhabirlerin tebriklerini kabul ederek oradan ayrıldı.

 

Etiketler : İZMİR  GÖREVİNE BAŞLADI 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri