muharrem-ince-kac-imza-toplandi-cphde-toplanan-imzalari-teslim-ediyor

MUHARREM İNCE KAÇ İMZA TOPLANDI. CPH'DE TOPLANAN İMZALARI TESLİM EDİYOR...

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile taraftarları arasında başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken muhalifler toplanan noter onaylı imzaları bugün saat 16.00'da Genel Merkez'e sunacak. Yeteli imza toplandı mı? Kaç imzanın toplandığı, toplanan imza sayısı merak ediliyor...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • AK Partili Kuzu'dan şaşırtan sözler

  TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, başbakan Erdoğan'ın sözlerini desteklemek isterken öyle sözler söyledi ki...

 • İYİ Parti'de Akşener Yeniden Genel Başkan

  İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı, Genel Başkan Akşener'in de gelmesiyle başladı. Ankara Spor Salonu'nda "İYİ'ler kazanır" temasıyla düzenlenen kurultayı izlemek için gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Kurultayın gerçekleştirileceği salona, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk bayrağı asıldı. Akşener'in tek aday olacağı kurultayda, partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak kadrolar şekillenecek.

 • CHP İzmir'de disiplin süreci resmen başladı!

  Yerel seçimlerin ardından parti aleyhine çalışan isimler için disiplin süreci başlatıldı ve CHP İzmir'de resmi ilk işlem gerçekleştirildi. Buca İlçe Başkanlığı aldığı karar ile kendi yönetim kurulu üyesinin de içinde bulunduğu üç ismi disipline gönderdi. İlçe Başkanı Bektaş Gül, “Her şeyin bilgisi, belgesi var. Gerekeni yaptık. İl başkanlığı karar verecek” dedi.

 • CHP’Lİ SERTEL: MİLLİ KÜTÜPHANESİ OLMAYAN TEK ÜLKEYİZ!

  Türkiye kamuoyu yeni hükümet sistemini tartışırken, eskiye dair ne varsa birer birer yok ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Devlet Tiyatroları’nın lağvedilmesinin ardından dünyada birçok ülkede prestij kaynağı olarak görülen Milli Kütüphane de hukuken yok edildi.

 • Adli Tıp Kurumu'nun cevabını veremediği soru!

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Adli Tıp Kurumu'nun Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu Özal'la ilgili rapora ilişkin açıklamada bulundu.

Son Güncelleme: 02 Ağustos 2018, Perşembe
Haber 122 kez görüntülendi.

 

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile taraftarları arasında başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken muhalifler toplanan noter onaylı imzaları bugün saat 16.00'da Genel Merkez'e sunacak.

Muhaliflerle Genel Merkez arasındaki imza sayısı kavgası ise sürüyor. Muhaliflerin elinde 632 imza olduğu öne sürülürken parti bu sayının 574 olduğunu savunuyor. Genel Merkez 47 imzanın ise geri çekildiğini belirtiyor. Muhalifler, bugün Muharrem İnce'ye teslim edilen imzalarla ve kurultay isteyen delegelerle birlikte Genel Merkez'e çıkarma yapacak.​ CHP'de imzaların sunulmasının ardından ise gözler Genel Merkez'e çevrilecek. Genel Merkez, tüzük gereği delegelerin salt çoğunluğunun imzasının olduğunu tespit ederse 45 gün içinde olağanüstü kurultaya gidilecek.

"İHTİMAL VERMEM"

Son günlerde CHP'deki bu sürecin mahkemede biteceği dillendiriliyor. Bu ihtimali değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hiçbir CHP'linin, partisini mahkeme koridorlarına taşıyacağına inanmam, ihtimal 

Muharrem İnce'den flaş açıklama: Partide olanları anlatsam insan içine çıkamazlar

24 Haziran seçimlerindeki hezimetin ardından CHP'de yaşanan tartışmalar gittikçe kızışıyor. Seçimlerdeki mağlubiyetin faturasını Kılıçdaroğlu ve ekibine kesen CHP'li muhalifler, partiyi olağanüstü kurultaya götürmek için uzun süredir çalışma yürütüyorlar. Parti'de kurultay tartışmalarından sonra yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Muharrem İnce, delegelere yönelik baskı, tehdit ve 'başka şeyler' olduğunu söyledi. İnce, "Partide olanları anlatsam yöneticiler insan içine çıkamazlar. Bunları partiyi yıpratmak için söylemiyorum" dedi.


İşte Muharrem İnce'nin o açıklamaları:

"İHALE VERİRİZ TEKLİFLERİ HAVADA UÇUŞUYOR"

Olağanüstü kurultay için en yüksek imzayı 548 ile MHP'de Meral Akşener toplamıştı. Bizim topladığımız imza sayısı 600'ün üzerinde. Üstelik baskı, tehdit ve başka şeyler de var.

Belediyelerin, kurultay üyeleriyle doğrudan ilgisi var. 'İşe alırız, partiye bina alırız, ihale veririz' teklifleri havada uçuşuyor.

"PARTİDE OLANLARI ANLATSAM YÖNETİCİLER İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR"

Örnek vereyim: Eskişehir'de parti delegemiz Betül Duman baskılar yüzünden partiden istifa etti. Delege Kemal Yavuz'un son 10 gün içinde bir yakını Odunpazarı Belediyesi'nde işe girdi mi? Partide olanları anlatsam yöneticiler insan içine çıkamazlar. Bunları partiyi yıpratmak için söylemiyorum.

UNUTMAYALIM BU SİYASAL KURULTAYDIR

Siyasi Partiler Kanunu diyor ki: Olağanüstü kurultay isteyenlerin sayısı delegelerin 4'te 1'inden az olamaz. Bu durum CHP'de farklı. CHP delegesinin yüzde 50 artı 1'inden fazla imza toplanması gerekiyor. 623 olunca kurultay toplanacak, 621 olunca toplanmayacak mı? Unutmayalım bu siyasal kurultaydır. Herkes imza sayısına takılıp kalıyor.

BANA CUMHURBAŞKANLIĞINI TESLİM EDİYORLAR AMA PARTİYİ TESLİM ETMİYORLAR

Bana dediler ki 'Cumhurbaşkanı adayımızsın.' Bana cumhurbaşkanlığını teslim ediyorlar ama partiyi teslim etmiyorlar. Parti, Türkiye'den daha mı değerli?

Benim derdim koltuk değil. Ben bir yanlışı anlatmaya çalışıyorum. Bu yerel seçimlerde kamyon duvara çarpacak. Uyarı görevimi yapıyorum.

 

Etiketler : CHP  GÖZLER MUHARREM İNCE'DE 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri