kasim-akdag-aday-degilim

KASIM AKDAĞ: ”ADAY DEĞİLİM”

Gazete Denge olarak CHP Buca İlçe Başkanı Kazım Akdağ’ı ziyaret etik. Akdağ Gazete Denge’ye gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulundu. Kurtultay ve imza tartışmaları hakkında da önemli açıklamalarda yaptı. Kasım Akdağ yaptığı açıklamada Genel seçimde Buca özelinde önceki oy oranlarına yakın bir oy aldıklarını söyledi. Akdağ Cumhuriyet Halk Partisinin seçimden başarı ile çıktığını ifade etti. Yerel seçimler için Buca Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz dedi. Son zamanlarda yaşanan Kurultay ve imza polemiğinin CHP’de bir cepheleşme yaratığını ve bu duruma Buca örgütü olarak desteklemediklerini ifade etti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “ÇIRAY SAHAYA İNDİ”

  İYİ Parti Genel Sekreteri ve İYİ Parti İzmir Milletvekili adayı Aytun Çıray seçim çalışmalarına Karşıyaka’dan başladı. İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili adayı Aytun Çıray diğer 2.Bölge Milletvekili adayları ile birlikte çalışmalarına Karşıyaka’dan başladı. Karşıyaka Çarşı’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Çıray vatandaşlar ile selfie çektirdi. Çarşı'da ki esnafı gezen ve uzun süre sohbet eden Çıray bu seçimi kazanacaklarını altını çizerek Türkiye için yeni bir sayfa açılıyor dedi.

 • Kazandığını tazminatı sucuğa yatırdı!

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminat parası ile aldığı 3 bin 500 kiloluk sucuğu 3 bin 500 vatandaşa dağıtmaya başladı.

 • Yazıcıoğlu Vefatının 9'uncu Yılında Anıldı

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Fransız Cumhurbaşkanı Macron'un PKK teröristlerinin temsilcilerini ağırlaması, kabul edilir bir şey değildir.

 • Bekir Coşkun konuştu CHP'liler tepki gösterdi

  Cumhuriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun, halkın bir kesiminin 29 Ekim ve 10 Kasım'da yaptığı yürüyüşlerin siyaset alanında bir karşılığının olmadığını söyledi. Geçtiğimiz gün Ergenekon davası duruşması öncesi yapılan gösterilerin bir umut olmadığını da ifade eden Coşkun, "Silivri'nin önünü görünce daha çok mutlu olduk. Dedik ki, 'Tamam artık şans döndü.' Ama hayır asla kendi kendimizi kandırmamalıyız. Şansın döndüğü falan yok. Çünkü o toplumdaki o umudun, heyecanın ve dirilişin o meydanlara koşuşun siyasette karşılığı yok." diye konuştu. Coşkun, Türkiye'de şu an güçlü bir muhalefet partisinin olmadığına da değinerek, CHP'nin bir alternatif olmadığını kaydetti.

 • Yusuf Kenan Çakar siyasi etiğe uygun davransın

  AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kenan Çakar’ın görevinden de istifa etmesini beklediklerini söyledi

Son Güncelleme: 06 Ağustos 2018, Pazartesi
Haber 376 kez görüntülendi.

 

“YAKIN BİR OY ORANI ALDIK”

Akdağ Genel Seçimde önemli bir seçim kampanyası yürüttüklerini ve istenilen sonuçları elde ettiklerini şu sözlerle ifade etti: “Öncelikle seçimi iki basamakta değerlendirmek gerekir, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi. Milletvekili seçiminde CHP %38 Buca özelinde oy aldı ve diğer partileri gerisinde bırakarak seçimden birinci parti olarak çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise adayımız Muharrem İnce Buca’da %50 oy almıştır. Burada göze çarpan makas aralığını değerlendirmek gerekirse, diğer muhalif partilerle ittifak yapılarak İktidara bir karşı cephe açılmıştır ve Buca özelinde başarılı olunmuştur. Mahalle mahalle gezerek vatandaşımızı seçim ile ilgili bilgilendirdik, kampanyalarımızı yürüttük ve Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir emek verdik. Bu başarı için harcanan emek kuşkusuz Yerel seçimler içinde sarf edilecektir. “

“YEREL SEÇİM ÇALIŞMALRIMIZA BAŞLADIK”

Yerel Seçimler yaklaşırken Başkan Akdağ seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti. Genel seçimdeki başarılı sonuçları yerel seçimde de almak istediklerini belirten Akdağ, gereken özveri ve emeği sarf edeceklerini ifade etti. “Yerel seçimler Buca özelinde oldukça önemlidir. Koltuğunuzda oturarak başarılı bir seçim elde edemezsiniz. Halka inmek gerek. Onları anlamak, isteklerini dinlemek ve istişare etmek gerekir. Bölge bölge gezerek ve mahalle toplantıları yaparak halkımızın isteklerini ve taleplerini dinlemek ile işe koyulduk. Yerel seçimlerde CHP’nin halkına verdiği önemi bir kere daha hatırlayacaklarından şüphem yok.”

“YEREL SEÇİMLERDE ADAY DEĞİLİM”

                Akdağ Yerel seçimlerde Aday olmayacağını açık ve kesin bir dille ifade etti. “Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partili Aday Adayları muhakkak olacaktır, fakat ben aday DEĞİLİM” dedi.

“KURULTAY VE İMZA POLEMİĞİNİ DESTEKLEMİYORUZ”

Gazete Denge’ye yaptığı açıklamalarda Başkan Akdağ Kurultay ve imza polemiğine de değindi. “Her partide değişimler doğal sürecin bir parçasıdır. Değişim veya yenilenme gerektiğinde yapılmalıdır. Fakat bu süreç parti içi bir ikilik veya cephe oluşturulmaya meyil vermeden yapılmalıdır. Bu tür polemikler ve cephe almalar partimizin yararına olacağını düşünmüyorum. CHP Buca İlçe Örgütü olarak bu durumdan rahatsız ve kurultay talebini parti içi cepheleşmeye dönüşmesini desteklemiyoruz. Bu iç çekişme partimize zarar verir. En yakın zamanda bu tatsız durumun çözüme kavuşmasını umuyoruz.”


“BU SORUYU KURULTAY DELEGELERİMİZE SORMAK GEREKİR”

                Bucalı iki kurultay delegesinin Kurultayın yapılması yönünde imza atmalarını Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ şu sözlerle değerlendirdi: “Kurultay delegesi olmak partimizin en büyük onurlarından biridir. Bu kutsal vazifeyi taşımak kolay değildir. Fakat kurultay yapılması yönünde 2 delegemizin hangi gerekçelerle imza atıklarını kendilerine sormak gerekir. “

“BUCA BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARINI BAŞARILI VE ÖZVERİLİ BULUYORUM”

                Buca Belediyesinin çalışmalarını değerlendiren Akdağ, yerel yönetimlerin sıkıntılarından da bahsetti. “Buca kozmopolit bir ilçedir. İhtiyaçları her zaman olacaktır ve her yeni gün yeni bir ihtiyacı doğuracaktır. Buca Belediyesi sınırlı kaynaklara sahiptir. Bu kaynakları doğrultusunda Bucalı halkımızın ihtiyaçlarını elinden geldiğince karşılamaya çalışmaktadır. Elbette eksiklikler olacaktır. Fakat kaynaklarınızı doğru kullanıyor musunuz? Asıl sorulması gereken soru budur. Buca Belediye’si halkının isteklerini karşılamak adına bütçesi el verdiği ölçüde elinden geleni yaptığını düşünüyorum.”


“ON ALTI YILDIR YARATIKLARI DARBOĞAZIN İÇİNDE ÇIKAMIYOR HÜKÜMET”

                Yeni Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin kısa süreli icraatlarını şu sözlerle değerlendirdi “Hükümet on altı yıldır kendi yaratığı dar boğazın içinde sıkışmış durumda. Yıllardır yol, köprü ve buna benzer ekonomiye herhangi bir katkısı olmayan beton yapılara yatırım yaptılar. Yerli üretim yerine ithalat ve özeleştirmeyi tercih etti hükümet. Bir eğitim sistemi on altı yıl içinde nasıl yok edilir hepimiz kendi gözlerimizle gördük. Dolayısı ile artık bu yanlış politikaların ekonomi, eğitim ve kültür üstünde etkileri his edilmeye başlandı. Üst üste gelen zamlar, yükselen döviz kuru, açıkta kalan lise öğrencilerimiz ve artan suç oranları. Ne yazık ki bu olumsuz etkiler gün geçtikçe artarak his edilecektir.”

“BETONA DEĞİL İNSAN DEĞER VERDİK”

                “Cumhuriyet Halk Partisi ne yaptı soranlara, İzmir size en iyi cevap olacaktır. CHP betonlaşmaya değil, insana değer verdi. Eğitimi, kültürü, sanattı, insanca ve özgürce yaşayabilme hakkını her zaman beton yapılardan daha önemli gördü. İzmir bu açıdan çok özel bir şehirdir. Türkiye’nin incisidir. Nüfus oranına bağlı suç oranı en düşük il İzmir olmasının sebebi vardır. İstanbul’a bakın yapılar, binalar, köprüler ve otoyollar ile doludur, peki suç oranı nedir? Önce insana değer verilmelidir, betonlaşmaya değil. “


“BETONA DEĞİL İNSAN DEĞER VERDİK”

                “Cumhuriyet Halk Partisi ne yaptı soranlara, İzmir en iyi cevap olacaktır. CHP betonlaşmaya değil, insana değer verdi. Eğitimi, kültürü, sanattı, insanca ve özgürce yaşayabilme hakkını her zaman beton yapılardan daha önemli gördü. İzmir bu açıdan çok özel bir şehirdir. Türkiye’nin incisidir. Nüfus oranına bağlı suç oranı en düşük il İzmir olmasının sebebi vardır. İstanbul’a bakın yapılar, binalar, köprüler ve otoyollar ile doludur, peki suç oranı nedir? Önce insana değer verilmelidir, betonlaşmaya değil.  Buca halkının bu hususu hatırlamasını ve yerel seçimlerde tekrar bize güvenmelerini istiyorum” dedi.

 

GAZETE DENGE - Tuncay Coşan

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri