il-baskanligina-aday-olmustu-chpden-istifa-etti

İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLMUŞTU, CHP'DEN İSTİFA ETTİ

8 Ocak'ta yapılan CHP İzmir İl Kongresi öncesi adaylığını açıklayan, ancak gerekli sayıda imza toplayamadığı için, yarışa katılamayan Canan Tapkan, partisinin kurultay isteyen muhalif kanada düşman gibi davrandığını ve bir daha tüzüğün uygulanacağına dair inancını yitirdiğini belirterek, istifa ettiğini söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Odtü rektörü: Görüşme olumluydu..

  Başbakan Erdoğan, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar ile görüşürken üniversitede eylem vardı. Çeşitli üniversitelerden gelen 5 bin öğrenci, “ODTÜ ayakta, AKP’ye direniyor” pankartı açarak Devrim Stadyumu’na yürüdü. Prof. Acar, Hürriyet’e, “Çok genel konular konuştuk. Gayet olumluydu. Sorun yok” dedi. Acar, daha sonra Köşk’ü ziyaret edip Gül’ü bilgilendirdi.

 • İYİ Parti'de Akşener Yeniden Genel Başkan

  İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı, Genel Başkan Akşener'in de gelmesiyle başladı. Ankara Spor Salonu'nda "İYİ'ler kazanır" temasıyla düzenlenen kurultayı izlemek için gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Kurultayın gerçekleştirileceği salona, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk bayrağı asıldı. Akşener'in tek aday olacağı kurultayda, partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak kadrolar şekillenecek.

 • Güler'den MİT'e CHP'yi karıştıracak mektup!

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler Aydınlık Gazetesi’ndeki köşesinde MİT’e sorular sordu.

 • Kılıçdaroğlu'dan 'Sarıgül' açıklaması!

  "Sayın Sarıgül’ün CHP'nin İstanbul adayı olması için..."

 • Görevden alınan başkan konuştu

  Görevden alınan Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu, "Evraklar önlerinde buyursunlar, beni mahkemeye versinler. Veremezler, veremeyecekler" diye konuştu.

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2018, Perşembe
Haber 181 kez görüntülendi.

CHP İzmir İl Başkanlığı için geçen 8 Ocak'ta yapılan kongre öncesi adaylığını açıklayan, ancak delegelerin yeterli sayıda imza vermemesi üzerine adaylık yarışına katılamayan CHP Konak İlçe Örgütü üyesi Canan Tapkan, partisinden istifa etti. Olağanüstü kurultay isteyen partililerden biri olan Canan Tapkan, CHP'de parti içi demokrasinin bittiğini ileri sürdü.

CHP'nin siyasi bir kurum olduğunu, bu kurumda da ciddiyetin önemli olduğunu söyleyen Tapkan, partinin ilkelerinden uzaklaştığını iddia etti. CHP'de üyelerin, bir zamanlar parti için çok değerli olduğuna dikkat çeken Canan Tapkan, olağanüstü kurultay talepleri gündeme geldikten sonra CHP'nin parti içi muhalif kanada düşman gibi davrandığını ileri sürdü. CHP'nin bu süreçte demokratik davranmadığı eleştirisinde bulunan Tapkan, "CHP Genel Merkezi, delegelerimize seviyesizce yaklaşımlarda bulundu. Partimizde üyeler, artık sadece seçer konumuna geldi. Tüzük maddeleri uygulanmıyor. Ben de bir daha tüzüğün uygulanacağına olan inancımı ve güvenimi yitirdiğim için istifa ettim" dedi. Tapkan'ın istifası, kabul edildi.
 

Etiketler : İZMİR  CHP  CHP'DEN İSTİFA ETTİ 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri