ak-partide-basvurular-basladi

AK PARTİ’DE BAŞVURULAR BAŞLADI

Ak Parti’de belediye başkan ve meclis üyesi olmak isteyen isimler için resmi başvuru süresi bugün başlarken; gönlünden başkanlık geçen ilçe başkanları ise AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün ve genel merkezin onayını beklediklerini açıkladı. İsmi başkanlık için geçen ilçe başkanları kararlarını paylaştılar

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “ÇIRAY SAHAYA İNDİ”

  İYİ Parti Genel Sekreteri ve İYİ Parti İzmir Milletvekili adayı Aytun Çıray seçim çalışmalarına Karşıyaka’dan başladı. İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili adayı Aytun Çıray diğer 2.Bölge Milletvekili adayları ile birlikte çalışmalarına Karşıyaka’dan başladı. Karşıyaka Çarşı’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Çıray vatandaşlar ile selfie çektirdi. Çarşı'da ki esnafı gezen ve uzun süre sohbet eden Çıray bu seçimi kazanacaklarını altını çizerek Türkiye için yeni bir sayfa açılıyor dedi.

 • Kabine değişikliğinde tarih belli oldu

  AK Parti kaynaklı bilgilere göre, Başbakan Erdoğan nisanda yapmayı planladığı kabine değişikliğini erkene aldı.

 • AK belediyeciler İzmir'de buluşuyor

  AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimler 8. Bölge Toplantısı” 23 Kasım Cuma günü İzmir’de yapılacak.

 • BDP'li belediyelere izin çıktı!

  Hakkında verilen hapis cezasının ardından görevinden alınan eski Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin'e hakları geri verildi...

 • Erdoğan'ı kızdıran çıkış!

  Öğretmen adayı 'şubat'ta atama yoksa oy da yok' deyince Erdoğan bakın ne cevap verdi...

Son Güncelleme: 05 Kasım 2018, Pazartesi
Haber 94 kez görüntülendi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ardından AK Parti’de de belediye başkan ve meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular bugün başladı.

Mart ayında yapılacak yerel seçim için adaylık başvurular kapsamında AK Parti’de ilk kez e-temayül yoklama sistemi uygulanacak. AK Parti İzmir’de de belediye başkan ve meclis üyesi adaylığı düşünen isimler, 5-12 Kasım tarihleri arasında adaylık başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İLÇE BAŞKANLARI İL BAŞKANI VE GENELMERKEZİN ONAYINA GÖRE HAREKET EDİLECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe için aday gösterilecek isimlerin kimler olacağı merakla beklenirken, gönlünden belediye başkan adaylığı geçen ilçe başkanlarının çoğu Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve genel merkez yöneticilerin vereceği onaya göre hareket etme eğiliminde.

Adı belediye başkan adaylığı için geçen ilçe başkanlarının bugün başlayacak adaylık başvurularını yapıp yapmayacakları önümüzdeki günlerde netleşecek.

ÇOK SAYIDA İLÇE BAKANININ GÖNLÜNDE BAŞKANLIK VAR

Edindiğimiz bilgilere göre; Beydağ, Bayraklı, Bayındır, Aliağa, Seferihisar, Güzelbahçe, Gaziemir, Bergama, Buca, Balçova ilçe başkanları, il başkanlığının onayı durumunda adaylık başvurusu yapmaya hazırlanıyor.

GÖNLÜNDEN BAŞKANLIK GEÇEN İSİMLER NE DEDİ?

AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen: Kararımız il başkanımızın ve genel merkezimizin takdirine bağlı. Onlar uygun görürse düşünürüm. Biz kendimizi genel merkeze teslim etmiş durumdayız.

AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan: Şahsi kararım olamaz. Genel merkezden haber bekliyorum. Görev verilmesi durumunda kabul ederim.

AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Burcu Dereci: Yok öyle bir düşüncem. İlçe başkanlığı talebim de olmamıştı. İlçede daha çok istekli arkadaşlar varsa onları bekliyorum. Ancak görev verilirse düşünebilirim. Layığıyla yapmaya çalışırım.

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın: Böyle bir düşüncem yok. Genel merkezin tavrını bilmiyorum Görev verilse de istemeyebilirim.

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz: Adaylığı düşünüyorum. Başvuruyu üst kurullarımızla görüştükten sonra yapacağım. Genel merkezimizin onayıyla ve il başkanımızın takdiriyle adaylığı düşünüyorum.

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen: Öncelikle il başkanımız ve genel merkezin takdiri. Onlarla görüştükten sonra da değerlendirmeyi yapacağız. Ne görev verilirse en iyi şekilde yapacağız. Görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalışırız. Büyüklerimizin takdiri ne olursa harfiyen uyarız.

AK PARTİ’DEBAŞVURULAR NASIL OLACAK

Başvurular aksecim.akparti.org.tr adresi üzerinden, istenilen belgelerin sisteme aktarılmasıyla yapılabilecek.

Kişiler hiç teşkilata gelmeden de internet üzerinden ön başvuruda bulunabilecek. Adayların, başvuru formunu imzalamaları gerekecek. Başvuruya eklenecek, sabıka kaydı, eğitim durumunu gösterir belge ve askerlik durum belgesi E-Devlet üzerinden alınabilecek.

Büyükşehir ve il belediye başkan adaylıkları için başvuru aidatı il başkanlığı hesabına; ilçe ve belde belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri için başvuru aidatı ise ilçe başkanlıklarının hesabına yatırılacak. Kadın ve genç (18-25) adaylar aidatın yarısını, engelli adaylar ise dörtte birini ödeyecek.

TEMAYÜL YOKLAMASINDA BİR İLK

AK Parti’de temayül yoklaması Kası ayı içinde, müracaatların alınmasından sonraki bir tarihte yapılacak. İlk kez e-temayül sistemi uygulanacak. Temayül yoklaması 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri