iyi-partinin-bazi-buyuksehir-belediye-baskan-adaylari-belli-oldu

İYİ PARTİ'NİN BAZI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU

İyi Parti İzmir Adayı Şengül Hablemitoğlu oldu - Şengül Hablemitoğlu kimdir? İYİ Parti'nin 2019 yerel seçimlerindeki büyükşehir belediye başkan adaylarından bazıları belli oldu. Buna göre İstanbul'da Ümit Özdağ, Adana'da İsmail Koncuk, İzmir'de Şengül Hablemitoğlu, Muğla'da Behçet Saatcı ve Balıkesir'de İsmail Ok aday gösterilecek isimler arasında yer aldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı..

  Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı için...

 • Arınç: Çılgın proje yok akıllı proje var

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hayırsever işadamı Rafet Kahraman tarafından yaptırılan Rafet Kahraman özel ilköğretim okulu açılış törenine katıldı. Başbakan Yardımcısı Arınç, hayırsever işadamı Rafet Kahraman’a elini öperek teşekkür etti.

 • Aksünger’den ‘parti içi hesaplaşma’ mesajı ve ‘İzmir’ çağrısı

  CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, partide MYK değişikliğinin ardından önemli açıklamalar yaptı. İzmir’de ekip savaşlarında taraf olmayacağını ifade eden Aksünger, “Birilerine karşı hareket edelim tavrı içinde olmam. Doğru değil. Kesinlikle ‘birlikte öç alalım’ tavrına girmem” dedi. Aksünger, İzmir’in sorunlarının masaya yatırılması için her kesimin ‘arama konferansında’ bir araya gelmesini istedi.

 • Başbakan Erdoğan’ın Kosova temennisi

  “ Darısı Kosova’nın başına,… hadi inşallah”

 • Atılacak her oy bir vicdan yansıması

  İYİ Parti İzmir 2. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu İzmir'den milletvekili adayı olmanın her partiden adaylar için büyük şeref olduğunu söylerken, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Son Güncelleme: 08 Kasım 2018, Perşembe
Haber 107 kez görüntülendi.

 

.

İYİ Parti'nin yerel seçimde bazı büyükşehirlerde göstereceği belediye başkan adayları belli oldu.

Buna göre, 3 milletvekili yerel seçimde aday olacak. İstanbul adayı Ümit Özdağ, Adana adayı İsmail Koncuk, Balıkesir adayı İsmail Ok. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ise Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu oldu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak.

Adayları açıklanan büyükşehirler arasında Ankara'nın yer almaması dikkati çekti.

İyi Parti İzmir Adayı Şengül Hablemitoğlu kimdir?

Türkiye 31 Mart 2019 Pazar günü yerel seçimler için sandık başına gidecek. İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu. İYİ Parti’nin (İP) İzmir adayı Şengül Hablemitoğlu oldu. Peki Şengül Hablemitoğlu kimdir? Şengül Hablemitoğlu nereli ve kaç yaşında? İşte İYİ Parti İzmir adayı Şengül Hablemitoğlu biyografisi.

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü Kurucu Direktörü. 25 Eylül 1965, Ankara doğumlu. Ankara’da bir suikast sonucu öldürülen Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu ile evliydi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Aile ve Tüketici Bilimleri Anabilim Dalında “Farklı Sosyo-Ekonomik Düzeydeki Yaşlı Kadınların Ekonomiye Yönelik Tutumları ve Tüketim Davranışları” başlıklı tezi ile 1989 yılında yüksek lisansını, yüksek lisansını, “Kırsal Ailede Kadının İş Modelleri ve Kararlara Katılımı” başlıklı tez çalışmasıyla da 1996 yılında doktorasını tamamladı. 1997 yılında Türkiye Bilimler Akademisi Sosyal Bilimlerde Doktora Sonrası Yurtdışı Araştırma Bursu ile gittiği ABD’de Purdue Üniversitesi Kadın Çalışmaları Programı’nda konuk öğretim üyesi olarak araştırmalar yaptı. 1998 yılında Üniversite Doçenti ve 2005 yılında Profesör oldu, bu dönemde Ankara Üniversitesi’nde çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Mayıs 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nün kuruluşunda görev aldı ve Bölüm Başkanlığı’na atandı. Kasım 2008-Şubat 2015 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Dekanlık görevi yapan Prof. Dr. Hablemitoğlu, son yıllarda aile danışmanlığı yapmaya başladı. Bu alanda öncelikle Utrecht Üniversitesi’nde 2010 yılında ‘’Aile İlişkileri’’, Nue Ulm Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde 2011 yılında ‘’Yasla Başa Çıkma ve Yas Danışmanlığı’’ sertika eğitimlerini tamamladı. Ayrıca 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘’Aile Danışmanlığı Yetkinliği Sertikası’’’ aldı. Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Sosyal Hizmet Anabilim Dallarında yüksek lisans ve doktora derslerini yürüttü.

Mayıs 2015’de bağımsız bir kuruluş olan Prof. Dr. Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü’nü kurdu ve faaliyetlerini burada sürdürmeye başladı. Enstitünün çalışmaları kapsamında, çeşitli özel, kamu kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen aile danışmanlığı eğitim programlarını planlayarak eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik bireysel ve kurumsal gelişim odaklı modüler eğitim programları, workshoplar düzenlemekte, aile danışmanlığı, etkili ebeveyn uygulamaları eğitimleriyle yas danışmanlığı seminerleri vermektedir. BETED (Bireysel ve Evlilik Terapileri Derneği) gönüllüsüdür, aile danışmanlığı programlarının hazırlanmasına ve sürdürülmesine destek olmaktadır.

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, TÜBİTAK, BAP ve Ankara Kalkınma Ajansı destekli gençler ve yaşlılarla ilgili çeşitli projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmıştır. Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanları Federasyonu (IASSW)’na üyedir. Çok sayıda üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde danışma kurulu üyesidir.

Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin kurulmasını, Ankara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı lisansüstü eğitim-öğretim programının açılmasını sağlamış ve 2010-2017 yılları arasında Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri