vaatlerle-degil-projelerim-ile-geliyorum

“VAATLERLE DEĞİL PROJELERİM İLE GELİYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan aday adayı Derya Karakuş Gazete Dengeyi ziyaret etti. Başkan adayı olmasındaki nedenleri ve 19 projesini anlattı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Molotofu mu öğretiyorsunuz

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara Sanayi Odası 49. Yıl Ödül Töreni’nde ODTÜ’deki olaylarla ilgili akademisyenlere ve CHP’ye sert eleştirilerini sürdürdü.

 • Kazandığını tazminatı sucuğa yatırdı!

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminat parası ile aldığı 3 bin 500 kiloluk sucuğu 3 bin 500 vatandaşa dağıtmaya başladı.

 • Şartlı cümleler doğru değil

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, BDP'li Demirtaş'ın, İmralı'ya gidecek heyette yer alacaklar isimler konusundaki açıklaması ile ilgili, "Şartlı cümleler kurmak doğru bir yaklaşım değil" dedi.

 • ŞENGÜL: BÜTÜN ŞER GÜÇLERE İNAT REİSİ BAŞKAN SEÇECEĞİZ!

  Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, seçim çalışmalarını Menemen’de sürdürdü. Burada hem yeni ilçe binasının açılışını gerçekleştiren hem de Gönül Sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şengül, “Aldıkları dış talimatla ‘seni başkan yaptırmayacağız’ diyenlere ve tüm şer güçlere inat o uzun adamı 24 Haziran’da başkan yapacağız” dedi.

 • Başbakan yargıyı eleştirdi

  “Bu yenilir, yutulur bir şey değil”

Son Güncelleme: 09 Kasım 2018, Cuma
Haber 187 kez görüntülendi.

 

TARIM ALANINDA İMZA ATMIŞ OLDUĞU PROJELER

Tarım Müdürlüğü yaptığı yıllarda geliştirdiği ve uyguladığı projeleri Gazete Denge’ye Derya Karakuş şu ifadelerle anlattı: “Menderes İlçe Tarım Müdürlüğündeki görevimi yürütürken birçok projeye imza attım. Öncelikle yurtdışından ithal edilen gebe düvelerin Menderes ilçesinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere dağıtılıp uygun koşullarda yetiştirilmesi konusunda gerekli eğitimleri vererek ilçe hayvancılığının gelişmesine katkıda bulundum. Bu arada hayvan pancarı yetiştiriciliği demastrasyonu yaparak üreticilere yemi daha ucuza mal etmeleri konusunda bir alternatif sağladım. Daha sonraki yıllarda İzmir halkının içme su ihtiyacının 1/3 ünü karşılayan Tahtalı hafzasındaki suyun zirai mücadele ilaçları ve kimyasal gübrelerce kirletilmemesi için hidroponik (su kültürü) tarım adı verilen ve Hollanda’da yaygın olan bu tarım yöntemini yöre halkına benimsetebilmek için İlçe Tarım Müdürlüğü bahçesinde sera kurdum.

 

 

Türkiye’de İlk defa bu tarım yöntemini çiftçi bazında benimsetip geliştirerek hem İzmir halkının temiz su içmesine katkı sağladım. Hem de yöre halkındaki çiftçileri alternatifsiz bırakmayarak tarımsal faaliyetlerini sürdürmesi konusunda yeni bir tarımsal yöntemi onlara benimsettim.

 

 

GÖZLEMCİ DERGİSİ TARAFINDAN ‘YILIN İDARECİSİ’ ÖDÜLÜ

1998 yılında yapmış olduğu bu çalışmalar neticesinde Gözlemci dergisi tarafından ‘Yılın İdarecisi’ seçilen Derya Karakuş, bu faaliyetleri basında ve televizyonda geniş yankı yaratmıştı.

 

 

İZMİRE YENİ YEŞİL ALANLAR VE PARKLAR KAZANDIRDI

Derya Karakuş Gaziemir İlçe Park ve Bahçeler Müdürlüğüne atandıktan sonra İzmir’imize birçok yeni yeşil alan ve park kazandırdı. Bu çalışmalarını Gazete Denge’ye Karakuş şu sözlerle anlatı; “9 yılda park suyumuzu 160’a ve otomatik sulanan parkların sayısını 85’e çıkararak Gaziemir’i İzmir’in en yeşil ilçesi haline getirdik. 2009 yılında asfalt artıklarının atıldığı alanı temizleyerek 1600 adet zeytin fidanı diktik. O fidanlar şimdi büyük ağaç haline geldi. Bu ağaçlardan elde ettiğimiz organik zeytin yağını 23 Nisan’da dünyanın değişik ülkelerinden Gaziemir’e gelen çocuklara hediyelik olarak vermekteyiz. Ayrıca 2018 yılı içerisinde Deniz Gezmiş, Hüseyin Aslan, Yusuf İnan anısına 4 dönümlük alana 3 Fidan Parkı’nı  yaparak bu isimleri ölümsüzleştirdik, hak hukuk adaletten yola çıkarak  10 dönümlük Alana İzmir’in en güzel parklarından birini yaptık. Bunun yanı sıra özgür düşünen gazeteciler adına yine 10 dönümlük bir park yaparak Gaziemir’in yeşilliğine yeşil kattık.”

 

 

BUCA’NIN SORUNLARINA İLAÇ OLACAK 19 PROJE İLE GELİYORUM

Buca'nın yeni bir revizyona ve yenilikçi yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirten Karakuş, bu revizyonların kalıplaşmış projelerle mümkün olmayacağını ifade etti. “Buca kozmopolit bir ilçedir, sorunları ve ihtiyaçları oldukça fazla ve değişkendir. Bu sıkıntıları öncelikle iyi tespit etmek gerekir. Standartlaşmış ve basma kalıp çözümlerin çare olmadığını gördük ve tecrübe ettik. Bize yepyeni vizyona sahip, sorun odaklı, kalıcı çözümler ve projeler gerek. Ulaşım, sağlık, tarım, çevre düzeni ve korunması, öğrenciler, sokak hayvanları, yaşlılar ve bakıma muhtaç vatandaşlar ile ilgili eşsiz 19 proje ile karşınıza çıkacağım. Bu projelerimi zamanı geldiğinde kamuoyu ile paylaşacağım. Vaatlerle değil projelerim ile geliyorum.”

 

“BİZE CESUR VE DİNAMİK BİR BAŞKAN GEREK”

Buca Belediye Başkan aday adayı olmasındaki sebebi  sorulduğunda, Karakuş soruya “Buca’nın halk dinamiklerini iyi tanıyan ve halkın içinden yetişmiş bir başkana ihtiyacı var. Halktan kopuk bir Belediye başkanı düşünülemez. Sorunların çözümü adına öncelikle sorunu iyi tahlil edilmesi gerekir. Her şey bir yana Bucalının haklarını koruyacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak cesur bir Belediye Başkanına ihtiyacı vardır” sözleri ile cevap verdi. 

 

DERYA KARAKUŞ KİMDİR?

1964 İzmir Buca doğumlu ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olan Derya Karakuş, 1990-1992 yılları arasında Varto/Muş ilçesinde iki yıl Tarım Müdürlü, 1992-2000 yılları arasında ise İzmir Menderes ilçesinde Tarım Müdürü olarak görev aldı. 2000-2004 yılları arasında Vali oluruyla İzmir ili Torbalı ilçesinde Mera Teknik Ekip Başkanı olarak görevine devam eden Derya Karakuş,  2006 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Tarımsal Yapılar Dairesinde tarımsal çalışmalarına devam etti. 2009 yılında İzmir ili Gaziemir ilçesine Park ve Bahçeler Müdürü olarak atandı.

Karakuş : “Buca benim için sadece bir ilçe değildir. Doğduğum, büyüdüğüm, halkını yakından tanıdığım, gönül verdiğim ve yaşadığım kenttir. Bucalının sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalarımı sunmak ve dertlerine derman olmak istiyorum. Buna yönelik 19 proje geliştirdim.” İfadelerini kullandı.

Etiketler : izmir  buca  Derya Karakuş 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri