gelenekten-gelecege

''GELENEKTEN GELECEĞE''

Buca İlçesi’nin geleceğine dair yaşadığı heyecanı Cumhuriyet Halk Partisi Aday Adaylığı başvurusu ile taçlandıran Barış ÖZREÇBER Denge Gazete’nin 1 sayısının konuğu olarak sorularımızı yanıtladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bahçeli: Bozkurt gibi direniriz

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, İmralı görüşmelerine tepki göstererek "Bırakın AKP, BDP, CHP, İmralı canisi aynı cephede olsunlar. Biz hepsine bozkurt gibi direniriz" diye konuştu.

 • Kaybedecek vaktimiz yok

  Pazar günü düzenlenen AK Parti Buca İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresinde yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Arslan ve yönetimi mazbatalarını aldı. kongre süreci boyunca ilçedeki çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirten Arslan, “ Tempomuzu arttırarak 2019 seçimlerinde AK Partimizi Buca’da 1. parti yapacağız” dedi.

 • Bahçeli'den Erdoğan'a "Öcalan" sorusu!

  "Erdoğan, İmralı canisinin serbest bırakılacağını mı vaat etti?"

 • İzmir’in “Abla-Ağabey-Kardeş” projesi, Volgograd’a model olacak

  Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarete İzmir’in kardeş kentlerinden Volgograd’ın Merkez İlçe Belediye Başkanı Valeria A. Kroman ile Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da katıldı.

 • CHP’Lİ SERTEL: MİLLİ KÜTÜPHANESİ OLMAYAN TEK ÜLKEYİZ!

  Türkiye kamuoyu yeni hükümet sistemini tartışırken, eskiye dair ne varsa birer birer yok ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Devlet Tiyatroları’nın lağvedilmesinin ardından dünyada birçok ülkede prestij kaynağı olarak görülen Milli Kütüphane de hukuken yok edildi.

Son Güncelleme: 09 Kasım 2018, Cuma
Haber 144 kez görüntülendi.

 

OKUYUCULARIMIZA BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?


1 Şubat 1978 tarihinde Buca'da doğdum. Eğitim ve öğrenimimi Meşkure Şamlı İlköğretim Okulu’nu, Alsancak Ortaokulu’nu, Buca Lisesi’ni, Celal Bayar İnşaat Bölümü’nü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirerek tamamladım. Bucaspor Altyapısı’nda B-Genç'ten PAF takıma kadar mücadele ettim. Kızılçullulular Derneği Yönetim Kurulu’nda görev aldım. Atatürkçü Düşünce Derneği gibi sosyal sorumluluk açısından önemli çeşitli derneklere üye oldum. 10 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Evli ve bir çocuk babasıyım. Ailem Buca'nın en köklü ve tanınmış ailelerindendir. Baba tarafından büyük dedem olan Halil Özreçber 1839 Buca doğumlu; anne tarafından dedem Dramalı Ömer Kalfa 1925 senesinde mübadele ile Buca'ya göç etmiştir.    


BUCA'YA YÖNELİK NASIL PROJELERİNİZ BULUNMAKTADIR, KAMUOYU SİZİN 25 PROJENİZDEN BAHSETMEKTE, BİZLERE BİRAZ PROJELERİNİZİ ANLATABİLİR MİSİNİZ?


İlçemize dair uzun zamandır araştırmalar ve analizler yapmaktayız. Sokaktaki insandan, stadyumdaki taraftardan, pazardaki esnaftan, köydeki çiftçiden, eğitim dünyasındaki öğretmenlerden, yatırımcıdan, öğrenciden, veliden, çeşitli yaş gruplarında ki insan kitleleri ile iletişim halinde olduk. Belirlediğimiz temel sorunların üzerinde ne gibi çözümler üretebileceğimize dair yaklaşık 2 yıldır çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Tüm bu sürecin sonrasında ise, ilk görev dönemimizde 25 temel proje ile yola çıkmayı uygun gördük. Yapacağımız projeler ve üreteceğimiz çözüm önerileri, ilçemizi çok daha üst seviyede yaşanabilir bir kent yaparak, kent kimliğini belirginleştireceği için ''Gelenekten Geleceğe'' adlı bir motto çatısı altında toplandı. İlçemizin geçmişinden gelen değerlerini, geleceğe nitelikli şekilde taşıyıp tasarlayarak , hizmetlerimizi birer birer hemşehrilerimizle buluşturmak istiyoruz. Temel bazı başlıklar belirledik bu sorunları ele alırken. Çözümlere dair ürettiğimiz projelerden bazı başlıklar şu şekilde.

 

Nitelikli Eğitim başlığında;  Kaynaklar Eğitim Kampüsü,  İlçe Kütüphanesi, Kızılçullu Gençlik Kültür Eğitim Merkezi, Olgun Gençler Eğitim Merkezi projelerimiz var.

 

Trafiğe yönelik planlamalarımız arasında; Toki / Evka-1 Hasanağa Bahçesi Teleferik Projesi, 7-8 civarında yerini belirlediğimiz battı çıktılar ile ana arterleri rahatlatmak, otopark ihtiyacı olan tüm mahallelerimizde otopark projeleri, yol düzenlemeleri, bisiklet yolları ve istasyonları bulunmakta.

 

Kurumsal işleyiş ve yönetim noktasında özellikle şeffaf belediyecilik anlayışını yerleştirmeyi düşünüyoruz. Bu konuda önceliğimiz çeşitli yazılımlar ile iş yönetim altyapısını sağlıklı şekilde oluşturarak, vatandaşlarımızın belediyeden hızlı ve net sonuçlar almasını sağlamak. Belediyemize yapılan birçok başvurunun çevrimiçi olarak yapılabilmesini ve çevrimiçi takip edilebilmesini sağlayacağız. Böylece hem personelimizin performansını yükseltecek hem de vatandaşımızın kurumumuza karşı memnuniyetini arttıracağız. Muhtarlarımızı koordinasyon projemizle ilçemizde ki işleyişe çok daha fazla dahil edecek, halkımızla belediyemiz arasında köprü vazife görmelerinin önünü açacağız. Ayrıca muhtarlık ofislerimizin tümünü yenileyecek, modern hale getireceğiz .Buca Belediyesi Üretim Merkezi ile ise çeşitli ihtiyaçlarımızı (kent mobilyaları vb.) kendi üretimlerimiz ile karşılayacağız.

 

İlçemizde yaşam kalitesi ve standartlarını her alanda yükseltmeyi düşünmekteyiz. Örneğin, insanların rahatça spor yapabilecekleri açık alanları çok daha fazla yaratabilmeliyiz. Bisiklet yollarını ve istasyonlarını ilçemizde uygun konumda birçok yerde tesis etmek en önemli amaçlarımız arasında. İnsanlarımızı okumaya ve spor yapmaya özellikle teşvik edeceğiz. Tınaztepe’de Su Sporları Aktivite Merkezi’ni kuracağız., Bucasporumuz'u mutlaka yeniden yapılandıracağız. Alt ve üst yapılarda, farklı branşları da kulübümüze kazandırarak, ilçemizin en önemli markasının kentimizi temsilini sağlayacağız. Buca Çok Amaçlı Spor Kompleksi projemiz ile çağdaş, modern bir spor salonu ve çevresinde çeşitli spor aktivite sahalarıyla ilçemizi önümüzde ki dönemde mutlaka buluşturacağız. Sağlıklı düşünen, hisseden, yaşayan, üreten, dengeli hareket eden bireylerin yarattığı bir kent olmanın en kaçınılmaz parçalarından birisidir düzenli spor yapmak.

Bunların dışında sağlık konusunda Belediyemiz Çok Amaçlı Sağlık Tesisi ile bazı temel tetkiklerin ve taramaların düzenli olarak yapılabilmesine; özellikle çocuklarımızın çeşitli sağlıksal ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmayı amaçlamaktayız.

Kültür Sanat çok fazla etkili dokunuşlar yapmayı planladığımız alanımız. Kent kimliğimizi çok daha sağlamlaştıracak, tarihsel değerlerimizi gelecek kuşaklara taşıyacak, göç alan ilçemize yeni taşınan vatandaşlarımızın da kolayca entegre olmasını sağlayacak çalışmalar olacak planlarımızda. Tarihi Yapıların Röleve, Restitusyon ve Restorasyon Projelerinde hız verecek, eski yapılarımızın envanter kaydını mutlaka oluşturacağız. 'Üzüm Kokan Semt' Kent Arşivi ve Müzesi ile çok fazla sayıda kendi yayınlarımızı oluşturacak, süreli yayınlarımızı hayata geçireceğiz. Uluslararası Buca Bienali ve çeşitli festivallerimizle ise İzmir'in en gözde ilçesi olmayı hedefliyoruz. Ayrıca ilçemiz sınırlarında ve sınırlarının kısmen içerisinde bulunan arkeolojik kazıları desteklemek bizler adına kaçınılmaz sorumluluklarımız arasında.

 

Sosyal Koruma Projelerimizde ki önceliklerimiz toplumumuzda ki en dezavantajlı kesimlerimize yönelik olacak. Otizmli Çocuklarımız için Üretim & Sosyal Yaşam Merkezi, Yaşlı Bakım Evi ve Yaşam Kampüsü ve Madde Bağımlıları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi en hızlı hayata geçireceğimiz projelerimiz arasında .

Katı atık yönetimini sağlayarak, atıkların toplanıp ayrıştırılarak değerlendirilmesi konusunda halkımızı bilinçlendireceğiz. Kentsel atıkların değerlendirilmesi ile ilgili Avrupa’da ki örnekleri gibi bir tesisi mutlaka ilçemize kazandıracağız. Bu projemiz ile temizlik bedellerini ilçemiz adına tasarruflu bir noktaya taşıyarak, ilçemize yapacağımız yatırımlarımız için ek bütçelerde yaratacağız. İlçemize daha çok yatırım yapabilmek için ilçe çapında tasarrufu özendireceğiz. Gelir kalemlerimizin artmasıyla her alana dokunan projeleri hayata geçireceğiz. Çıtayı dokunduğumuz her noktada yukarı taşıma iddiamız olmasaydı, bu yola çıkmazdık. 

Sokak hayvanlarımıza yönelik rehabilite merkezimize dair geliştirici düşüncelerimiz hedeflerimiz arasında. Öğretmenler Soyal Yaşam Kampüsü ile emekli ve çalışan öğretmenlerimizin daha kaliteli zamanlar geçireceği bir tesis planlıyoruz. Şirinyer Hipodromu Çalışanları çok uzun senelerdir ilçemize değer katmalarına karşın, yatırımlardan hiç pay alamamış bir kesim ne yazık ki. Onlara ihtiyaçları dahilinde yeni bir tesis kazandıracağız. Toplumun her alanını düşünen ve her kademesine dokunan projelerle yola çıkıyoruz.

Köylerimize yönelik bir kalkınma projesi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Dörtte üçü yeşil alan olan ve verimli topraklardan oluşan ilçemizde, tarımı ve üretimi teşvik edeceğiz. Köyler bölgemizde Tarımsal Üretim Araştırma Merkezi’ni kuracağız. Tarım ve Hayvancılığı özendirip kalkınmaya yönelik kooperatifleşerek, ilçemizde ki merkezi noktalarda çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın ürettiği ürünlerin satışını sağlayacağız. Belediye olarak daha yeşil ve köklerini doğaya salmış bir anlayışla hareket edeceğiz. İlçemizin merkezi bölgelerindeki renk yelpazesine yeşili kaçınılmaz olarak ekleyeceğiz. Her çocuğun, her öğrencinin birer ağacı olmalı, olacak.

 

İLÇEDE SEÇİM ÇALIŞMALARINIZ NASIL İLERLİYOR?

Ekibimizle birlikte yoğun mesai harcıyoruz. Toplumun her katmanında ve kademesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ziyaretlerimiz ve temaslarımız hızla devam ediyor. Halka dokunan ve yenilikçi yöntemler izlemeyi tercih ediyoruz. Buca halkını, esnafını, öğrencisini, öğretmenini, emeklisini, köylerini, merkezi mahallelerini her kademede dinliyoruz ve arşınlıyoruz. Sonuçta aday adayı olmamızın en önemli çıkış noktası, ilçemizin her kesiminde hizmet felsefemiz ve anlayışımızın kabul görmesi, heyecan uyandırmasıdır. Öncelikle ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin zenginliğini, Atamızın devrimlerini anlatarak yola çıkmamız önemli. İnsanlar bizi, değiştirmeyi, geliştirmeyi ve planladıklarımızı dinledikçe çok olumlu dönüşler alıyoruz. Halkımızı dinlemeden onların sorun ve sıkıntılarını anlayamaz ve çözüme kavuşturamayız. Tüm çalışmalarımız farklı ve sevgi dolu bir ekibin dokunuşuyla oluşuyor. Aday olmamız sonucunda rekor bir oyla seçimi kazanacağımıza gönülden inanıyorum.

 

OKUYUCULARIMIZA SON BİR MESAJINIZ ?

İlçemizin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de yerel yayınların halkın her katmanı ve kademesinde etkin olacak ve ses getirecek konumda olamaması. Yerel yayınların etkin olabilmesi, geniş kitlelerce takip edilmesi, kabul bulması, halkımızın ve yerel yönetimlerin desteğiyle mümkün olacaktır.   İlçemizdeki okuyucuları yerel yayınları takip etmeye ve sahiplenmeye davet ediyorum. Gelenekten Geleceğe yapılanan, güçlü bir kent umuduyla. Yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

 

Etiketler : İZMİR  BUCA  BARIŞ ÖZREÇBER 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri