birlikte-basaracagiz

"BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

CHP Buca Belediye Başkan Aday Adayı Barış Özreçber adaylık sürecine kısa bir süre kala çalışmalarını ‘Ova’ Bölgesi olarak tabir edilen Gediz-Göksu hattında sürdürdü.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 23 Kasım 2018, Cuma
Haber 140 kez görüntülendi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediyesi Başkan Aday Adayı Barış Özreçber adaylık sürecine kısa bir süre kala çalışmalarına ‘Ova’ bölgesini ziyaret ederek devam etti.‘Ova’ Bölgesi’nde, temsilde adaletin olmadığı ve belediye hizmetlerinden yeteri kadar faydalanılmadığı düşüncesinden hareketle oluşturulan; 6 mahallede (Göksu, Fırat, İnönü, Mustafa Kemal, Akıncılar) örgütlü, STK’lar, dernekler kanaat önderleri ve bölge halkının katılımıyla hayata geçen Temsilde Adalet Platformu’nun davetiyle gerçekleşen toplantıya katılım yoğundu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Platform Sözcüsü Mehmet Aras, ”Temsilde  Adalet Platformu bölge insanımızın kamu kaynaklarına ulaşım sıkıntılarının yıllar içerisinde gittikçe artması neticesinde ortaya çıkmıştır. Geçtiğimiz dönemlerde açıkça görülmektedir ki, bölge halkımızın yerel yönetimimizde temsili ile ilgili ciddi sıkıntılar mevuttur. Belediye meclisinde bölgemizin, halkımızın sesi olacak temsilciler yer bulamadılar. Bu durum mahallelerimizde büyük memnuniyetsizlik yarattı. Platform olarak bu sıkıntıların çözümü için 4 aydır, kanaat önderlerimizle, çalışma grup üyelerimizle ve halkımızla birlikte toplantılar düzenliyoruz. Bu toplantılar neticesinde Belediye Başkan Aday olarak Sn. Barış Özreçber’i, meclis üyesi aday olarak ta Sn. Eyüp Yalur’u sonuna kadar destekleme kararı aldık. Kendileri uzun çalışmalarımız neticesinde bizim süzgecimizden geçmişler, güvenimizi kazanmışlar ve onayımızı almışlardır. Kendilerini de bu toplantıya davet ederek, aday gösterilmeleri halinde bölgemizin tüm desteğinin arkalarında olacağını kamuoyuna deklare etmek istedik” dedi.

Sonrasında söz alan Barış Özreçber, “Başkan adayı olmam halinde, bölge halkımızın meclisimizde temsiliyeti ile ilgili sorunu mutlaka gidereceğim. Ova bölgemizin ilçemize daha fazla entegre olması için planladığımız birçok çalışmamız mevcut. Zaten projelerimizi planlarken önceliğimizi toplumumuzda belediye hizmetlerinden yeterince pay alamayan kesimlerimize verdiğimizi söyleyebilirim. Projelerimizle ilgili detayları açıkladığımızda da göreceksiniz, nasip olurda seçilirsek ilçemizde ilk dokunuşlarımızı Ova Bölgemize olacak. Ayrıca bu samimi ortam, verdiğiniz güven duygusu ve duygudaşlığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının devamında Platform Kurucu Başkanı ve ayni zamanda Platformun Belediye Melis Üyesi Adayı olarak önerdiği Eyüp Yalur söz alarak, “Platformumuzun bölge halkımızın ihtiyaçları dolayısıyla, sıkıntılarının giderilmesi için oluşturuldu. Bölge halkımız adil bir şekilde belediye meclisimizde temsil edilmeli. Bu dönem temsiliyet sorununu mutlaka çözeceğiz, bunu hep beraber başaracağız. Başkan adayımız Sn. Barış Özreçber’in ilçemizin tümünü kucaklayacak bir düşünce içerisinde olduğunu biliyorum. Platform olarak yaptığımız görüşmeler neticesinde, tüm paydaşlarımızla, katılımcılarımızla kendilerini destekliyoruz. Partimizin bu dönem halkımızın onayını almış kişilere daha fazla sorumluluklar yüklemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Toplantı Barış Özreçber’in mahalle temsilcilerinin ve katılımcıların sorunlarını yanıtlamasının ardından sona erdi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri