akpnin-izmir-adayi-zeybekci-partimizdeki-arkadaslarimiz-ickisini-icip-namazini-kilabilen-insanlar

AKP'NİN İZMİR ADAYI ZEYBEKCİ: Partimizdeki arkadaşlarımız içkisini içip namazını kılabilen insanlar

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Nihat Zeybekci, partisinin İzmir’e yönelik duruşuyla ilgili konuşurken, Tayyip Erdoğan’ın sert şekilde karşı durduğunun bilindiği alkol kullanımıyla ilgili ilginç ifadeler kullandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Erdoğan endişeli: "Eğer üç çocuk yapmazsak..."

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyaretinin ilk gününde, Nicolas Berrgruen Enstitüsü’nün 'Avrupa Krizin Ötesinde' temalı toplantısında konuşma yaptı. Ardından Deutsche Welle’de çalışan Türk asıllı gazeteci Ali Aslan ile ikili açık oturuma katılan Erdoğan, kendisinin sorularını cevapladı.Burada Türkiye’nin genç nüfusuna dikkat çeken Erdoğan, “Ben ülkemde şunu söylüyorum en az 3 çocuk doğurun diyorum. Çünkü 3 çocuk doğurmadığımız takdirde 2037’de Almanya’nın bugün geldiği duruma geleceğiz. Ben bu duruma gelmek istemiyorum. Nüfusumuzun genç kalmasını istiyorum. Eğitimli genç dinamik bir nüfus olursa başarılı oluruz” dedi.

 • "BANA GÜCÜNÜZ YETMEZ AMA KENTE ZARAR VERİYORSUNUZ"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendisini siyasi tartışmaların içine çekmeye çalışanlara mesaj gönderdi: "Sözüm, İzmir gibi bir kentin 150 yıllık belediyecilik tarihinde en uzun süre görev yapmış, 397 yılla yargılanıp her şeyden namusuyla çıkmış, geceli gündüzlü kenti için çalışıp kendi özgür iradesiyle seçimlere 6 ay kala ‘Ben aday olmayacağım’ diyen bir belediye başkanını siyaset malzemesi yapmaya ve yıpratmaya çalışanlara: Kimsenin bana bir şey yapmaya gücü yetmez. Ama kente ve kentliye zarar veriyorsunuz."

 • Erdoğan'ı kızdıran çıkış!

  Öğretmen adayı 'şubat'ta atama yoksa oy da yok' deyince Erdoğan bakın ne cevap verdi...

 • Arınç: Öcalan'ı Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyorsunuz!

  Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar yapan Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap vererek, "Hükümeti, Öcalan'ı zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyorsunuz" dedi.

 • “Erdoğan PKK'ya can suyu verdi”

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı PKK'ya el uzatmak ve can suyu vermekle suçladı.

Son Güncelleme: 03 Aralık 2018, Pazartesi
Haber 170 kez görüntülendi.

 

Hürriyet‘ten İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan Zeybekci, “İzmirli’nin hayat tarzı endişesini anlıyor musunuz?” sorusuna yanıt verirken “İzmir eğer ‘Endişe hissediyorum’ diyorsa, bunu çok ciddiye almak lazım. Bugün 16 yıldan beri iktidar olan bir parti, nerede, hangi hayat tarzı ya da inançla, özgürlükle ilgili negatif bir yaklaşımı olmuştur, bunu çok iyi anlatmamız lazım. Türkiye’de devrimcilik, özgürlük, liberallik, hoşgörü anlamında yaklaşımlara bakacak olursak, gerçek sosyal demokrat, özgürlükçü parti olarak AK Parti’yi rakipsiz görüyorum.” iddiasında bulundu.

Zeybekci sözlerinin devamında ise şu ifadeleri kullandı:“Bugün İzmir ile ilgili şunları duymuyor değilim: “Rakımıza dokunma”… Eyvallah. Bugün insanların özgürce içkilerini içebildiklerini ben biliyorum. AK Parti’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoş görü alanına sahiptir. Türkiye’nin bir özeti gibidir AK Parti. Demek ki biz anlatamamışız. İzmir’de bir anlatamama sorunumuz var. Özgürlükler şehridir, ilk hareketlerin başladığı yerdir. Cumhuriyet’in ilk yıllarında kurulan ilk çok partili partinin kurulduğu, mitingini yaptığı yerdir.”

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri