izmir-icin-yak-kendini-derlerse

İZMİR İÇİN "YAK KENDİNİ DERLERSE"…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 31 Mart seçimlerinde aday olmama kararını gözden geçirmesi yönündeki daveti net bir şekilde yanıtladı: “Benim adaylık için geriye dönüşüm diye bir şey söz konusu değil. Türkiye için, İzmir için 'yak kendini' derlerse yakarım. O noktaya da inşallah gelmeyiz”

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • ÇANKIRI GÖREVİNE BAŞLADI

  Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, yemin törenin ardından görevine başladı. 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinin ardından mazbatasını alan Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı gazi mecliste yapılan yemin töreninde yemin ederek 27. Dönem Ak Parti İzmir Milletvekilliğine başladı.

 • Muharrem İnce İzmir’de konuştu

  İzmir Gündoğdu’da konuşan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye’de ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacağını, cumhurbaşkanlığında 81 milyonun kazanacağını söyledi.

 • BUCA’DA ESNAF İSYANI…

  AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı arap saçına dönen Buca Forbes Sevgi yolu yenileme çalışmalarının yavaş ilerlemesi sonucu iflas noktasına gelen esnafları ziyaret etti. İşyeri sahiplerinin eski günleri özlediklerini ifade etmesi üzerine Arslan“ Topu topu 350 metrelik yol neredeyse 11 aydır devam eden çalışmalar esnafı perişan etmiş. Dükkân sahipleri iflasın eşiğine gelmiş beceriksizliğin en belirgin halini bütün Buca ile birlikte esnaflarımız net bir şekilde gördü, görüyor.” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Gül'den İsrail'e mesaj

  Cumhurbaşkanı Gül, Ortadoğu'da kalıcı barışın önündeki en büyük engelin, İsrail'in yasa dışı yerleşim faaliyetleri olduğunu açıkladı...

 • CHP'de açık mikrofon skandalı

  CHP'de Önder Sav döneminde açık telefon krizinden sonra şimdi de açık mikrofon skandalı yaşandı.

Son Güncelleme: 12 Aralık 2018, Çarşamba
Haber 194 kez görüntülendi.

Bostanlı Rotary Kulübü, 2004 yılından bugüne kente yaptığı hizmetler nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na teşekkür toplantısı düzenledi. Bostanlı Rotary Kulübü Coşkun Keskiner’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kalabalık bir davetli topluluğuna seslenen Başkan Kocaoğlu, İzmir Modeli olarak anılan özgün yönetim şeklini ve kentin kalkınmasına katkı sağlayan çalışmalarını anlattı.

 
Gezgin vaiz olduk

15 sene belediye başkanlığının ardından yeniden aday olmama kararını açıklamasıyla birlikte katıldığı tüm toplantılarda İzmir Modeli'ni anlatmasının istendiğini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, "Gezgin vaiz gibi olduk. Eskiden Ramazan'da gezgin vaizler köy köy dolaşır anlatırlardı. Biz de şimdi öyle bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

 

İzmir’e bakış açıları değişti 

Geçmiş yıllarda İzmir'e dışarıdan bakanların “Siz kimliğinizi bulamamışsınız, bu kadar sektörle uğraşılmaz" şeklinde eleştiriler yönelttiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti:

"Özellikle İstanbul ayağı ve devlet bürokrasisi… Bu kent kasaba değil. Bu kent Türkiye’nin en çok üreten kenti… Her sektörde büyümek zorundadır. Çünkü her sektörde birikimi, tarihi ve yatırımı vardır. İzmir’e böyle bakmak gerekir. Aradan 15 yıl geçse de bu bakış açısını yeni yeni törpüleyebildik." 

 

Katılımcı demokraside yöntem paylaşmak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, katılımcı demokrasiye ilişkin görüşlerini ise şu sözlerle ifade etti:

“Gerçekten katılımcı yerel yönetimi, demokrasiyi, bizim yöneticilerimiz uygulayabiliyorlar mı? O uygulama olgunluğu, becerisi bizim yöneticilerimizde var mı? Ama ideal yöntem bugün budur. Paylaşmak…

 

 

“Seçim arifesinde at babam at” 

Yerelden kalkınma denen süreci, aklın ve bilimin rehberliğinde yol haritası belirleyerek başlattıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçim çalışmalarında verilen vaatlerin de gerçekleri yansıtması gerektiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Seçim arifesinde at babam at diyerek işler gidiyor. Bu belediyenin parası var mı? Kaynak nereden 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri