turkiye-bolunmez-cunku

Türkiye bölünmez çünkü...

Mehmet Ağar, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu üyesi AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'a konuştu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Öcalan'ı Meclis'e getirsin"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan'ın video konferans yöntemiyle yapacağı konuşmanın 21 Mart'ta Diyarbakır'da yayınlanacağına ilişkin iddialar için "Bunu düşünmek bile büyük bir hatadır. O zaman İmralı'da kalmasının bir anlamı kalmamıştır. Sayın Başbakan bu fırsatları bu caniye tanıyorsa, Meclis'e getirsin, kürsüde konuştursun. Obama gibi o da konuşsun" değerlendirmesinde bulundu.

 • Chp'li Günaydın: Masada Tayyip Erdoğan Ve Abdullah Öcalan Oturuyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Bursa'da yaptığı açıklamada İmralı sürecinin Türkiye'yi nereye götüreceğini kaygıyla izlediklerini belirterek, “Masanın bir tarafından Abdullah Öcalan var.

 • Böcek 5 ay kalmış

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın evindeki çalışma ofisinde bulunan “üçlü prizde böcek” olayının ayrıntıları ortaya çıkıyor.Dinleme sürecinin 2011 Ekim-2012 Şubat tarihleri arasında olduğu öğrenildi.

 • Köşk adaylığına ‘bakalım’ cevabı

  Cumhurbaşkanı Gül, halk tarafından büyük ilgiyle karşılandığı Uşak’ta “Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılacak mısınız?” sorusunu yanıtladı

 • Doğan’dan Kocaoğlu’na

  Karabağlar’da 6 yıldır yaşanan üst geçit sorununun CHP yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun beceriksiz tavırlarına maruz kaldığını belirten Bilal Doğan, “Bulvar yolu ölüm yolu olmasın diyerek Kocaoğlu’na çağrıda bulundu. Doğan, belediyenin bir kez daha verdiği sözün arkasında durmadığını kaydederek, “CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yine söz var, icraat yok. Lütfen kentinize ve halkınıza bu kadar yabancı olmayın” dedi.

Son Güncelleme: 11 Kasım 2012, Pazar
Haber 135 kez görüntülendi.

 Cezaevinde yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra ilk çıkan isim olan Özdağ, Ağar'dan özgeçmişini dinlediklerini söyledi. Mehmet Ağar'ın babasının 1960 darbesi döneminde Adana Emniyet Müdürü olarak görev yaptığını ve budönemde babasının tutuklandığını anlattığını ifade eden Özdağ, "Ardından yaşamış oldukları sıkıntıları, babasının işsizlik dönemini, yaşadıkları sıkıntıları dinledik. 7-8 vilayeti gezerek eğitimini tamamladığını söyledi. Kendisinden 1960 yılından itibaren 1971'e 1980'e uzanan yolda bir serancam dinledik tarihi seyir dinledik. Bu dönem içerisinde darbelerin kötü olduğunu söyledi. Ama burada siyasilerin üzerine düşen görevi layikiyle yapmaları gerektiğini söyledi." dedi.

Ağar'ın siyasi iktidarın, siyasetin güçlü olmasına vurgu yaptığını, "Siyaset güçlü olursa başkaları darbe yapmaya zemin bulamazlar ve darbelerine meşruiyet kazandıramazlar" ifadesini kullandığını aktaran Özdağ, Ağar'ın bu dönem içerisinde hem siyaset kurumu hem de emniyet kurumunun güçlü olması gerektiğine vurgu yaptığını anlattı. Özdağ, Mehmet Ağar'ın yıllarca MİT'e bağlı olarak çalışıp oradan bilgi aldıklarını, tüm bilgi teknolojilerinin MİT'te olduğunuemniyette olmadığını, şimdiyse emniyetin ve istihbari birimlerin çok güçlü olduğunu komisyon üyelerine anlattığını ifade etti.

ÖZAL'A SUİKAST YAPILDIĞINI BİLSEM SÖYLERDİM

Özdağ, 28 Şubat'la ilgili kendisinin Mehmet Ağar'a, Uğur Mumcu'nun ölümündensonra, "Bir tuğla çekersem altından çok şey çıkar" ifadesini kullanıpkullanmadığını sorduğunu kaydetti. Ağar'ın, bu ifadeyi kullanmadığını hatta bir kaç defa bu konuyu tekzip etmesine rağmen hala suçlandığı söylediğini aktardı. Korkut Özal'ın Turgut Özal'a yapılan suikastla ilgili Mehmet Ağar'ın tüm arka planları bildiğini ve bildiklerini sakladığı açıklamasını hatırlatarak bunu sorduğunu anlatan Özdağ, Ağar'ın "Ben Özal'a çok büyük saygı duyuyorum. Özal Türk siyasi hayatının duayenlerinden birisidir. Geldiğim noktalara da Özal sayesinde geldim. Özal değerli bir siyasetçi, cumhurbaşkanı ve başbakandı. Ben bunları bilsem söylerdim, neden söylemeyim. Öyle birşey olsa aydınlatmak için elimden geleni yapardım." sözleriyle karşılık verdiğini aktardı. Manisa Milletvekili Özdağ, Ağar'ın Kartal Demirağ'ın dış bağlantısınınbulunduğunu tahmin etmediğini ve suikastı psikolojik nedenlerle yaptığıdüşüncesinde olduğunu da komisyon üyeleriyle paylaştığını aktardı.

BÖLGEDEKİ HALKI BİR ARAYA GETİREN UNSUR İSLAM

Ağar, komisyona PKK'nın 1990'lı yıllarda çok güçlü olduğunu ancak şimdi bugüçte olmadığını da anlattı. O dönemde askerlerin bölgedeki dini hassasiyeti ihmal ettiği, cenaze namazlarını dahi kılmadığı yönünde komisyon üyelerine bilgi veren Ağar, milletin değerleriyle barışılması için gayret gösterdiğini, zaman zaman dini değerlere gösterilen saygı nedeniyle askerlere yöre halkının çok daha büyük saygı gösterdiğini da dile getirdi. Darbeleri Araştırma Komisyonu üyesi Özdağ, Ağar'ın bölgede dini yapının ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yaptığını ve o bölgede halkı biraraya getiren unsurun İslam olduğu vurgusu yaptığını da aktardı.

AĞAR: AK PARTİ GÜNEY DOĞU'DA ÇOK GÜÇLÜ, TÜRKİYE BÖLÜNMEZ

Özdağ, Mehmet Ağar'ın kendilerine bütün hayatını terörle mücadeleye ve milletin güvenliğine adadığını söylediğini dile getirdi. Ağar'ın cevaplarından tatmin olup olmadığı sorusuna Özdağ, "Mehmet Ağar yaşadıklarını söyledi. Ben sadecesorularımı sordum."

Cezaevinde 7 yıl yatmış biri olarak Ağar'ı çok moralli gördüğünü ve üzerinde her hangi bir psikolojik emare görmediğini belirten Özdağ, "Cezaevi psikoljisi üzerinde yoktu. Hala Türkiye ile ilgili kafa yorduğunu Türkiye'yi düşündüğünü AK Parti'nin Güneydoğu Anadolu'da çok güçlü olduğu için Türkiye'nin bölünmediğini söyledi." şeklinde konuştu.

Etiketler : mehmet ağar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri