tbmm-sadece-onur-odulu-verecek

TBMM sadece 'Onur Ödülü' verecek

TBMM ödül sayısını bire düşürdü, artık sadece 'Onur Ödülü' verilecek

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 13 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 145 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Mehmet Sağlam, TBMM Onur Ödülü ile Üstün Hizmet Ödülü'nün bu yıldan itibaren sadece 'TBMM Onur Ödülü' olarak verileceğini söyledi.

Meclis Başkanvekili ve TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam, düzenlediği basın toplantısında, TBMM Onur Ödülü ile Üstün Hizmet Ödülü'nün 2005 yılından itibaren verilmeye başlandığını hatırlattı. Bugüne kadar 261 kişi ve 30 kurum olmak üzere toplam 291 kişi ve kuruma verilen TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nün, geçen 8 yıl boyunca ihdas ediliş amacını büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden Sağlam, "Bundan sonraki süreçte 2013 yılından itibaren Meclisimiz, sadece TBMM Onur ödülünü verecektir." dedi.

Yürürlüğe giren yeni 'Onur Ödülü Yönetmeliği' ile bu ödülle ilgili esaslar, aday gösterme ve aday değerlendirmeyi düzenleyen hükümlerde önemli değişiklikler yapıldığını kaydeden Sağlam, "Onur Ödülü, bilimsel çalışmaları, sanatsal ve kültürel eserleri veya topluma fayda sağlayan faaliyetleri ile ulusal veya uluslar arası alanda başarı göstermiş ve ülkemizin temsil edilmesinde önemli rol oynayan tüm vatandaşlarımıza verilebilecektir. Ödüle gerçek kişiler aday gösteremeyecektir. Yüz kızartıcı suçlardan mahkum olanların adaylıkları kabul edilmeyecektir." diye konuştu.

Bugünden itibaren başlayan adaylık başvuru sürecinin 22 Mart 2013 Cuma günü mesai bitiminde sona ereceğini aktaran Sağlam, "Adaylarla ilgili yapılacak ön değerlendirme 22 Nisan 2013 Pazartesi günü sona erecektir. Kurulumuz, belirlediği aday ya da adaylara ilişkin listeyi TBMM Başkanlığı'na sunacak, nihai değerlendirme TBMM Başkanlık Divanı tarafından yapılacak ve kamuoyuna ilan edilecektir. Daha sonra ise düzenleyeceğimiz törenle ödül takdim edilecektir." şeklinde konuştu.

CİHAN

Etiketler : tbmm  onur ödülü  mehmet sağlam 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri