arco-cagdas-sanat-fuari-turkiye-ruzgriyla-acildi

ARCO çağdaş sanat fuarı ‘Türkiye rüzgârı’yla açıldı

İstanbul’dan 10 sanat galerisi ve 4 sanat kurumu ARCO çağdaş sanat fuarına katıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Efes Pilsen Blues Festival 23" sona erdi

  "Efes Pilsen Blues Festival", 23'üncü yılını 20 şehir ve 24 konserlik bir serinin ardından İzmir'deki 2 konserle tamamladı.

 • En pahalı rüya!

  Tam 282 milyon TL

 • “Kuçu Kuçu”; Şubat ayında da sahnede!

  Özgü Namal ve Selen Uçer’in performanslarıyla dikkat çektiği, “Kuçu Kuçu”, Şubat ayında da sahnelenmeye devam ediyor...

 • Ünlü tasarımcılar İstanbul’a geliyor

  ''Alldesign 2013'', 22-23 Şubat'ta Hilton Convention Center'da düzenlenecek

 • ORMANIN İÇİNDEKİ 33 ASIRLIK TARİHİ HAZİNE

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesini, Torbalı'ya bağlayan Karabel Geçidi'nin kuzey girişinde, karayolunun sol yanında yükselen ormanlık alanda ağaçların arasında bulunan büyük bir kaya üzerine kazılarak yapılan yaklaşık 2.5 metreye 1.5 metre boyutlarındaki kabartmada sol elinde bir mızrak sağ elinde bir yay tutan bir erkek figürüdür. Figürün başı ile mızrağı arasındaki alanda 3 satırlık oldukça aşınmış ve güçlükle görülebilen Luvice bir yazıt bulunuyor. Kabartmanın yaklaşık 33 asır önce Hititler’e ait olduğu tarihçi Herodot tarafından da eserlerinde belirtilmekte.

Son Güncelleme: 14 Şubat 2013, Perşembe
Haber 143 kez görüntülendi.

 

Avrupa ile Latin Amerika’daki çağdaş sanatçıları birbirine bağlayan dünyadaki en büyük kapı olan ve bu yıl Türkiye’nin konuk ülke olduğu uluslararası çağdaş sanat fuarı ARCO İspanya’nın başkenti Madrid’de başladı.

Dün profesyonellere açılan ve ARCOmadrid olarak da bilinen fuar, ziyaretçilerini yarından itibaren kabul etmeye başlayacak.Bu yıl 32’ncisi düzenlenen ARCO’ya 27 ülkeden 201 sanat galerisi ve 2 binden fazla sanatçı katılıyor.

Fuar alanına girişte Türkiye’nin turizm tanıtım panoları asılırken, ARCO’nun yapıldığı iki pavyondan çay, simit, peynir, salata, zeytinyağı, yoğurdun da olduğu Türk usulü kahvaltı verilmesi, ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Geçmiş yıllarda ARCO’ya az katılımı olan Türkiye, bu yıl konuk ülke olmasının etkisiyle İstanbul’dan 10 sanat galerisi ve 4 sanat kurumu ile temsil edildi. ARCO’ya ilk defa katılma imkânı bulan Türk sanat galerilerinin yetkilileri, heyecanlı ve umutlu olduklarını söylediler. Bu arada ARCO Dostları Derneği tarafından verilen 4 ödülden 2’sine Türk çağdaş sanat koleksiyoncuları layık görüldü. IFEMA fuarı başkanı Luis Cortes, ARCO direktörü Carlos Urroz, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ayşe Sinirlioğlu ve sanat dünyasından önemli kişilerin katıldığı törende Türkiye’den “Elgiz Koleksiyonu’’ ve “Collectorspace’’ adlı özel koleksiyonculuk yapan sanat kurumu ödül aldı. Fuar, 17 Şubat tarihine kadar açık kalacak.

AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri