arco-cagdas-sanat-fuari-turkiye-ruzgriyla-acildi

ARCO çağdaş sanat fuarı ‘Türkiye rüzgârı’yla açıldı

İstanbul’dan 10 sanat galerisi ve 4 sanat kurumu ARCO çağdaş sanat fuarına katıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ömrü 'o kadar'

  Sinema ve tiyatro sanatçısı Dinçer Çekmez hayatını kaybetti

 • Madalyalarını söktüler!

  Şok gerçek ortaya çıkınca, ünlü sporcunun madalyalarını söktüler

 • GELİNCİK KAFE GÜN SAYIYOR

  Menderes Belediyesi tarafından Gümüldür’e kazandırılan Gelincik Kafe’nin yapımında sona gelindi.

 • DON KİŞOT’UN MACERALARININ DOSTLARI TARAFINDAN TEMSİLİ | İZMİR DT

  Don Kişot’un Maceralarının Dostları Tarafından Temsili, Cervantes’in başyapıtını, açık biçim ve göstermeci üslupla, halk tiyatrosundan ögelerle süsleyerek sahneye taşır. Adından da anlaşılacağı üzere oyunda, Don Kişot’un mitleşmiş maceraları, romandaki izleğe bağlı kalınarak dostları tarafından canlandırılır. Romanın eğlenceli, karnavalesk ve birden çok anlatıcıya bölünmüş havasını koruyan oyunda, düşlerinin peşinde koşan Don Kişot’un ideallerini, onu kaybettikten sonra kavrayan ve bu kavrayışa oyun yoluyla ulaşan dostlarının dramatik serüveni gözler önüne serilir.

 • "Her türlü ayrımcılığa karşıyım"

  Sanatçı Şevval Sam, ırk, din, dil, milliyet, cinsiyet her türlü ayrımcılığın karşısında durduğunu söyledi

Son Güncelleme: 14 Şubat 2013, Perşembe
Haber 121 kez görüntülendi.

 

Avrupa ile Latin Amerika’daki çağdaş sanatçıları birbirine bağlayan dünyadaki en büyük kapı olan ve bu yıl Türkiye’nin konuk ülke olduğu uluslararası çağdaş sanat fuarı ARCO İspanya’nın başkenti Madrid’de başladı.

Dün profesyonellere açılan ve ARCOmadrid olarak da bilinen fuar, ziyaretçilerini yarından itibaren kabul etmeye başlayacak.Bu yıl 32’ncisi düzenlenen ARCO’ya 27 ülkeden 201 sanat galerisi ve 2 binden fazla sanatçı katılıyor.

Fuar alanına girişte Türkiye’nin turizm tanıtım panoları asılırken, ARCO’nun yapıldığı iki pavyondan çay, simit, peynir, salata, zeytinyağı, yoğurdun da olduğu Türk usulü kahvaltı verilmesi, ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Geçmiş yıllarda ARCO’ya az katılımı olan Türkiye, bu yıl konuk ülke olmasının etkisiyle İstanbul’dan 10 sanat galerisi ve 4 sanat kurumu ile temsil edildi. ARCO’ya ilk defa katılma imkânı bulan Türk sanat galerilerinin yetkilileri, heyecanlı ve umutlu olduklarını söylediler. Bu arada ARCO Dostları Derneği tarafından verilen 4 ödülden 2’sine Türk çağdaş sanat koleksiyoncuları layık görüldü. IFEMA fuarı başkanı Luis Cortes, ARCO direktörü Carlos Urroz, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ayşe Sinirlioğlu ve sanat dünyasından önemli kişilerin katıldığı törende Türkiye’den “Elgiz Koleksiyonu’’ ve “Collectorspace’’ adlı özel koleksiyonculuk yapan sanat kurumu ödül aldı. Fuar, 17 Şubat tarihine kadar açık kalacak.

AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri