iste-gercek-mona-lisa

İşte gerçek Mona Lisa!

Da Vinci'nin ünlü 15.yy tablosu Mona Lisa'nın orjinal bir versyonunun daha olduğu ortaya cıktı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Hobbit'ten milyar dolarlık hasılat

  Yaptığı hasılatla 15 filmin arasına girdi

 • MERVE ÖZBEY İZMİRLİ HAYRANLARIYLA BULUŞTU

  İzmir Forum Bornova AVM, Türk pop müziğin popüler ve başarılı ismi Merve Özbey’i hayranlarıyla bir araya getirdi.

 • KEÇİLER ADASI

  “Suç” olgusunu irdeleyen oyun, savaş sonrasında erkeksiz kalan ve uzun bir bekleyişe dönüşen hayatlarını sürdürmeye, anlamlı kılmaya çalışan üç kadının dramını ele alır. Yaşamdan adeta izole edilmiş bir adada yaşayan bu kadınların zorunlu tutsaklığına tanık olduğunuzda, “Suç nedir ve hangi koşullarda, hangi eylem suç olarak tanımlanır” sorusuna kendinizden hiç beklemeyeceğiniz, çok farklı yanıtlar verebilirsiniz…

 • ALACAKARANLIK SERİSİNİN SON FİLMİ,11 DALDA AHUDUDU ÖDÜLÜNE ADAY

  Twilight serisinin son filmi, en kötü film, en kötü kadın ve erkek oyuncu dahil 11 alanda aday gösterildi

 • Hamburg Eyalet Yüksek Mahkemesi

  Fransa'da yaşayan yazar Sedef Ecer, 5 filmin yarışacağı ''Golden Wings Digiturk Dijital Dağıtım Ödülü''nün tek Türk jüri üyesi oldu

Son Güncelleme: 15 Şubat 2013, Cuma
Haber 84 kez görüntülendi.

Uzmanlar, Rönesans'a damgasını vuran İtalyan ressam Leonardo Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa tablosunun ikinci bir versiyonu olup olmadığına dair araştırmalarının sonucunu açıkladı: "İddialar doğru, bir Mona Lisa daha var. İsviçre'de, Cenevre'deki tablo orijinal bir Da Vinci tablosu, Mona Lisa'nın ilk versiyonu."
İsviçre Mona Lisa Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre bu ülkedeki tablo, Da Vinci'nin Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre'da sergilenen "Mona Lisa"dan daha önce yaptığı bir tablo. Başka deyişle Paris'te sergilenen Mona Lisa tek değil, İsviçre'de bir ikinci versiyonu var. 90 yıl öncesine kadar İngiliz koleksiyoner Hugh Blakes'in malikanesinin duvarında asılı olan ve bu nedenle malikanenin bulunduğu Isleworth'ün adıyla anılan tabloyu inceleyen uzmanlardan David Feldman, "Elimizde tablonun Da Vinci'ye ait, orijinal tablo olduğuna dair bilimsel kanıtlar var. Isleworth Mona Lisası'nın geometrisi İtalyan ressamınkiyle örtüşüyor" dedi.

Etiketler : mona lisa  da vinci  fransa  paris  David Feldman 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri