iste-gercek-mona-lisa

İşte gerçek Mona Lisa!

Da Vinci'nin ünlü 15.yy tablosu Mona Lisa'nın orjinal bir versyonunun daha olduğu ortaya cıktı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 15 Şubat 2013, Cuma
Haber 140 kez görüntülendi.

Uzmanlar, Rönesans'a damgasını vuran İtalyan ressam Leonardo Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa tablosunun ikinci bir versiyonu olup olmadığına dair araştırmalarının sonucunu açıkladı: "İddialar doğru, bir Mona Lisa daha var. İsviçre'de, Cenevre'deki tablo orijinal bir Da Vinci tablosu, Mona Lisa'nın ilk versiyonu."
İsviçre Mona Lisa Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre bu ülkedeki tablo, Da Vinci'nin Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre'da sergilenen "Mona Lisa"dan daha önce yaptığı bir tablo. Başka deyişle Paris'te sergilenen Mona Lisa tek değil, İsviçre'de bir ikinci versiyonu var. 90 yıl öncesine kadar İngiliz koleksiyoner Hugh Blakes'in malikanesinin duvarında asılı olan ve bu nedenle malikanenin bulunduğu Isleworth'ün adıyla anılan tabloyu inceleyen uzmanlardan David Feldman, "Elimizde tablonun Da Vinci'ye ait, orijinal tablo olduğuna dair bilimsel kanıtlar var. Isleworth Mona Lisası'nın geometrisi İtalyan ressamınkiyle örtüşüyor" dedi.

Etiketler : mona lisa  da vinci  fransa  paris  David Feldman 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri