hocali-katliami-beyazperdede

Hocalı Katliamı beyazperdede

1 Mart 2013 Cuma günü vizyona girecek

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 25 Şubat 2013, Pazartesi
Haber 149 kez görüntülendi.

Sinemaseverler beyazperdede çok farklı bir film izlemeye hazırlanıyor. 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası'nda yaşanan ve Azerbaycanlı sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu olarak katledilmesini anlatan Hoca filminin galası 26 Şubat salı günü Kanyon'da gerçekleştirilecek. Gala gecesine İstanbul'da yer alan Büyükelçilik temsilcileri, İstanbul'daki çeşitli belediyelerin başkanları, Mubariz Mansimov başta olmak üzere Türkiye'nin ileri gelen işadamlarıyla birlikte iş, sanat, spor ve siyaset dünyasının tanınmış simaları katılacak.

AZERİ ORDUSU FİLME DESTEK OLDU
Hoca adıyla 1 Mart 2013 Cuma günü vizyona girecek film, Hocalı'da yaşanan katliamı bir aşk hikâyesi içinde işliyor. Katliamla ilgili gerçekleri anlatan filmde acı gerçekler tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Çekimlerinde yaklaşık 2 bin kişi yer alan Azerbaycan Ordusu gerçek kuvvetleriyle rol aldı. Bir gecede bir kasabanın tamamen yok olduğu Hocalı katliamı, İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından Dağlık Karabağ bölgesi işgal edildikten sonra en kapsamlı sivil katliamı olarak nitelendirildi. Vahid Nakış'ın senaryo yazarlığını üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Vahid Mustafa Yev yaptı. Hocalı'da başrolleri ise İlgar Musayev, Nigar Bahadır, Azer Aydemir ve Telman Aliyev paylaşıyor.

Etiketler : hocalı katliamı  azerbaycan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri