bedri-baykamdan-pariste-yeni-sergi

Bedri Baykam'dan Paris'te yeni sergi

Ressam Bedri Baykam, Paris'teki 12. sergisini "Tarihin Röntgencisi" başlığı altında açtı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 28 Şubat 2013, Perşembe
Haber 141 kez görüntülendi.

Bastille'deki Galeri Lavignes'de düzenlenen açılış resepsiyonuna sanatçı Baykam, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Turgut Kural, Türk ve Fransız sanatseverler katıldı.
Baykam, son serginin Paris'te 12, toplamda 125. sergisi olduğunu söyledi. Paris'in İstanbul'dan sonra en çok sergi açtığı şehir olduğunu vurgulayan Baykam, "Son 2 yılda yaptığım tuvaller ve son 3-4 yılda yaptığım dört boyutlu çalışmalardan oluşuyor" dedi.
"Tarihin Röntgencisi" başlığı altındaki sergideki eserlerin Picasso gibi ünlü ustaları referans alan işler olduğunun altını çizen Baykam, "Son 10 yılda yaptığım tuvallerin bir sentezi gibi. Hem saydam katmanlar, hem dişi entrikalar, kolajları, kumaşları, fotoğrafları kullandım" diye konuştu.
Baykam, 3 Nisan'da New York, gelecek sonbaharda ise Milano veya Londra'da da sergi açacağını söyledi. Baykam, "Paris'te beni yakından takip eden bir sanat çevresinin içinde olmak, beraber çalışmaya alıştığım bir galeride olmak, kendimi evimde hissetmemi sağlıyor" ifadesini kullandı.

AA

Etiketler : Bedri Baykam  Paris 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri