bedri-baykamdan-pariste-yeni-sergi

Bedri Baykam'dan Paris'te yeni sergi

Ressam Bedri Baykam, Paris'teki 12. sergisini "Tarihin Röntgencisi" başlığı altında açtı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Onur konuğu Ahıska Türkleri

  On beş yılı geride bırakan KIBATEK Uluslararası Edebiyat Şöleni, İzmir’de 30’uncu kez Türk dilini şahlandırıyor

 • 100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı Sergisi

  “100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı (1912-1913)” Sergisi, 13 Mart - 6 Nisan tarihlerinde CKM'de

 • Neslihan Atagül’e Tokyo'dan büyük ödül

  Altın Koza’da iki kez "Umut Veren Kadın Oyuncu" ödülünü alan Neslihan Atagül’e Tokyo’dan “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü.

 • KEÇİLER ADASI

  “Suç” olgusunu irdeleyen oyun, savaş sonrasında erkeksiz kalan ve uzun bir bekleyişe dönüşen hayatlarını sürdürmeye, anlamlı kılmaya çalışan üç kadının dramını ele alır. Yaşamdan adeta izole edilmiş bir adada yaşayan bu kadınların zorunlu tutsaklığına tanık olduğunuzda, “Suç nedir ve hangi koşullarda, hangi eylem suç olarak tanımlanır” sorusuna kendinizden hiç beklemeyeceğiniz, çok farklı yanıtlar verebilirsiniz…

 • Kursiyerlerden muhteşem sergi

  Buca Belediyesi’nin Buca Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlediği hobi ve sanat kurslarında eğitim alan Bucalılar hünerlerini yılsonu sergisinde ortaya koydu. Takı tasarımından iğne oyasına, yağlı boya tablolardan lezzetli yemeklere kadar pek çok el emeği ürünün yer aldığı sergi göz kamaştırdı.

Son Güncelleme: 28 Şubat 2013, Perşembe
Haber 75 kez görüntülendi.

Bastille'deki Galeri Lavignes'de düzenlenen açılış resepsiyonuna sanatçı Baykam, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Turgut Kural, Türk ve Fransız sanatseverler katıldı.
Baykam, son serginin Paris'te 12, toplamda 125. sergisi olduğunu söyledi. Paris'in İstanbul'dan sonra en çok sergi açtığı şehir olduğunu vurgulayan Baykam, "Son 2 yılda yaptığım tuvaller ve son 3-4 yılda yaptığım dört boyutlu çalışmalardan oluşuyor" dedi.
"Tarihin Röntgencisi" başlığı altındaki sergideki eserlerin Picasso gibi ünlü ustaları referans alan işler olduğunun altını çizen Baykam, "Son 10 yılda yaptığım tuvallerin bir sentezi gibi. Hem saydam katmanlar, hem dişi entrikalar, kolajları, kumaşları, fotoğrafları kullandım" diye konuştu.
Baykam, 3 Nisan'da New York, gelecek sonbaharda ise Milano veya Londra'da da sergi açacağını söyledi. Baykam, "Paris'te beni yakından takip eden bir sanat çevresinin içinde olmak, beraber çalışmaya alıştığım bir galeride olmak, kendimi evimde hissetmemi sağlıyor" ifadesini kullandı.

AA

Etiketler : Bedri Baykam  Paris 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri