bedri-baykamdan-pariste-yeni-sergi

Bedri Baykam'dan Paris'te yeni sergi

Ressam Bedri Baykam, Paris'teki 12. sergisini "Tarihin Röntgencisi" başlığı altında açtı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 2012'nin en iyi 50 romanı

  İdefix Sanal Kitap Fuarı kapsamında 2012’nin en iyi 50 romanı belirlendi. Listenin ilk sırasında yine edebiyatımızın ulu çınarının romanları bulunuyor.

 • BUCA'DA ŞİİR KALKIŞMASI

  Buca Belediyesi ve Kent Konseyi, seri olarak sürdüreceği şiir etkinlikleri düzenlemeye başladı. Genç nüfusun yoğun olduğu Buca'da şiir hayata dâhil edilmek isteniyor. Yediden yetmişe herkesin sanatla ilgilenmesi, sanatsal besinden payını alması için harekete geçiliyor. Şiir kadar güzel bir yaşantı ve gelecek kurulması öneriliyor.

 • Dijital detoks zamanı!

  Facebook diyetine başladınız mı?

 • Şahane Cumartesi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gerenköy'de bölgenin yapısına uygun mimaride inşa ettiği çok amaçlı salon ile Foça’nın önemli bir ihtiyacını karşılayacak ilçe terminalini 7 Nisan Cumartesi günü törenle açıyor.

 • Haftanın En Çok Satılan Kitapları

  Ocak ayının ikinci haftasında okurların ilgi gösterdiği kitapların listesi

Son Güncelleme: 28 Şubat 2013, Perşembe
Haber 55 kez görüntülendi.

Bastille'deki Galeri Lavignes'de düzenlenen açılış resepsiyonuna sanatçı Baykam, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Turgut Kural, Türk ve Fransız sanatseverler katıldı.
Baykam, son serginin Paris'te 12, toplamda 125. sergisi olduğunu söyledi. Paris'in İstanbul'dan sonra en çok sergi açtığı şehir olduğunu vurgulayan Baykam, "Son 2 yılda yaptığım tuvaller ve son 3-4 yılda yaptığım dört boyutlu çalışmalardan oluşuyor" dedi.
"Tarihin Röntgencisi" başlığı altındaki sergideki eserlerin Picasso gibi ünlü ustaları referans alan işler olduğunun altını çizen Baykam, "Son 10 yılda yaptığım tuvallerin bir sentezi gibi. Hem saydam katmanlar, hem dişi entrikalar, kolajları, kumaşları, fotoğrafları kullandım" diye konuştu.
Baykam, 3 Nisan'da New York, gelecek sonbaharda ise Milano veya Londra'da da sergi açacağını söyledi. Baykam, "Paris'te beni yakından takip eden bir sanat çevresinin içinde olmak, beraber çalışmaya alıştığım bir galeride olmak, kendimi evimde hissetmemi sağlıyor" ifadesini kullandı.

AA

Etiketler : Bedri Baykam  Paris 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri