kenan-isiktan-hastalara-jest

Kenan Işık'tan hastalara jest!

Cami yaptırmak yerine...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BAYRAKLI’DA ‘KUKLA TİYATROSU’

  Bayraklı Belediyesi çocuklara farklı alanlarda kurslar düzenleyerek, onların yaz aylarında daha kaliteli zaman geçirmelerini ve eğlenerek, öğrenmelerini sağlıyor. Bu kapsamda anneleriyle birlikte geri dönüşüm malzemelerinden kukla yapmayı öğrenen çocuklar, ortaya çıkan eserleri kendilerine özgü repliklerle tiyatro oyununa dönüştürüyor.

 • İZMİR'DE FUAR ZAMANI! GERİ SAYIM BAŞLADI...

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 7 – 16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda geri sayım başladı.

 • Kadınlara Ahşap boyama kursu

  Karabağlarlı kadınlar ürünlerini fuarda sergileyecek

 • Açılışı "Kelebeğin Rüyası" ile yapıyor!

  Türk sinemasının yurtdışında tanıtılmasında önemli bir rol üstlenen 18. Londra Türk Filmleri Festivali, Vodafone Red sponsorluğunda 21 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

 • 'Çin Hazineleri Sergisi' Topkapı Sarayı'nda açıldı

  '2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı' etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi İstanbul'da...

Son Güncelleme: 12 Mart 2013, Salı
Haber 121 kez görüntülendi.

Malatyalı tiyatro sanatçısı Kenan Işık, annesi adına cami yaptıramadıklarını ancak, Alzheimer hastaları için küçük bir sanatoryum yapma niyetinde olduğunu söyledi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan dergiye konuşan tiyatro sanatçısı Kenan Işık, annesinin, babasının bir tren kazasında vefat etmesinden sonra tüm çocuklarının okuması ve yüksek eğitim görmesi için büyük fedakarlıkta bulunduğunu belirtti. Işık, "Annemin en büyük hayali çocuklarını okutup, vatana-millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirmekti. Bize ömür boyu yetecek malımız mülkümüz vardı Malatya'da. Bütün araziler yok pahasına elimizden çıktı. Ama annem amacına ulaştı. Çocuklarını okutup, kendi deyimi ile vatana-millete hayırlı evlatlar yetiştirdi. İki kardeşim profesör şimdi' dedi.
1960'lı yılların başında Malatya'dan taşındıkları için bu arazilerin tek tek ellerinden çıktığını ve yok pahasına sattıklarını söyleyen Işık, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınırları içinde halen kendilerine ait olan 400 metrekarelik bir arsa bulunduğunu, bu arsa üzerinde annesi adına küçük bir cami yaptırmak istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini ifade etti.

Sanatçı, Polis MYO sınırları içinde mülkiyeti kendilerine ait olan arsa üzerinde yaptırmak istediği camiyi hangi nedenlerle yaptıramadığını açıklamazken, Polis MYO Müdürü'nün cami yerine okula bir kütüphane yaptırıp annesinin adını vermeyi teklif ettiğini ifade etti.

Malatya'da son olarak Sıtmapınarı semtindeki evlerini müteahhide verdiklerini ve bunun karşılığında 2 daire aldıklarını, bu daireleri satışa çıkardıklarını açıklayan Işık, buradan elde edilecek para ile annesi adına Alzheimer hastaları için küçük bir sanatoryum yapma niyeti olduğunu belirtti.

İHA

Etiketler : kenan ışık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri