turkiye-bugun-kitap-okuyacak

Türkiye bugün kitap okuyacak

Bugün ülkemizdeki 72 İl, 111 merkez ve Kıbrıs Girne'de kitap okuma etkinliği gerçekleştirilecek

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 27 Mart 2013, Çarşamba
Haber 192 kez görüntülendi.

Türkiye bugün 12.30-13.00 arası kitap okuyacak. 49. Kütüphane Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan okuma etkinliği 72 İl, 111 merkez ve Kıbrıs Girne'de otuz dakika boyunca sürecek. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen "Kitap Okuyoruz" etkinliği 50 ilde, 60 meydanda gerçekleştirilmişti.

Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için bugün kütüphaneciler, akademisyenler, yazarlar, çizerler, yayıncılar, okurlar ve kamu yöneticileri ve STK'larla hep birlikte meydanlarda kitap okuyacağız. "Okuma haritamızdaki karanlıklar aydınlana kadar, kütüphane, okuma istatistiklerimiz gelişmiş ülkelerin seviyesine gelene kadar üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" denilerek düzenlenen okuma etkinliği, İstanbul'da Galatasaray Lisesi önünde, Ankara'da Abdi İpekçi Parkı'nda, İzmir'de de Konak Meydan'da gerçekleşecek. Türk Kütüphaneciler Derneği adına yapılan açıklamada, "Okuyan Türkiye idealimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlkini başarıyla gerçekleştirdiğimiz kitap okuma etkinliğinin toplumda etki yarattığını, yerel ve ulusal basının etkinliğe ilgi göstererek medyada geniş yer bulması okuma kültürünün tüm topluma yaygınlaşması için önemli bir başlangıçtı" denildi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri