bucada-siir-kalkismasi

BUCA'DA ŞİİR KALKIŞMASI

Buca Belediyesi ve Kent Konseyi, seri olarak sürdüreceği şiir etkinlikleri düzenlemeye başladı. Genç nüfusun yoğun olduğu Buca'da şiir hayata dâhil edilmek isteniyor. Yediden yetmişe herkesin sanatla ilgilenmesi, sanatsal besinden payını alması için harekete geçiliyor. Şiir kadar güzel bir yaşantı ve gelecek kurulması öneriliyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Paris yolcusu sanatçı kalmasın!

  Cıté Internatıonale Des Arts, 2013 yılında ağırlayacağı yeni konuk sanatçılarını bekliyor

 • Madalyalarını söktüler!

  Şok gerçek ortaya çıkınca, ünlü sporcunun madalyalarını söktüler

 • KEÇİLER ADASI

  “Suç” olgusunu irdeleyen oyun, savaş sonrasında erkeksiz kalan ve uzun bir bekleyişe dönüşen hayatlarını sürdürmeye, anlamlı kılmaya çalışan üç kadının dramını ele alır. Yaşamdan adeta izole edilmiş bir adada yaşayan bu kadınların zorunlu tutsaklığına tanık olduğunuzda, “Suç nedir ve hangi koşullarda, hangi eylem suç olarak tanımlanır” sorusuna kendinizden hiç beklemeyeceğiniz, çok farklı yanıtlar verebilirsiniz…

 • Roger Waters biletleri satışta!

  Efsanevi grup Pink Floyd'la ünlenen İngiltereli müzisyen Roger Waters'ın İstanbul'da vereceği konserin biletleri bugün 11.00'de satışa çıktı.

 • 'Muhteşem Süleyman' Operasının Dünya Prömiyeri İzmir'de Yapıldı

  İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin (İZDOB) bu yılın en iddialı projesi olan 'Muhteşem Süleyman' operasının dünya prömiyeri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Son Güncelleme: 10 Nisan 2018, Salı
Haber 119 kez görüntülendi.

 

13 Nisan 2018, Cuma günü, saat 17.00'de Buca Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilecek etkinliklerin ilk konuğu "Şiirsiz insan yalnızdır." diyen; 47 yıldır şiirden hiç kopmayan şair - yazar - eleştirmen Veysel Çolak odağında tasarlanmış. Etkinlik ,"Bir insan, Bir Şair, Bir Şiir Militanı: Veysel Çolak" olarak adlandırılmış. Aslıhan Tüylüoğlu, Erdem Durak ve Veysel Çolak'ın şiir üzerine yapacağı konuşmalar, slayt gösterisi ve Cevdet Yüceer, Ecem Canıdar, Semiha Taş Özenç, Serpil Susamcıoğlu, Dizdar Karaduman, Hatice Kübra At, Fatma Aras'ın sunacağı şiirlerle tamamlanacaktır.                         

Buca Belediyesi herkesi şiire, şiir sanatına çağırıyor.

                                           

Etiketler : buca  şiir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri