buca-cocuk-meclisi-sanata-damgasini-vurdu

Buca Çocuk Meclisi sanata damgasını vurdu

Buca Kent Konseyi, Buca’nın gelişimi ve ihtiyaçlarında çocuklarında söz sahibi olabilmesi için Çocuk Meclisi oluşturdu. Buca Çocuk Meclisi’ni oluşturan minik Bucalı çocukların ilk faaliyeti kendi hazırladıkları pandomim ve kukla gösterimi oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 25 Nisan 2018, Çarşamba
Haber 194 kez görüntülendi.

Kent yönetiminde etkin çalışmalar yaparak Buca Belediyesi’nin ‘Daha yaşanabilir bir Buca’  yaratma hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Buca Kent Konseyi, geleceğimiz olan çocukların yaşadıkları kentte aktif rol oynayabilmesi için Buca Çocuk Meclisi’ni oluşturdu. Spordan sanata, eğitimden kültüre her alanda geliştirecekleri projelerle Buca’nın geleceğine yön vermek için çalışmalar yapacak olan Çocuk Meclisi’nin ilk çalışması sanat üzerine oldu.

10 Bucalı çocuğun yönetiminde oluşturulan Buca Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Karnaval Oyuncuları ile birlikte tiyatro grubu oluşturdu. Sanatın başkenti olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulan tiyatro grubu pandomim ve kukla gösterileri ile renklendirdikleri tiyatro oyunlarını Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sahneledi. Bucalı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Buca Çocuk Meclisi’nin hazırladığı tiyatro gösterimi öncesi konuşan Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar, Buca’nın kalkınması ve sorunlarının çözümünde çocukların parlak fikirlerine büyük önem verdiklerini, hazırlayacakları projelerle Buca’nın gelişimine güzel bir ivme kazandıracaklarına inandıklarını söyledi.    

 

  

Etiketler : buca  çocuk konseyi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri