uefa-kriterlerine-uyan-tek-kulup-fenerbahce

'UEFA kriterlerine uyan tek kulüp Fenerbahçe!'

Fenerbahçe Ankara Milletvekili Prof. Yeniçeri'ye cevap verdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Şubat 2013, Cuma
Haber 120 kez görüntülendi.

Fenerbahçe, MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri’nin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e ilettiği soru önergesine verdiği cevapta UEFA kriterlerine uyan tek kulüp olduğunu belirtti. 29 Ocak tarihindeki iletilen önergede hangi kulübün devlete ne kadar borcu olduğu ve ne kadar SGK primi ve vergi ödediği sorulmuştu.

Fenerbahçe'nin konuyla ilgili resmi sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri’nin 29.01.2013 tarihinde vermiş olduğu soru önergesi, tarafımızca sporda mali milat olarak addedilmiş, tüm Fenerbahçe Spor Kulübü ve kuruluşları ile ilgili mali durum belgeleriyle aşağıda kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Görüldüğü üzere Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2002 yılından bugüne kadar "SGK, Vergi, Kamu Ödemeleri" adı altında ödemiş olduğu tutar, cem’an 376.771.968 TL’dir. Yine bu rakamların içerisinde yer alan, kulübümüzün kamu arazilerine ödediği kira bedeli de 13.388.596 TL’dir.

Ayrıca Fenerbahçeliler tarafından 100.000.000 USD harcanarak inşa edilen Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu için stat kirası olarak, Kulübümüzün devletimize ödediği tutar da 7.498.813 TL’dir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kamusal ödemelerini gösteren bu tablo, "Kulübümüzün gurur kaynağıdır."

Ayrıca hatırlatmak isteriz ki UEFA Kulüp Lisans kriterlerine ve Mali Fair Play ilkelerine uyan tek kulübüz."

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri