kocamanin-ofkesi

Kocaman'ın öfkesi

Aykut Kocaman, Milli Takım’dan sakat dönen Salih Uçan’ın tedavisinde yapılan ihmallere tepki gösterdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 29 Mart 2013, Cuma
Haber 143 kez görüntülendi.

11’DE YER ALACAKTI AMA...
Salih Uçan ihmal kurbanı... F.Bahçe’nin genç yeteneği U-20 Milli Takımı’ndan sakat döndü. Sağ bacak alt adale ön zarında yırtılma ve kanama tespit edilen Salih’in sakatlığının Portekiz’le oynanan ilk maçta gerçekleştiği fakat MR’ı çekilmesi gerekirken sadece buz tedavisi uygulandığı belirlendi. Bu yüzden idmanlara çıkan ve sakatlığı artan oyuncuya gerekli müdahale yapılsaydı zar yırtılması ve kanama kısa sürede tedavi edilecekti. Fenerbahçe’de Emre ile Mehmet Topal gibi oyuncuların sakat olması sebebiyle ve Salih’in son zamanlardaki yükselen grafiğiyle Akhisar maçında Aykut Kocaman’ın genç oyuncuyu yine 11’de kullanacaktı fakat bu sakatlık sebebiyle bu plan suya düştü.

KOCAMAN’DAN TEPKİ
Fenerbahçe de bu duruma hayli tepkili. Özellikle genç oyuncuların futbol yaşantılarında bu tip durumların çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini düşünen sağlık ekibi milli takım doktoru Piyer Arzuman’dan bilgi istedi. Arzuman’ın “Gerekli işlemler yapıldı” yanıtı ise bardağı taşırdı. Aykut Kocaman da bu duruma çok sinirlenirken, “Bu futbol ikliminde sorunlar var. Genç bir oyuncu parladığında hemen gökyüzüne çıkarıyoruz ama işin altyapısına hiç bakmıyoruz. Salih’in yaşadığı bu durum genç futbolculara ne kadar değer verdiğimizin göstergesi! Bu mu gençlere verilen değer?” diye tepki gösterdi.

ÖRNEK HOLLANDA
Salih Uçan’ın başına böyle bir talihsiz olay geledursun Hollanda’nın bu konudaki tutumu adeta parmak ısırtıyor. Hollanda Milli Takımı sağlık ekibi Kuyt için sakatlansın sakatlanmasın her milli maçın sonunda sağlık raporunu Fenerbahçe’ye iletiyor. Fenerbahçe sağlık ekibi de bu raporların aynısını milli takımdan alabilmek için girişimde bulunacak.

'İDMANA BİLE ÇIKARMADIM'
Salih Uçan’ın sakatlığıyla ilgili olarak U-20 Milli Takımı’ndaki hocası Feyyaz Uçar’dan açıklama geldi. Beyaz TV’ye konuşan Uçar, “Salih’i ilk Portekiz maçında oynattım. Bir sıkıntısı yoktu. Maç sonu ağrısı olduğunu söyledi. Bir sonraki antrenmana çıkarmadık, sonraki maçta da oynatmadık, tedavisine başlandı. Bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. Salih’i biz ikinci maça götürmedik. Kamptan ayrıldı. ‘Ağrım var’ dediğinde Salih’i ne idmana ne maça çıkardım” diye konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri