instagram-4-milyon-kullanicisini-birden-kaybetti

Instagram 4 milyon kullanıcısını birden kaybetti

Dünyanın en popüler uygulaması 4 milyon kullanıcısını birden kaybetti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 29 Aralık 2012, Cumartesi
Haber 204 kez görüntülendi.

AppData'nın verilerine göre Instagram, özellikle yoğun tartışmalara neden olan yeni sözleşme hükümleri dolayısıyla günlük aktif kullanıcılardan büyük darbe yedi. Sözleşmenin yayınlanmasından önce 16.4 milyon olan aktif günlük kullanıcı sayısı sözleşmenin ses getirmesi ve kullanıcılardan tepki görmesiyle 4 milyon azalarak 12.4 milyona geriledi.

Facebook ile ilintili olan Instagram hesaplarının baz alındığı araştırma kısa sürede büyük yankı buldu. Instagram'dan yapılan resmi açıklamada araştırmanın doğru olmadığı belirtildi ve şu sözler kaydedildi: "Biz halen  hem aktif hem de kayıtlı kullanıcı bazında hızlı yükseliş trendini sürdürüyoruz."

INSTAGRAM'I SÖZLEŞMESİ YAKTI

Instagram'ın bu denli aktif kullanıcıyı kısa sürede kaybetmesinde etkin bir rol oynayan kullanıcı sözleşmesinde şirketin fotoğrafları reklam şirketlerine satabileceği ve Facebook ile ortak hareket edeceği ihtimali kullanıcılardan bir süredir eleştiri alıyordu. Sözleşmenin yanlış anlaşıldığını düşünen Instagram'ın kurucularından Kevin Systrom ise sözleşme içeriğinin karmaşık oluşu nedeniyle kullanıcılarından geçtiğimiz günlerde özür dilemişti.

Etiketler : Instagram  facebook   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri