led-gidiyor-oled-geliyor

Led gidiyor Oled geliyor

Akıllı telefonların ekranlarında görmeye alıştığımız, artık TV’lere de giren OLED teknolojisi masaüstlerine geliyor

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 16 Ocak 2013, Çarşamba
Haber 177 kez görüntülendi.

Parlamaya ve keskin gölgelere yol açmadan düşük enerji tüketimli temiz aydınlatma sağlayan OLED, inorganik katmanlardan oluşan LED'lerin aksine ışık yayan organik katmanlardan oluşuyor.

Normal ampuller ve LED'lerden çok daha verimli ve çevreye zararsız olan OLED'ler, maliyetlerin yüksekliğinden dolayı şimdiye kadar aydınlatma alanında kullanılamıyordu.

Philips'in geliştirdiği Moorea ise bu durumu değiştirecek. Berlin'li genç bir tasarımcı Daniel Lorch tarafından tasarlanan Moorea, sadece OLED teknolojisini gündelik kullanıma sunmakla kalmıyor, tasarımındaki devrimci öğelerle de dikkat çekiyor.

YETERLİ AYDINLATMA İÇİN 2 ADET

Yeterli aydınlatma için iki adet OLED panel Moorea'nın gövdesi yay çeliğinden yapılmış. Lambanın eğim açısı kauçuk kaplı bir kabloyu çekerek ayarlanıyor. Eğim istenen şekilde ayarlandıktan sonra kabloyu, normalde yelkenli teknelerde ipleri tutmak için kullanılan sistem esas alınarak tasarlanmış iki mandal tutuyor. 1.8 milimetre kalınlığındaki paneller, göz kamaştırmayan, temiz ve tasarruflu aydınlatma sunuyor.

Philips yetkilileri OLED lambalar kadar kaliteli aydınlatmayı sunacak başka bir sistem olmadığını iddia ediyorlar.

OLED teknolojisi kullanan ilk lambalar 2013′ün yaz aylarında piyasada olacak

Etiketler : led  oled  tv  masaüstü 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri